SPIN

Będzie drugi POPiS? Trwają rozmowy o powiększeniu koalicji

Beata Głozak poniedziałek, 2 marca 2015, 23:45 Siedlce

Po niemal dwóch latach od rozpadu koalicji POPiS w Siedlcach, Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska mogą znowu stworzyć wspólny front. – Sygnał już dawno wysłaliśmy – twierdzą poseł PiS Krzysztof Tchórzewski i prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

– Propozycja koalicji została zgłoszona przez prezydenta w dniu ogłoszenia wyników wyborów. Wychodząc naprzeciw Prawo i Sprawiedliwość i STS zaprosiły do prezydium rady miasta przedstawicieli Platformy Obywatelskiej – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Krzysztof Tchórzewski przyznając, że już rozmawiał na ten temat z posłem Jackiem Kozaczyńskim, szefem siedleckiej PO. – Rozmawialiśmy o koalicji, o współpracy i w pewnym sensie, w ramach rady miasta ma ona miejsce. Jesteśmy z prezydentem otwarci na rozmowę. O jej wyniku za wcześnie mówić – podkreślił.

Oszczędny w komentarzu jest także szef siedleckich struktur PO Jacek Kozaczyński.

– Mam nadzieję, że po stronie Prawa i Sprawiedliwości są ludzie odpowiedzialni i wiedzą, że dla rozwoju Siedlec będzie najlepiej jeśli Platforma będzie nimi współrządziła – powiedział nam w miniony czwartek.

Rozmowy nie będą należały do łatwych. Krzysztof Tchórzewski ma widoczny żal do siedleckiej Platformy, że nie poparła Wojciecha Kudelskiego przed drugą turą wyborów na prezydenta miasta.

– W pewnym sensie istotą koalicji jest druga tura wyborów i podczas gdy STS jednoznacznie opowiedział się za prezydentem Kudelskim, to Platforma głosem Jacka Kozaczyńskiego nie poparła żadnego z kandydatów, a część jej członków oficjalnie opowiedziała się za naszym kontrkandydatem – stwierdził. – Mamy też pewne obawy, że za każdym razem koalicja na rok przed wyborami pod jakimś tam pretekstem będzie zrywana, ale dobro miasta wymaga dużej współpracy. Jesteśmy patriotami siedleckimi – skomentował Tchórzewski.

Prezydent i poseł PiS zapytani o to czy w rozmowach padł temat ewentualnych stanowisk w ramach koalicji odpowiedzieli, że nie. Wojciech Kudelski przyznał jednak, że jeśli rozmowy pójdą w dobrym kierunku a Platforma przedstawi kandydatury osób odpowiednich na pewne stanowiska to zostanie to rozważone.

– Gestem było stanowisko wiceprzewodniczącego rady miasta – dodał.

foto: archiwum

54 komentarze

 1. ???? dodano 9 lat temu

  Jedynie stanowisko wiceprezydenta m.i. powinno wchodzić w grę.

 2. .... dodano 9 lat temu

  patrioci siedleccy, – no tak rodzina na swoim.

 3. PO trzeba drożdży i ciepłej wody dodano 9 lat temu

  Muszą prosić prezydenta o łaskę i przebaczenie. Chętnie bym widział radną Banach na stanowisku zastępcy prezydenta od spraw nic nie mówienia. A co?

 4. mam tylko jedno pytanie dodano 9 lat temu

  co do koalicji w Radzie Miasta ma Tchórzewski?
  Resztę pominę milczeniem. A – jeśli rzeczywiście koalicja powstanie – w następnych wyborach na kartach do głosowania z nazwiskami członków PO napiszę – tu padnie bardzo niecenzuralne słowo.

 5. Andy dodano 9 lat temu

  Co to za pierdy, stanowisko wiceprzewodniczącego – śmiech

 6. PP dodano 9 lat temu

  Żenujące, koalicja za stołki. W kolejnych wyborach będzie po Platformie i przecież o to chodzi, PIS wciąga w koalicję tylko we własnym interesie. Ale PO dla kilku stołków wejdzie w koalicję z każdym, bo liderem jest mały człowiek.

