SPIN

UPH i „Medyk” podejmą współpracę

Beata Głozak czwartek, 5 marca 2015, 17:11 Aktualnie

Dwie siedlecki uczelnie, czyli Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny oraz Zespół Medycznych Szkół Policealnych im. Zbigniewa Religi łączą siły. Jutro o godz. 9. przedstawiciele samorządu województwa i władze uczelni podpiszą w tej sprawie list intencyjny.

Nawiązanie współpracy umożliwi przede wszystkim kontynuację kształcenia w zawodzie ratownika medycznego. Do tej pory tytuł ten można było uzyskać już po ukończeniu szkoły policealnej. W tej chwili tytuł ratownika medycznego otrzymają tylko absolwenci studiów licencjackich.

Dzięki kooperacji sprzęt i pomoce naukowe jakie posiada „Medyk” pozwolą na efektywne kształcenie studentów UPH na kierunkach medycznych. Połączenie działań da możliwość skutecznego ubiegania się o wsparcie unijne na rozwój różnych form kształcenia.

info: Biuro Prasowe, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego/opr. bg

3 komentarze

 1. Zorro dodano 7 lat temu

  Ojoj ktoś tu nie umie myśleć tylko kopiować pomysły od WSFiZ teraz chyba Colegium Mazovia.

 2. Jam dodano 7 lat temu

  Do Zorro
  Stwierdzenie że to kopiowanie pomysłów to trochę naduzycie. Równie dobrze można by stwierdzić, że Collegium MAzovia kiedyś otwierając kierunek np Informatykę, skopiowało pomysł od UPH który ten kierunek miał wcześciej, a UPH z kolei od jakiejś warszawskiej uczelni.
  Moim zdaniem po prostu wykorzystali nadażającą sie okazję, a która oferta będzie lepsza to czas okaże

  • Obiektywnie dodano 7 lat temu

   Do Jam.
   W tej sytuacji nie ma mowy o lepszej lub gorszej ofercie.

   Tylko bezpłatnej (uph) i płatnej (cm) resztę sobie wydedukuj. Nie może być mowy o konkurencyjności.

   Dać CM kasę na studia dzienne z MNiSW na studia dzienne i wtedy porównajmy obie oferty i ich potencjał. Osobiście stawiłbym Wsfiz.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?