SPIN

Piesi pod szczególnym nadzorem

Aneta Borkowska poniedziałek, 2 marca 2015, 20:15 Kronika Policyjna

Od 28 lutego do 6 marca mazowiecka policja prowadzi działania „Tydzień Bezpieczeństwa Pieszych”. W akcję tą czynnie włączyli się również funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, prowadząc na swoim terenie szereg działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

Jak wynika z policyjnych danych, od początku roku do 27 stycznia na terenie województwa mazowieckiego w zdarzeniach drogowych zginęło 20 osób, z czego 15 ofiar to piesi.

W czasie trwania akcji policjanci Wydziału Ruchu Drogowego szczególnym nadzorem obejmą przejścia dla pieszych na ciągach komunikacyjnych o zwiększonym nasileniu ruchu. Jak wynika z policyjnych analiz, na takich przejściach dochodzi do najcięższych zdarzeń. Funkcjonariusze będą wyłapywać kierowców którzy na nich wyprzedzają oraz omijają pojazdy, które zatrzymały się w celu umożliwienia pieszemu przejścia na drugą stronę ulicy. Takie wykroczenia popełniane są szczególnie na jezdniach o co najmniej dwóch pasach ruchu w tym samym kierunku.

Policjanci będą także reagować na nieprawidłowe parkowanie w rejonie przejść dla pieszych, a szczególnie karać w przypadkach gdy źle zaparkowane auto utrudnia widoczność pieszych.

Ponadto funkcjonariusze sprawdzą samych pieszych, czy noszą obowiązkowe elementy odblaskowe oraz sprawdzą ich trzeźwość.

Ze względu na konieczność radykalnej poprawy bezpieczeństwa pieszych działania te prowadzone będą sukcesywnie również po zakończeniu powyższej akcji.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach / opr. ab

Komentarze (1)

  1. :) dodano 6 lat temu

    bez nabiału
    mimo szczerych chęci nie widziałem policjanta na drodze…
    chyba, że się dobrze zakamuflowali i wmieszali w tłum.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?