 7. Moralność dodano 9 lat temu

  Zdrowe rządzenie jest tylko wtedy , kiedy JEST opozycja. Takie zarządzanie miastem jaki proponują to feudalny model…kłania się Mikołaj Rej -" Krótka rozprawa między panem, wójtem a plebanem".Czyżby chodziło tylko o to , żeby jeszcze bardziej " osamotnić" A.Sitnika,który zadaje niewygodne pytania? Jeśli PO na to pójdzie, to nie nazwę tego " po imieniu " moralności !

 8. nie wiadomo o co chodzi dodano 9 lat temu

  Krzysztof Tchórzewski ma widoczny żal do siedleckiej Platformy, że nie poparła Wojciecha Kudelskiego przed drugą turą wyborów na prezydenta miasta." Domyślam się, że koalicja z PO to po to, żeby w II turze zwolennicy PO poparli Andrzeja Dudę na prezydenta RP.

 9. Wojciech dodano 9 lat temu

  Koalicja PiS-PO w Siedlcach jest po to, by miastu łatwiej było się ubiegać o centralne (w tym unijne) pieniądze. Takie są realia i to się Siedlcom opłaci. Co zaś Tchórzewskiemu do koalicji? Ano to, że poseł jest szefem siedleckiego PiS.

  • nie dodano 9 lat temu

   nie

  • no ludzie! dodano 9 lat temu

   "Koalicja PiS-PO w Siedlcach jest po to, by miastu łatwiej było się ubiegać o centralne (w tym unijne) pieniądze". No ludzie! To dopiero się o tym dowiedzieli? Powinni wiedzieć o tym od OŚMIU LAt od kiedy PO jest u władzy. A w kampanii wyborczej wyjazd Sitnika do polityka z PO był najważniejszym zarzutem ,prawie zdrada. A tu proszę, bratanie się z PO jest dla dobra miasta. Dla niejktórych taka koalicja znaczy, że siedleccy pisowcy nie wierzą w zwycięstwo ani kandydata PISu na prezydenta RP ani w wyborach do Sejmu.siedleccy "politycy" działają jakby byli w oderwaniu od wyborów ogólnopolskich.

   • on dodano 9 lat temu

    a tu są w ogóle jacyś politycy? Może uświadom mnie i wymień choćby jednego, który zasługuje na takie miano.

  • a co ma PIS do Rady Miasta? dodano 9 lat temu

   Radni powinni dbać o interesy miasta, a nie interesy partii.
   U nas widać jest odwrotnie.

  • on dodano 9 lat temu

   A może PiS się boi odpowiedzialności za to co "zrobił" oraz za to co naobiecywał w ostatniej kampanii? Pis doszedł do wniosku, że łatwiej będzie zbierać "baty" z kolegami z PO. "To przecież nie tylko my rządziliśmy" – zapomnieliście? Czy za kilka stołków warto pobrudzić sobie ręce? Zastanówcie się panie i panowie z PO, czy to też nie jest cyniczna gra PiS przed wyborami do parlamentu? Czy nie łatwiej będzie was ograć?

  • Siedlczanin dodano 9 lat temu

   Zgadzam się!!!

 10. Kazimierz dodano 9 lat temu

  "Wojciech Kudelski przyznał jednak, że jeśli rozmowy pójdą w dobrym kierunku a Platforma przedstawi kandydatury osób odpowiednich na pewne stanowiska to zostanie to rozważone." – tak myślę, czy dla siedleckich działaczy PO nie byłoby wygodniej gdyby zapisali się do PiS.

  • popieram dodano 9 lat temu

   już dawniej tak mówiłem, koalicja z pis to głosowanie zgoda na wszystkie działania pis i lojalka o której mówił Prezydent.
   "Podpisanie umowy koalicyjnej, to zgoda na głosowania tak jak chce PIS".

