SPIN

Andrzej Duda… Czy to się uda?

Beata Głozak wtorek, 17 marca 2015, 23:52 Siedlce

Wierzymy, że się uda!/ Szczęśliwy miesiąc maj,/ Zwycięży Andrzej Duda!/ Zwycięży polski kraj! – takimi słowami śpiewanymi na melodię „Jak długo na Wawelu” został powitany w Centrum Kultury i Sztuki Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta RP. Scena teatralna została wypełniona po brzegi. Na spotkaniu było ponad 400 osób, w większości powyżej 50 roku życia.

– Jeszcze tak pięknie, pieśnią to mnie chyba nigdzie nie przywitano – odwdzięczył się mieszkańcom regionu europoseł, który wcześniej spotkał się z przewoźnikami z Siedlec i regionu.

Półgodzinne wystąpienie Andrzeja Dudy można podzielić na dwie części. Przez pierwsze 15 minut słychać było krytykę poczynań obecnego prezydenta, a przez kolejne prezentowanie wizji własnej rezydentury.

Rządy Platformy Obywatelskiej kandydat PiS określił m.in. jako „8 lat niespełnionych obietnic, 8 lat rozwiązań antyspołecznych, 8 lat polityki zagranicznej płynięcia w nurcie polityki niesuwerennej i 8 lat niszczenia Polski”.

– W większości miejscowości, w których byłem słyszę, że największym pracodawcą jest urząd: gminny, starostwo. Młodzi ludzie podchodzą do mnie i mówią, że wyjeżdżają, bo dla nich nie ma żadnej perspektywy. To jest nowoczesne państwo? Pastwo które opiera się na administracji? – pytał Duda dodając, że najważniejszym zadaniem dla ludzi władzy na najbliższe lata jest odbudowa polskiej gospodarki.

– Dążymy do Polski, która będzie pomagać słabszym i nie będzie bać się silnych, bo dzisiaj jest odwrotnie – powiedział.

Kandydat PiS skrytykował podwyżkę VAT i podniesienie wielu emerytalnego w tej drugiej kwestii ganiąc Bronisława Komorowskiego za bezczynność. Według Dudy prezydent powinien być bowiem posłuszny „dwóm sprawom: społecznym i państwowym”.

duda1

– Jeśli ma być posłuszny sprawom społecznym to między innymi jego zadaniem jest być prezydentem wszystkich Polaków. Co to znaczy? To znaczy, że nikogo nie wyklucza. Absolutnie nie wyklucza ludzi o innych poglądach niż jego poglądy. Nie wolno tego robić prezydentowi, bo nie wolno przyczyniać się prezydentowi do dzielenia społeczeństwa, a łączyć może poprzez dialog, poprzez to, że jest otwarty na spotkania, poprzez to, że jest skłonny właśnie wysłuchać, po tym że jest skłonny porozmawiać. To jest dla mnie natura demokracji. Mamy prawo mieć różne poglądy, ale musimy się nawzajem szanować – powiedział.

Słowa te miały być krytyką Bronisława Komorowskiego, który nie wziął pod uwagę podpisów pod wnioskiem o referendum ws. wieku emerytalnego. Ale też odnosiły się do tego, że obecny prezydent nie rozmawiał z rodzicami dzieci niepełnosprawnych, rodzicami sześciolatków i tymi co „chcą bronić Lasów Państwowych”, rolnikami i górnikami. Do listy grzechów Bronisława Komorowskiego dodano też brak bezpieczeństwa energetycznego.

Prezydentura Andrzeja Dudy ma być inna. Ma być, jak powiedział „aktywna, korzystająca z konstytucyjnych zapisów, uprawnień i obowiązków, ale także odważna i rozważna”.

– Trzeba mieć czasem odwagę, żeby powiedzieć rządowi „nie”, żeby czasem na arenie międzynarodowej powiedzieć „nie” w ważnych polskich sprawach, nie mieć kompleksów, nie słuchać co mówią z innych krajów, żeby się dostosować do głównego nurtu – tłumaczył zebranym w sali sympatykom PiS, a jego słowa co kilka minut przerywały brawa.

Jedną z podstaw silnej pozycji naszego kraju ma być suwerenna polityka i niezależność energetyczna.

duda2

– Mamy gospodarkę opartą na węglu i nie będziemy słuchali ani się dostosowywali do żadnych mrzonek o dekarbonizacji Europy co ma być robione w interesie tych wielkich od energii odnawialnej i atomowej. My mamy węgiel, mamy go 90 procent w skali Europy i mamy go na 200 lat i na tym będzie się opierała nasza energetyka – wyliczał i podkreślał, że jedną z ważniejszych spraw jest zrównoważony rozwój i suwerenność w przemyśle.

