SPIN

Czy w ogóle doczekamy się remontu IV LO?

Aneta Borkowska czwartek, 26 marca 2015, 14:39 Siedlce

Były obietnice i zapewnienia, ale może się okazać, że uczniowie i nauczyciele najstarszego siedleckiego liceum na nic więcej nie będą mogli liczyć. Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski uzależnia bowiem remont zabytkowego budynku przy ul. Konarskiego od dofinansowania zewnętrznego i to w … 80 procentach.

Takiej zdecydowanej deklaracji w kwestii liceum z ust prezydenta Siedlec prawdopodobnie jeszcze nie było. Podczas dzisiejszej konferencji SPIN zapytał czy miasto mimo że nie może być pewne wsparcia zewnętrznego ogłosi przetarg na remont IV LO tak jak robi to w przypadku tunelu na przedłużeniu ul. Kilińskiego. Prezydent Wojciech Kudelski najpierw twierdził, że przetarg na budowę tunelu nie zostanie ogłoszony dopóki nie będzie „podpisanej umowy z marszałkiem” i dopiero po chwili wyprowadzony z błędu przyznał, że faktycznie przetarg jest ogłoszony.

– Pani przypomni sobie, że już w ubiegłym roku mówiliśmy, że będziemy realizowali te inwestycje, na które będziemy mieli zapewnienie, że mamy 80 procent dotacji/subwencji pieniędzy zewnętrznych. I tego się trzymamy i w przypadku tunelu i w przypadku liceum, i innych inwestycji – powiedział naszej dziennikarce.

Przypomnijmy, choć nie ma gwarancji środków unijnych na budowę tunelu na przedłużeniu ul. Kilińskiego to informacja o ogłoszeniu przetargu jest zamieszczona od kilku miesięcy. Przekładana jest tylko data jego rozstrzygnięcia.

Wojciech Kudelski o tunelu:

 

27 komentarzy

 1. xyz dodano 9 lat temu

  Piękny prezent na Święta od Pana Prezydenta. Już dawno po wyborach to i deklaracja odważna.

 2. wacek dodano 9 lat temu

  To oznacza, że przy braku dotacji unijnej (a szanse na jej otrzymanie obecne władze Siedlec mają niewielkie) osiedla za torami będą skomunikowane z miastem jedynie nowym przejściem pod torami na wysokości poczty. Nie zostanie odtworzone przejście dla pieszych pod torami w ciągu Kilińskiego (w miejscu dawnej kładki) pomimo że PLK wykonują już swoją część tunelu dla pieszych.

 3. siedlczanin*** dodano 9 lat temu

  PiSowskie obiecanki cacanki a durnemu społeczeństwu niestrawność po kiełbasie wyborczej hahahahaaa a wystarczyło w ostatnich wyborach powiedzieć obecnej władzy : Idż Pan w PiSdu"

 4. Mr A dodano 9 lat temu

  Miasto robi za mało inwestycji!!! Ciągle zasłaniają się dofinansowaniem z Unii Europejskiej!!! A inne miasta oprócz inwestycji dofinansowanych z Unii Europejskiej robią też inwestycje za pieniądze miasta bez dofinansowań!!!
  Siedlce czekają, czekają i czekają na remonty dróg w centrum i nie tylko, tunel pod torami na przedłużeniu ulicy Kilińskiego, Zintegrowane Centrum Przesiadkowe (dworzec PKP i PKS, duży wielopoziomowy parking samochodowy i inne), remont Parku Aleksandria, remont budynku IV LO i inne!!!
  Myślę, że potrzebny jest remont Placu Sikorskiego, centrum miasta powinno być wizytówką miasta!!!
  Większość co Pan Kudelski obiecywał to najprawdopodobniej okaże się tylko obiecankami wyborczymi!!!
  Moim zdaniem Platforma Obywatelska lub Bezpartyjne Siedlce o wiele lepiej rządziłyby Siedlcami!!!
  Siedlce czekają na inwestycje!!!