 11. Wojciech Próchenko dodano 9 lat temu

  Bardzo dobra wiadomość – Panie i Panowie Siedlczanie trzymają kciuki!:)

 12. .... dodano 9 lat temu

  Chciałby zobaczyć minę Dobitego jak dojdzie do koalicji POPiS :))

 13. jeżeli... dodano 9 lat temu

  Jeżeli jest szefem siedleckiego PIS jak pisze Wojciech, to czy on polecił zbieranie podpisów poparcia dla p. Dudy w jednym z Kościołów w Siedlcach?????

 14. MIESZKANIEC dodano 9 lat temu

  Największy błąd jaki lokalna PO może popełnić to wejść w koalicję z PiS Zarządzanie miastem jest beznadziejne , brak strategii, koncepcji. Miasto jest zaniedbane, brudne. Wystarczy przejść się przez centrum miasta , spojrzeć na jakość jezdni, chodników, puste lokale do wynajęcia zapuszczone kamienice i mamy wizytówkę miasta i wynik rządów PiS w mieście Pan Sitnik jak chce być następnym włodarzem miasta, który spełni nadzieje w nim pokładane powinien opracować spójny projekt dla miasta. A ponieważ kasa jest pusta będzie to duże wyzwanie, ale na pewno warto. Trzymam kciuki za zmiany.

 15. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Popieram koalicję PO-PiS! Uważam, że Siedlce dużo zyskają np. dofinansowań, ponieważ w Polsce rządzi PO. Najważniejsze jest dobro i rozwój naszego miasta!!!

 16. zmartwiony mieszkaniec dodano 9 lat temu

  Prezydent po dwóch kadencjach jest już wypalony i zmęczony nie ma nowych pomysłów , wciągnięcie PO do rządzenia miastem ma przykryć jego bezradność.Przed miastem 4 lata marazmu.

 17. Fan Pawła Zarzecznego dodano 9 lat temu

  A co się dziwicie to jest polityka tak było jest i będzie zresztą już do mnie dochodzą słuchy z miasta Warszawy,że po wyborach parlamentarnych jak wygra PiS (a możliwe,że wygra) ale ciekawe czy psl z nimi będzie chciała wejść w koalicję albo inne rozważanie nawet jak wygra (niestety) platforma to będzie tak,że z pslem nie jest w stanie rządzić to wtedy do koalicji ma wejść sld i co i nic taka jest polityka i nie ma co płakać stety,niestety ona taka już jest.

 18. echo dodano 9 lat temu

  Nadzieja by usłyszeć prawdę co się dzieje w mieście pozostanie już tylko wtedy gdy radni z klubu p,Sitnika nie polecą na stołki.

  • Ignacy dodano 9 lat temu

   A dlaczego mieliby lecieć i na jakie stołki?

 19. siedlczanin dodano 9 lat temu

  dobra strategi Kudelskiego. To jego ostatnia kadencja więc chce odejść pogodzony z mieszkańcami i politykami. Tu będzie mieszkał on i jego bliscy. A poza tym nie oszukujmy się STS kompletnie NIC nie wnosi do kolalicji. Jeśli miasto ma jako tako funkcjonowac przy tym długu to potrzeba pilnie do niego ściągac kasę, a to zrobi tylko PO. Nie łudźmy się wybory parlamentarne wygra PO i dalej będzie rządziłą czy to z PSL czy z SLD. Więc ruch ze wciągnięciem PO do kolalicji jest mistrzowski. Kudelski tym zagraniem potwierdza ze jest prawdziwym mężem stanu.

  • mąż stanu dodano 9 lat temu

   Jak jest takim mężem stanu to po co zrywał koalicję z PO???? Co to za mąż co najpierw rozwodzi się z żoną bo ta więcej zarabia a potem jak sam zbiedniał ,chce do niej wrócić bo żona więcej zarabia .