– To my wybieramy, który przemysł u nas rozwijamy i jak. My najlepiej wiemy na co wydać pieniądze, tylko nam je dajcie i będziecie mieli rozwój przemysłu w Europie, taki jaki sobie życzycie. Także z maksymalnym zachowaniem norm ochrony środowiska, ale nie dajmy sobie wcisnąć obcych technologii i obcych norm społecznych.

Wśród obietnic Andrzeja Dudy znalazły się te o powołaniu Narodowej Rady Rozwoju opracowującej długoterminowe strategie rozwoju kraju i Rady Przedsiębiorczości. Ta ostatnia miałaby być dostosowana jedynie do potrzeb przedsiębiorców tak, aby żyło im się lepiej. Działania miałyby prowadzić do tego, aby przedsiębiorcy chcieli inwestować.

– Dzisiaj mają podobno na rachunkach bankowych 250 miliardów złotych odłożone. Oczywiście nikt nie chce im żadnych pieniędzy na siłę zabierać, chodzi o to, żeby zobaczyli, że warto je zainwestować po to żeby rozwinąć firmy, a to oznacza nowe miejsca pracy – stwierdził Andrzej Duda.

Kandydat PiS podkreślił też konieczność podniesienia kwoty wolnej od podatku „przynajmniej do 8 tysięcy”. Europoseł wychodził z sali CKiS żegnany brawami i okrzykami „Andrzej Duda”. Po spotkaniu razem z władzami miasta złożył kwiaty pod pomnikiem ś.p. Lecha Kaczyńskiego.

duda4

61 komentarzy

 1. bardzo dobra wizja Polski dodano 9 lat temu

  a na zdjęciu sami młodzi ludzie na froncie ? Duda ? Bardzo dobry zostawił po sobie wizerunek. Wykształcony doktor nauk,młody ,energiczny bez kompleksów.Patrzy prosto w oczy jak mówi,czyli wierzy w to co obiecuje. Mówi normalnym językiem ,bez eufemizmów, i upiększeń żeby wszyscy go zrozumieli. , w Logiczny i komunikatywny sposób mówi i prawdy mówi dla nas Polaków najważniejsze., W tym felietonie,relacji jest dużo przytoczone ale chyba pominięto kwestię obronności / A ten problem ,obecnie palący też poruszył Andrzej Duda ,co dla nas ,którzy jesteśmy w Siedlcach stosunkowo blisko Rosji ma ogromne znaczenie.. W Gdańsku pewnie tak się nie boją o to co będzie na wschodniej granicy ,tak jak boimy się my,mieszkający tutaj ,gdzie zlikwidowano jednostkę wojskowa i z nią kilkaset miejsc pracy. Ale najważniejsze,że widać było w tym spotkaniu nadzieję na jakieś zmiany.wśród zebranych I w moim sercu tez pojawiła się nadzieja po tym co usłyszałam..A ,że dużo było ludzi po 50-tce na spotkaniu ? Jak się ma 50 lat to człowiek już wie,że może nie starczyć mu sił ,żeby pracować kolejne 20 lat i martwi się,że młodzi uciekają na zmywak ,na opierunki do domów starców w innych krajach. A kto będzie pracował na nasze emerytury ? Nie powiedział jeszcze o OFE i kradzieży obecnego rządu pieniędzy z tego funduszu bezprawnej KRADZIEŻY dla pokrycia ZUS-u i długów spowodowanych rządami obecnego PO. Podatki mamy najbardziej represyjne ,chyba jesteśmy na 3 miejscu od końca w rankingu przyjaznych państw dla własnego, krajowego przedsiębiorcy. Żadna z obietnic wyborczych obecnego rządu nie została zrealizowana, Wręcz przeciwnie . Obywatel w Polsce dla obecnego rządu jest kulą u nogi , marionetką do przestawiania a najczęściej wręcz przestępca potencjalnym a nie pełnoprawnym obywatelem . Jak w komunizmie kiedyś ,przedsiębiorca to ."Pewnie złodziej i bandyta.." dla organów obecnego Państwa Tuska i Komorowskiego. Dlatego taki rzutki ,energiczny i odważny kandydat na Prezydenta będzie miał poparcie rozsądnych ludzi ,którzy po postu kochają tu mieszkać ,być u siebie przedsiębiorcą, prawnikiem , naukowcem, nauczycielem ,twórcą – KIMŚ poważanym we własnym kraju , i godnie żyć tutaj ,a nie być posługaczem , sprzątaczką, czyścicielem toalet albo co najwyżej budowlańcem na budowach …

