SPIN

Narkotyki, broń i cztery osoby zatrzymane

Aneta Borkowska piątek, 20 lutego 2015, 12:00 Kronika Policyjna

Ponad 8 kilogramów amfetaminy i marihuany, zabezpieczona nielegalna broń i amunicja, zatrzymane cztery osoby podejrzane o udział w obrocie i posiadanie znacznych ilości środków odurzających – to efekt pracy siedleckich policjantów.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z siedleckiej komendy od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą handlu środkami odurzającymi na terenie Siedlec. Z informacji kryminalnych wynikało, że w ten proceder może być zamieszanych kilka osób, które uczyniły sobie z niego prawdopodobnie stałe źródło dochodu.Podejrzane osoby zostały zatrzymane kilka dni temu podczas transakcji przekazywania sobie narkotyków.  W akcji zatrzymania podejrzanych brali także udział mazowieccy policjanci. Następnie siedleccy „kryminalni” udali się do miejsc zamieszkania zatrzymanych, gdzie odkryli kolejne środki odurzające, nielegalną broń i amunicję oraz pieniądze, które najprawdopodobniej pochodziły z nielegalnego procederu.

policja jm1

Wartość czarnorynkową zabezpieczonych narkotyków oszacowano na kwotę ponad 240 tys. zł. Zatrzymani mężczyźni już wcześniej byli karani za przestępstwa kryminalne i narkotykowe.

Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego zatrzymani zostali doprowadzeni na przesłuchanie do prokuratury. Trzech podejrzanych mężczyzn odpowie za udziału w obrocie znacznych ilości substancji odurzających. Ponadto, dwóch usłyszało zarzut posiadania narkotyków a jeden z nich dodatkowo odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji. Natomiast podejrzana kobieta usłyszała zarzut pomocnictwa w obrocie znacznych ilości środków odurzających.

Sąd wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast wobec kobiety dozór policyjny.  Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

źródło: mł.asp. Edyta Barycka, KWP Siedlce / zdjęcia KPW Radom (Janusz Mazurek)

Komentarze (1)

  1. Maras dodano 7 lat temu

    "siedleccy „kryminalni” udali się do miejsc zamieszkania zatrzymanych, gdzie odkryli kolejne środki odurzające, nielegalną broń i amunicję oraz pieniądze, które najprawdopodobniej pochodziły z nielegalnego procederu." – czy nielegalna broń może pochodzić z legalnego procederu??? Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?