  • olo dodano 9 lat temu

   "mężem stanu"? – ale nabiał

 20. Anonim dodano 9 lat temu

  Siedlecki PIS ma tyle wspólnego z PIS Kaczyńskiego jak normalna uczciwa kobieta z tirówką z trasy lubelskiej.

 21. Fan Pawła Zarzecznego dodano 9 lat temu

  Jak już pisałem PiS może wygrać wybory ale nie ma z kim wejść w koalicję (albo nie będzie mu się chciało wejść w koalicję) dlatego będzie koalicja po-sld-psl NIESTETY niepisana umowa z Magdalenki nadal obowiązuje a,która powoduje,że Polska nie może powstać z kolan 🙁

 22. obserwator dodano 9 lat temu

  Tu nie chodzi o Prezydenta tylko o wybory parlamentarne. Tchórzewski zaczyna wychodzić z cienia, aby inni chcieli na niego głosować to chcą tworzyć niby koalicję.

 23. Leszek Myśliński dodano 9 lat temu

  Ciekawe za co zaprzedadzą swoje "dusze"?

 24. Jan. dodano 9 lat temu

  POPIS w Siedlcach to już był jest i będzie miasto rządzone przez tych politikierów to bankrut bez żadnej perspektywy., prawie 300 mil będą spłacać następne pokolenia.amen

 25. Jan. dodano 9 lat temu

  Do anonima -popieram ale to i tak skromne porównanie tych p….czy.amen

 26. Siedlczanin 2 dodano 9 lat temu

  Popieram powstanie nowego POPIS-u dla dobra mieszkańców Siedlec.

 27. były członek siedleckiej PO dodano 9 lat temu

  Dziękuję Bogu, że już nie mam do czynienia z Kozaczyńskim i jego klakierami. Duża część członków siedleckiej PO na myśl o koalicji z PISem dostaje gęsiej skórki. Reszta prawdopodobnie liczy na stołki…

 28. Leszek Myśliński dodano 9 lat temu

  Państwo radni z PO, co powiecie swoim wyborcom? czy będziecie mieli odwagę spojrzeć im w oczy?

  • ala dodano 9 lat temu

   wyborcy mogli chyba spodziewać się takiego obrotu sprawy. Może trzeba było wybierać kogoś innego ? Następna szansa dopiero za 4 lata.

 29. Andrzej dodano 9 lat temu

  Koalicja PO -PIS jest bardzo potrzebna naszemu miastu tylko w ten sposób możemy wykorzystać wszystkie liczące się siły polityczne w naszym mieście które skupią się na budowaniu leprzej przyszłości naszego .miasta.

 30. młoda emerytka. dodano 9 lat temu

  Trzeba patrzeć realnie dla dobra wszystkich mieszkańców miasta Siedlce. Podoba mnie się stary – nowy pomysł. Koalicja jest b. potrzebna, to widać. Dobrze, że są mądrzy ludzie i rozumieją taką potrzebę.

 31. Andrzej dodano 9 lat temu

  Jeśli chodzi o koalicję PO PIS to musi być koalicja równych partnerów a nie układ wysłany

 32. znajomy dodano 9 lat temu

  Stara zagrywka sukcesy to Ja, porażki to wina PO, nie dajmy się nabrać.

 33. siedlczanin39 dodano 9 lat temu

  To jak będzie koalicja z PO to który wiceprez. do odstrzału?Kozaczyński raczej nie poradzi sobie z zadaniami Pani Sochackiej.chyba że nic nie będzie robił tylko jeździł do PO w Warszawie załatwiać sprawy w imieniu samorządu Siedlec.

 34. aby się udało dodano 9 lat temu

  Siedlce potrzebują dalszego rozwoju. Zgoda buduje a więc niech trwa koalicja Zgoda i Rozwój. Dla Nas:)

 35. a... dodano 9 lat temu

  A co robiła Sochacka ……… ekonomistka….. uczestniczyła zadłużaniu Miasta, a lichwiarska transakcja z Magellanem pozwala jej piastować nadal stolec wicka. …..a powinna w tym wieku żyć jak inni z emerytury.