  • do wizji Polski dodano 9 lat temu

   Aleś się człowieku wykazał,prawie drugi artykuł.Z taką troską piszesz o pracy dla młodych,a Prezydenta Siedlec emeryta i wielu Radnych emerytów wybrałeś.I w taki sposób kilka osób na zmywak wyjedzie. Marna propaganda.

 2. dzik dodano 9 lat temu

  Pewnie ze się uda skąd te wątpliwości czy nie widziała Pani co się działo na sali????

 3. Wyborca dodano 9 lat temu

  Kobieto o czym Ty mówisz??? jakie większość??? 50 na 50 to się zgodzę. Siedlce są miastem gdzie poczta pantoflowa jest najlepszą reklamą i wasze komentarze teraz są zbędne i szkodzicie sobie same takimi tekstami. Moim zdaniem redaktorki powinny się zastanowić co robią 🙂 Komorowski odpoczywał 5 lat i niech teraz odpoczywa na emeryturze!!!

  • Aneta Borkowska dodano 9 lat temu

   W związku Pana zarzutem, że skłamałyśmy co do ilości ludzi starszych na sali wrzuciłam na sam koniec tekstu kolejne zdjęcie. Na nim widać całą salę.

 4. OrBi dodano 9 lat temu

  Znowu koleżka "prezydenta" – prezes kazał, to go przyjął. Pisowskie zagrywki.

 5. Wyborca dodano 9 lat temu

  Tutaj można zobaczyć na zdjęciach mniej więcej co się działo na sali. Kobiety opanujcie się bo niedługo nikt Was nie będzie czytał!!!

 6. ming dodano 9 lat temu

  O Dudzie się rozpisują, a nikt nie wspomina, że Bronkobus w Siedlcach był…..

  • Autobusowi się kłaniają dodano 9 lat temu

   Bardzo dobre.

 7. 20 + za Dudą. dodano 9 lat temu

  Przyszedłem za późno i przyszło mi stać na korytarzu. Mimo tego jestem zadowolony. Zdążyłem. Byłem, słyszałem, zagłosuję.

  • jan dodano 9 lat temu

   A jednak Duda obiecuje cuda . Widocznie nie zapomniał czego się nauczył jak był członkiem PO. U mnie nie ma szans

 8. Dzień dobry dodano 9 lat temu

  Panie OBŁUDA , moze Pan cos powie na temat SKOKów???

  • to jest bardzo istotne pytanie dodano 9 lat temu

   i jeszcze jedno:
   Jakim prawem ochrona tego spotkania zamknęła wjazd na parking przy Świrskiego? Parking jest bezpłatny i ogólnodostępny – czyżby sztab PIS zapałcił miastu za jego zamknięcie?
   Nie zapominajmy o jednej sprawie: prezydent Kudelski w tym zdarzeniu nie mógł występować jako reprezentant miasta – tylko jako członek PIS. Pan Duda jest kandydatem na prezydenta – jego spotkanie przygotować i zasponsorować winno PIS – nie podatnicy.

 9. bankier dodano 9 lat temu

  Ile komitet p. Dudy zapłacił za wynajęcie CKiS?

 10. bankier dodano 9 lat temu

  "(…) To my wybieramy, który przemysł u nas rozwijamy i jak. My najlepiej wiemy na co wydać pieniądze, tylko nam je dajcie i będziecie mieli rozwój przemysłu w Europie(…)" – eeee, zazwyczaj jak ktoś daje na coś pieniądze to ma też wpływ na co je wydać – taka małą dygresja…

 11. ARTUR dodano 9 lat temu

  Dobry był ten zarzut pana Dudy ,że w wielu miejscowościach głównym pracodawcą jest urząd.Ha,ha sztabowcy nie zmienili mu tekstu wystąpienia bo przecież w Siedlcach na czele urzedów stoi PIS ,a nie PO I TO BYŁ WYRAŹNY PRZYTYK DO KUDELSKIEGO I JEGO POLITYKI KADROWEJ.

