SPIN

Wezwali policjantów i zaatakowali ich pałką

Aneta Borkowska środa, 25 lutego 2015, 09:35 Kronika Policyjna

Parę dni temu jeden z patroli policyjnych został skierowany na interwencję domową dotyczącą nieporozumień rodzinnych. Jednak gdy funkcjonariusze zjawili się na miejscu, zgłaszające ją osoby nie chciały wytłumaczyć policjantom, czego ona dotyczy.

Od samego początku kobieta i jej syn zachowywali się wobec funkcjonariuszy arogancko i agresywnie. W pewnym momencie 43 – latka zaatakowała jednego z policjantów i używając słów wulgarnych próbowała zmusić go do opuszczenia posesji. Wtedy do awantury włączył się jej 18 – letni syn, który uzbrojony w metalową pałkę teleskopową zaatakował mundurowych. Agresywni napastnicy zostali jednak szybko obezwładnieni i przewieziono ich do komendy, gdzie zatrzymani zostali w areszcie. Podczas przeprowadzonego badania ustalono, że 18 – latek był trzeźwy, natomiast kobieta odmówiła poddania się badaniu na zawartość alkoholu.

W najbliższym czasie ww. odpowiedzą za czynną napaść na funkcjonariuszy publicznych oraz ich znieważenie. Przestępstwa tego typu zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

2 komentarze

  1. znajoma dodano 6 lat temu

    było trochę inaczej, niż jest wyżej napisane.

    • antiznajoma dodano 6 lat temu

      To jak wiesz, to jak było?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?