 36. mieszkanka od 30 lat dodano 9 lat temu

  Gołym okiem widać potrzebę zmian. Potrzebny jest też POPIS.Oby jak najszybciej.

 37. nowa klawiatura dodano 9 lat temu

  To Poseł PO już nie będzie startował na Posła?Może wice zostanie.

 38. Zarro dodano 9 lat temu

  Panowie z PO nie podążajcie tą drogą. To, że prezydent Kudelski wysyła sygnały to jasne. Nie dostanie grosza z UE bo ten grosz ma w garści kto inny, czyli PO-PSL. Chyba, że robicie to dla dobra i rozwoju miasta. Tylko trudno po 4 latach będzie udowodnić, że to wasza zasługa.

  • sygnały Prezydenta dodano 9 lat temu

   Dziwne takie jakieś ruchy Prezydenta Siedlec z tą koalicją z PO.Tak jakby słuchał Prezydenta Komorowskiego, co powiedział:"Tam, gdzie jest współpraca, musi być zgoda. Tak jest w wielu samorządach, tak jest w wielu społecznościach lokalnych".To kogo w końcu popiera siedlecki PIS?Komorowskiego czy Dudę?Pogubiony już jestem troche.

 39. obserwator dodano 9 lat temu

  Krotki macie wzrok Panowie. Nie nie wszystko co Kudelski robi jest naj. W przeciwienstwie jednak do historycznie nam w tym miwscie panujacych, On cos robi. Pozdrawiam i zycze nierobom "poczucia dobrze spelnionego obowiazku". Czekajcie manna nic nie kosztuje, moze kiedys wam z niieba spadnie.

  • obserwatorze dodano 9 lat temu

   Wybiórczy wzrok ma Pan Obserwator. Nie widzi okoliczności prawnych, politycznych i gospodarczych w jakich rządzili historycznie w tym mieście panujący. My mieszkańcy widzimy więcej. Pamiętamy największą inwestycję w Siedlcach – obwodnicę miasta – i nie dokonał tego Pan Prezydent Kudelski. Pamiętamy czasy, gdzie remontowało się zabytki dla kultury,, Ratusz, Hala Targowa,Dwór w Woli Suchożebrskiej i to bez zadłużania miasta.Obecnej władzy po prostu trafił się taki czas, że może wyprzedawać majątek, brać kredyty na następne pokolenia i iść za stadnymi pomysłami innych miast powiatowych -budować stadiony i akwaparki. I wypraszam sobie nazywanie mnie nierobem. Pan Prezydent nie pracuje charytatywnie, za to "panowanie" otrzymał już pewnie z milion Zł.No trudno,żeby nie robił nic poza przecinaniem wstęgi.

 40. Andrzej dodano 9 lat temu

  Sochacki musi zostać na stanowisku bo nigdy niewiadomo czy Kozaczyński po roku znów niezechce być w opozycji tyle na ten temat

 41. Hasztag dodano 9 lat temu

  Też obserwuję trochę co się dzieje w mieście i zauważyłem przenoszenie polityki z Sejmu do Rady Miasta. To tworzenie koalicji, przedwyborczego ustawiania kto na jakim stołku,powyborczych koalicji w jednym celu: ud… enia jednego z Radnych co to się odważył stanąć przeciwko władzy.I na sesjach potem zajmowanie się sobą ,a nie problemami miasta.I jeszcze te sprawy z Korwinowcami. Żenada.Nie ma się czego spodziewać po starych działaczach ale i nowi młodsi niczego nie wnoszą, wchodzą w te stereotypy idą drogą utartą przez starszych kolegów partyjnych. A nieśli jakieś nadzieje na zmiany.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?