 12. MASsebb dodano 9 lat temu

  "Pastwo które opiera się na administracji? – pytał Duda dodając, że najważniejszym zadaniem dla ludzi władzy na najbliższe lata jest odbudowa polskiej gospodarki."
  tylko mogę żałować że nie przyszedłem, bym się zapytał, czy 8 lat rządów PiS w Siedlcach to sukces. W odniesieniu do tych słów jeśli chodzi o biurokrację i wydawanie moich pieniędzy. W ostatnich latach wszystko poprzekształcali w spółki miejskie gdzie powstały nowe stanowiska pracy dla rad nadzorczych prezesów, v-ce i kolejnych śmiesznych stanowisk, po dziś dzień nie wiem jakie roczne zyski/straty mają te spółki ale widząc w bipie udziały miasta w nich to grube miliony, gdzie przoduje ARMS. Rozumiem że budowy parku i stadionu ale wolałbym zobaczyć zestawienie bilansu starego poczciwego osiru a arms.
  Ja dziękuje za prezydenta marionetkę która bedzie posłuszna swojemu wodzowi K.

 13. chłodne oko dodano 9 lat temu

  Trudno się dziwić, że na spotkaniu z Andrzejem Dudą większość stanowili ludzie po 50 roku życia. Młodsi siedlczanie w tym czasie bowiem tłoczyli się w warszawskim metrze, tramwajach, pociągach transportujących naszych synów i córki z pracy w stolicy, do domu. Siedlce w tzw.godzinach pracy to w olbrzymiej mierze miasto emerytów, rencistów i bezrobotnych.

 14. uda sie???? dodano 9 lat temu

  Po 8 latach rządów PIS w Siedlcach, jest podobnie jak w Polsce rządzonej przez PO. Gdyby nie lichwa Magellana byłby zapewne komisarz. Tam stołki rozdaje PO ………a w Siedlcach PIS. Wszystko dla swoich. Zatem słowo sitwa czy kolesiostwo jest uniwersalne. Może nastąpić tylko zmiana szyldu …. nic więcej. Zatem zwolennicy Dudy, Komorowskiego czy innego kandydata nie napinajcie się i nie osądzajcie od czci i wiary innych.

 15. Hela dodano 9 lat temu

  Tylko Duda na prezydenta.Nigdy nie daruję Bronkowi podpisania umowy o pracy do 67 roku.Bezrobocie ok 13%,wśród młodych 25%,a babcia nie może pomóc wychowywać wnuki.Nie wspomnę o innych podpisanych ustawach szkodliwych dla Polaków i czytaniu przemówień z kartki,żeby nie palnąć głupstwa.Duda to młodość,energia, dobre wykształcenie,znajomość języków i wysoka kultura osobista. Tylko Duda prezydentem.

  • wesoły lulek dodano 9 lat temu

   dobrze Hela, dobrze, pięć złotóweczek za wpis będzie :))

 16. obserwator II. dodano 9 lat temu

  Politycy zawsze przed dojściem do koryta oszukują,kłamią i starają się otumanić jak największą liczbę wyborców.Za komuny były to kiełbasy wyborcze a za demokracji obietnice bez pokrycia,które lansują nam wszystkie partie bez względu na kolor swoich poglądów.Duda politykiem wszystkich Polaków a co z tymi co są za In vitro,co z lekarzami,którzy będą pracować przy tej metodzie-dwa lata więzienia,szczyt głupoty i ciemnoty kandydata na urząd prezydenta.Patrząc na możliwości polskiego prezydenta to to co obiecuje Duda to może on tylko zatańczyć jak mu zagra szef jego partii Jarosław Kalkstein lub Izaak Signer a kim są ci panowie to wystarczy poczytać w internecie na Yutbe art.Eity żydowsko Polskie-kto naprawdę rządzi Polską i tam wyjdzie szydło z worka o prawdziwych polakach i ich pomocnikach.Tam widać dokładnie kto ma coś do powiedzenia w tym kraju i o sposobie traktowania narodu i kto ma rządzić.

 17. emerytka z Siedlec dodano 9 lat temu

  Oczywiście, że zwycięży obecny Prezydent Polski. Zagłosuję na niego.

 18. Kazimierz dodano 9 lat temu

  Uda się oczywiście Panu Komorowskiemu ponownie być Prezydentem. Życzę Jemu tego.

  • Blanka dodano 9 lat temu

   No nie wiem czy Panu Komorowskiemu się uda. Chyba że z jawną i coraz bardziej nachalną pomocą-propagandą kolegów z WSI. W mediach już to widać, np. Dukaczewski nadaje prawie codziennie. http://kontrowersje.net/zaczynam_wierzy_e_komorowski_mo_e_przegra_bo_wsi_przegrywa

 19. SDS dodano 9 lat temu

  Jeśli duda ma być prezydentem wszystkich Polaków to ,dlaczego PiS zamknął się na sali gdzie był utrudniony dostęp do niego .Lepiej było wynająć od firmy Magellan siedleckie błonie.

 20. lo dodano 9 lat temu

  lom

 21. STS uczestniczy w kampanii PISu? dodano 9 lat temu

  Czy ja dobrze widzę? Facet na ostatnim zdjęciu w drugim rzędzie od lewej to Henryk Niedziółka, przewodniczący RM i jeden z liderów STSu?! Proszę o potwierdzenie tej informacji!

 22. wokalista dodano 9 lat temu

  Czy pan M.O musi wszędzie śpiewać? Proszę niech się powstrzyma , gdyż mu to nie wychodzi najlepiej !

 23. danka dodano 9 lat temu

  Tak . to on bo to fotele zarezerwowane dla radnych nieobecnych a on przewodniczący to reprezentuje

  • :) dodano 9 lat temu

   nie gadaj, Jadzia przyszła 😉
   daleko z resztą nie miała

 24. Anonim dodano 9 lat temu

  Duda = Kudelski ,Tchórzewski ,ks. Nimirka, Orzyłowscy to ja na pewno zagłosuje na Bronka . POKAZALI JAK SIĘ RZĄDZI ,ZADŁUŻYLI MIASTO PO USZY WYPRZEDAJĄ MAJĄTEK ZA BEZCEN SZYBKO RATUJĄC SWOJE TYŁKI A POGRĄŻAJĄC MIASTO. TRZY POKOLENIA BĘDĄ SPRZĄTAĆ PO TYCH NIEUDACZNIKACH POLITYCZNYCH, POZATRUDNIALI SWOJE RODZINY I KOLESI W URZĘDZIE MIASTA I W SPÓŁKACH CZYLI TO NIE ŻADNE PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ .amen

 25. Zorro dodano 9 lat temu

  DUDA = KUDELSKI ,TCHÓRZEWSKI , ORZYŁOWSCY, ks NIMIRKA . POKAZALI JAK SIĘ RZĄDZI, ZADŁUŻYLI MIASTO PO USZY TRZY POKOLENIA NIE POSPRZĄTAJĄ PO TYCH PARTYJNYCH PARTACZACH ,POZATRUDNIALI W URZĘDZIE MIASTA I W SPÓŁKACH SWOJE RODZINY I KOLESI,WYPRZEDAJĄ MAJĄTEK MIASTA RATUJĄC SWOJE TYŁKI POGRĄŻAJĄC MIASTO .JAK MA WYGLĄDAĆ TAK POLSKA TO LEPIEJ ZAGŁOSOWAĆ NA GRODZKĄ NIŻ NA DUDĘ .amen

 26. Zorro dodano 9 lat temu

  Ciamcia Ramcia to przewodniczący Rady Miasta przestań nie rozśmieszaj mnie Danka to wstyd dla tego miasteczka .

 27. Zakon dodano 9 lat temu

  TO ELEKTORAT OJCA RYDZYKA ,ZATRUDNIENI PO ZNAJOMOŚCI I ICH RODZINY.amen

 28. flora dodano 9 lat temu

  Czy Prezydent Kudelski byl na tym wspanialym spotkaniu w godzinach swojej pracy czy moze skorzystal z bezpłatnego urlopu? ??

 29. asd dodano 9 lat temu

  Nic się nie zmieni. PiS jest jak PO, PO jak PiS. Są Siebie warci. Gdzie są młodzi ludzie, którzy są przyszłością narodu? Podatki takie same. Vat taki sam. Obiecanki cacanki jak przy każdych wyborach. Co zrobił PiS w Siedlcach wszyscy widzą na co dzień. PO też za wiele by dobrego nie zrobiło. Dopóki w tym kraju większość stanowili będą zaślepieni starsi ludzie młodzi nie będą mieli tu przyszłości.

 30. czy pan duda pod tym wnioskiem też jest podpisany: dodano 9 lat temu

  Prezydium Sejmu skierowało wczoraj do komisji etyki poselskiej sprawę ponad 90 posłów PiS, którzy podpisali się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych.

  Chodzi o wniosek złożony w marcu 2012 r., który dotyczył stwierdzenia niezgodności z konstytucją rozporządzenia ministra finansów w sprawie szczególnych zasad rachunkowości SKOK-ów.

  Prezydium Sejmu zwraca w piśmie uwagę, że wniosek w imieniu grupy posłów złożyła mecenas Joanna Mędrzecka, która od lat reprezentuje Kasę Krajową SKOK oraz jej byłego prezesa senatora Grzegorza Biereckiego. "Należy zauważyć, że rozporządzenie ministra finansów miało na celu ochronę depozytariuszy SKOK-ów poprzez nałożenie na Kasę obowiązku tworzenia rezerw na przeterminowane kredyty. Wnioskodawcy swoim działaniem chcieli doprowadzić do zwiększenia ryzyka posiadania depozytów w SKOK-ach. Naszym zdaniem zachowanie to narusza zasady etyki poselskiej, to jest dbałość o dobre imię Sejmu RP, poprzez możliwy konflikt interesów. Tym bardziej, że niektórzy z wnioskujących posłów deklarują uzyskanie kredytów w SKOK-ach" – czytamy w piśmie prezydium Sejmu, podpisanym przez marszałka Radosława Sikorskiego.

 31. Tylko KUKIZ dodano 9 lat temu

  Prosze zwolenników DR Dudy o wypisanie jego osiągniec, lub na skróty: Czy DR Duda różni się od DR Ogórek? – i on i ona to marketingowe zagrywki i pomimo dobrej aparycji nigdy nie bedą AUTNOMICZNYMI graczami – albo bedzie rzadzil Miller , albo Kaczynski

 32. MASsebb dodano 9 lat temu

  Kudelski nie potrzebuje urlopów 🙂 a co do dudy to nie ma szans na zwycięstwo, ludzie wiedzą że to marionetka w rękach prezesa. Kampania kampanią, najlepiej jeszcze niech ludzie zaczną wiecej strajkować to Duda obieca im że zmieni… obiecanki cacanki

 33. inspektor społeczny dodano 9 lat temu

  Podobają mi się pierwsze posty adresowane do redakcji SPin ,o uważaniu ,o poczcie pantoflowej….jeszcze chwila ekstazy a by straszyli ,że porwą dziecko itp. Żenua

 34. do dowcipnych zorrów i innych ,,horrorów" dodano 9 lat temu

  k woli sprawiedliwości dodałbyś jeden z drugim że miastem rządziła koalicja PO PIS a dług miasta wynika ze wskaźników ekonomicznych które nie pokazują prefinansowania środków unijnych. No ale dla takiego krzykacza który umie TYLKO krytykować i obrażać Dudę, Kudelskiego, Orzełowskich, Ks. Niemirkę to nie gra żadnej roli. Zorro a Ty masz głowę chorą:):):)

 35. do Pani Borkowskiej dodano 9 lat temu

  Siedlczanie chcą wiedzieć z czyich adresów IP są obrażani Ks. Niemirka, Duda, Kudelski, Tchórzewski, Państwo Orzełowscy,

  • 25 lat wolności dodano 9 lat temu

   Wolność słowa wg PiSu. Już się skompromitowaliście próbując skazać Wyrzykowskiego, zamiast wziąć się do roboty to jeszcze wam mało.

  • to za mało dodano 9 lat temu

   Żeby poznać IP musi być formalne doniesienie do Prokuratury

  • obserwator II. dodano 9 lat temu

   Ich nie trzeba obrażać na nich już nie da się patrzeć,bo jak widać w mediach takie gęby oglądamy na co dzień.

  • jestem siedlczanką dodano 9 lat temu

   i mam to w d…e.
   Mów zatem w swoim imieniu. I próby zastraszania też zgłaszaj w swoim imieniu.
   Duda prowadzi czarną kampanię wyborczą. To samo mieliśmy na naszym, lokalnym terenie przed wyborami na jesieni, a zwłaszcza prze II turą prezydenckich.
   Oblano Sitnika pomyjami, pomówieniami, groteskowymi oskarżeniami (ma złe spojrzenie ktoś pisał). I stało się tak, że ten mało znany kandydat, bez zaplecza partyjnego, bez partyjnej kasy na kampanię – omal nie pokonał urzędującego prezydenta. Ludzie mają dość brudu i chamstwa i pokazali pisowcom, że nie tędy droga.
   Teraz to wszystko wraca w wydaniu krajowym. Powrót do wyborów, gdzie Kaczyński wygrał dzięki dziadkowi z Wermachtu. Ten sam styl – ta sama kampania. Oblać przeciwnika pomyjami, wmówić ludziom, ze to nie my, to on sam się oblał i robić przy tym jak najwięcej zamieszania, wtedy ludzie zapomną o grzechach tego "jedynie słusznego kandydata" i nie będą pytać np. o to, gdzie są dokumenty z ułaskawienia kolegi zięcia prezydenta, które wg. prokuratury zgubić mógł tylko i wyłącznie Duda.

 36. inspektor społeczny dodano 9 lat temu

  "Siedlczanie chcą wiedzieć z czyich adresów IP są obrażani Ks. Niemirka, Duda, Kudelski, Tchórzewski, Państwo Orzełowscy " …mam 3 wolne miejsca w aucie, jadę jak najdalej na zachód/wschód , to koniec miasta już nadszedł

 37. Dzidek dodano 9 lat temu

  Apel do Włodarzy Miasta Siedlce ! Bardzo prosze kochaną władzunie aby do Siedlec sprowadziła-chociaz na tydzień-Muzeum dokonań Prezydenta Polski-Komorowskiego z Warszawy.Taka inicjatywa bardzo by pomogła-wyrobić siedlczanom zdanie o dorobku panującego nam Prezydenta niewszystkich Polaków -Bronisława K.

 38. Janek dodano 9 lat temu

  TEN inspektor to były ormowiec chyba nazwał się społecznym kpina w biały dzień.

 39. do siedlczanki (Andrju) dodano 9 lat temu

  Pokaż mi gdzie ten Twój Sitnik jest merytoryczny bo póki co to tylko obraża władze i PO oraz puszcza jakieś durne filmiki na sesjach Rady Miasta oraz lansuje się na billboardach. Zachowanie rodem z LO albo gimnazjum. To on wylewa pomyje a nie PO a już tym bardziej PIS. Niech się nauczy współpracy a nie tylko promocja w sieci bo na debacie pokazał że nic nie potrafi ale tylko zmieniał temat. a wybory i tak wygra Komorowski:)natomiast w Siedlcach będzie koalicja PO PIS STS więc Andrju znów się będzie wyżywał w sieci:):)

 40. Anonim dodano 9 lat temu

  Sitnik nie wylewa pomyj i nikogo nie obraża. Wniosek taki wyciągam po tym jak posłuchałem tego co ma w swojej tv. Takich Sitników powinno być wielu. To ten pan zadaje władzy niewygodne i trudne pytania. Pytania dot. spraw zasadniczych, o które nikt z radnych PIS i STS nie zapyta. Maszynka przecież działa. Brawo panie Sitnik.

 41. znajomy dodano 9 lat temu

  Czy może ktoś wie, czy w Siedlcach jest jakiś sztab wyborczy Pawła Kukiza?

  • do znajomego dodano 9 lat temu

   Też chciałbym wiedzieć czy ktoś w Sdl jest od Kukiza, ale wątpię, bo to nie partia utrzymywana z naszych podatków. Musiałby ktoś pracować społecznie, a dziś o to trudno.

  • żaba dodano 9 lat temu

   Ja głosuję na Kukiza

 42. wierszyk na ekranie dodano 9 lat temu

  Wierszyk na ekranie infantylny. i wręczanie kwiatów/ .Nie było merytorycznej dyskusji tylko show dla członków pisu. Jak dla mnie pobyt Dudy niewykorzystany,wyborców od tej wizyty nie przybędzie.

 43. młody dodano 9 lat temu

  zgadzam się że pis poobsadzało stołki swoimi aczkolwiek często bez przygotowania ale zobaczcie co się dzieje w powiecie jak tam psl się ustawił a tak propo wyborów i kandydata -powiedzcie czy w okolicy jest i działa sztab Kukiza???????????????????

  • Ty poczytaj w podlasie24 dodano 9 lat temu

   jak pisowski prezydent Białęj Podlaskiej obsadza stołki swoimi kolegami partyjnymi i ludźmi ze SKOKów.

 44. Uda się uda dodano 9 lat temu

  ale Panu Komorowskiemu.

 45. no i udało się - tylko tyle i aż tyle dodano 9 lat temu

  To zasmucające, że Duda – przedstawiciel głowy państwa – był posłańcem SKOK-ów. Może to i zgodne z prawem, ale uwłacza godności urzędu i jest wątpliwe etycznie

  Ta przygnębiająca historia powinna być jak memento. Ukazuje jak w soczewce klientelistyczną praktykę polityków PiS w stosunku do zaprzyjaźnionej instytucji finansowej. Od lat bowiem posłowie i senatorowie tej partii jak jeden mąż działają na rzecz SKOK-ów, a finansowane przez Kasy "niezależne", "niepokorne" i "wyklęte" media tworzą zwarty ideologiczny pisowski front.

  Dziś pokazujemy, jak powstawała skarga konstytucyjna, którą na ustawę o SKOK-ach złożył w listopadzie 2009 r. prezydent Lech Kaczyński, a nadzorował jego ówczesny prawnik Andrzej Duda. Chodziło o to, by Kasy nie podlegały realnej kontroli Komisji Nadzoru Finansowego, jak przewidywała uchwalona ustawa.

  Prezydent jest strażnikiem konstytucji. Dlatego w imieniu ogółu obywateli przysługuje mu skarga do Trybunału Konstytucyjnego. Jednak minister Andrzej Duda niezależnych ekspertyz w sprawie SKOK-ów nie zamówił. Wystarczyły mu te sporządzone poza jego biurem – w interesie Krajowej SKOK. Uznawały one kontrolę KNF nad SKOK-ami za niekonstytucyjną. Co więcej, Duda przyniósł – nie wiadomo skąd – anonimową opinię prawną, której fragmenty wstawiono do prezydenckiego wniosku do Trybunału. W czasie prac nad skargą prezydencki minister przyjął w Pałacu prezesa Kasy Krajowej Grzegorza Biereckiego i szefa rady nadzorczej SKOK Adama Jedlińskiego – czyli najwyższe władze Kas, które były stroną w tej sprawie.

  Spotkanie z wysokim urzędnikiem państwowym w celu nakłonienia go do korzystnego dla danej instytucji działania to oczywisty lobbing. Sądząc z treści prezydenckiego wniosku w przypadku Andrzeja Dudy – lobbing w 100 proc. skuteczny.

  Skarga konstytucyjna dała Biereckiemu bezcenny czas na likwidację Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych i na transfer 65 mln zł do spółki Biereckiego, a w konsekwencji – na wielomilionowe dywidendy dla niego, jego brata i Jedlińskiego. Miliony te nie posłużyły – jak pisze KNF w znanym dokumencie – do ratowania depozytów klientów upadających SKOK-ów. Zasiliły prywatne majątki twórców systemu.

  Tak się składa, że dwie z trzech wymienionych osób były gośćmi Dudy w Pałacu. Dzięki wnioskowi do Trybunału władze SKOK-ów zyskały czas, by dokonać przekształceń, które pozwoliły kilku osobom zachować kontrolę nad pokaźną częścią systemu SKOK-ów. Dzięki temu mogły one nadal zarabiać w Kasach i na interesach z nimi ogromne pieniądze.

  Andrzej Duda nie tylko umożliwił pomnożenie fortuny Biereckiego, jego rodziny i znajomych, ale także przyczynił się do tego, że w okresie braku nadzoru KNF narastała góra złych kredytów, które dziś – poprzez Bankowy Fundusz Gwarancyjny – spłacają wszyscy klienci polskich banków. Już ponad 3 mld zł.

  Podsumujmy. Minister Duda jako urzędnik państwowy nie działał bezstronnie w interesie państwa, ale na korzyść jednego tylko podmiotu gospodarczego. Nie w interesie klientów SKOK-ów i nie po to, by zwiększyć bezpieczeństwo ich depozytów, ale na korzyść udziałowców Kasy Krajowej.

  I co szczególnie zasmucające, Duda – przedstawiciel głowy państwa – był jak listonosz Grzegorza Biereckiego, posłaniec SKOK-ów, który przed Trybunałem odczytał to, co przynajmniej we fragmentach napisali i dostarczyli inni. Może to i zgodne z prawem, ale uwłacza godności urzędu i jest wątpliwe etycznie.

  Andrzej Duda, dziś kandydat na prezydenta państwa, powinien się z tego rzetelnie wytłumaczyć. W przeciwnym razie nikt nie uwierzy w deklarowaną przez niego niezależność.

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,17665543,Duda___listonosz_Biereckiego.html#ixzz3VZxLB0Dk

 46. no,no... dodano 9 lat temu

  Niezły SKOK Dudy….heh…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?