 5. Społecznik dodano 9 lat temu

  Pani Sochacka poparła pana Kundelskiego twierdząc w kampanii że remont liceum jest najważniejszy a teraz najważniejsze to żeby Symanowicz dostał stołek prezesa za paręnaście tysięcy miesięcznie w śmiesznej spółce to taka sprawiedliwość rządzi w tym mieście.

 6. Czyli mamy klasykę dodano 9 lat temu

  Sztandarowe przedwyborcze obietnice Kudelskiego okazały się bajką dla"ciemnego ludu",który ją kupił i ma to na co zasłużył.
  Robienie planów w sytuacji,gdy w kieszeni plewy i liczenie na to, że ktoś nam pieniądze na realizację marzeń da -to dobre dla dzieci w piaskownicy.
  Moim zdaniem – żadnych inwestycji w Siedlcach nie będzie. Ani tunelu,ani remontów ulic i Żółkiewskiego,a centrum przesiadkowe to wirtualna rzeczywistość.
  Miasto wyprzeda wszystko co do spzredania się nadaje,poobuduje jeszcze kilka komunalek dla swojego,pisowskiego elektoratu i będzie klops.
  Myślę, że dlatego Orzelowski spie…ł do prywatnej firmy – w urzędzie niedługo zostaną sami emeryci.

  • kulturka dodano 9 lat temu

   Nie tylko plewy bo przecież na kulturę CKiS-u kilka milionów dotacji co roku się znajduje 😉

  • obserwator dodano 9 lat temu

   Dlaczego ujmujesz dzieciom z piaskownicy mądrości i zdrowego rozsądku?

 7. znajomy dodano 9 lat temu

  Przed wyborami wmawiano ludziom, że jak zastawią błonia papieskie w banku to miasto wyjdzie z kłopotów finansowych i będą możliwe kolejne inwestycje, a teraz okazuje się ,że nie ma ani błoni ani inwestycji.

  • błonia zastawione zostały w parabanku dodano 9 lat temu

   a to stanowi sporą różnicę,jeżeli chodzi o koszty.
   Pieniądze z tego interesiku zostały przejedzone jeszcze zanim umowę podpisano, tak że tylko naiwni mogli wierzyć w zapewnienia, że zastawienie błoni to dalszy rozwój miasta.Jest wprost przeciwnie -pieniądze poszły na cel,który żadnego profitu nie przynosi, a obsługa tej umowy generuje dodatkowe,bieżące obciążenie budżetu miasta.
   Zamiast remontować ulice – będziemy spłacali Magellana,zamiast remontować Żółkiewskiego – będziemy płacić czynsz za wynajem pomieszczeń w Colegium.

 8. aamelinium dodano 9 lat temu

  Ja nie mam nic, ty nie masz nic. Razem zbudujemy fabrykę. Jakie inwestycje, jak miasto nawet na wkład własny nie ma:). No i d…a. Aktualne władze doprowadzają miasto do takiego stanu, że nawet jeżeli kiedyś władza się zmieni i zacznie rządzić ktoś rozsądny, to będzie potrzebował trzech kadencji, żeby jako tako w mieście się poprawiło. Nie wygra do drugiej kadencji bo go wszyscy skrytykują, że nic nie zrobił. Przyjdzie następny partyzant i tak będzie w kółko:). Także adios:)

 9. Pamiętam dodano 9 lat temu

  te kubły pomyj wylewane na Sitnika, gdy krytykował program wyborczy Kudelskiego. Po tych przygotowanych pod Kudelskiego debatach podkreślano, że jest on fachowcem na wszystkim sie zna,a jego osoba gwarantuje spełnienie obietnic.
  Teraz mamy to samo z Dudą – niewiele brakuje,aby uznano go za Mesjasza,który wyzwoli naród Polski z niewoli PO.
  A po wyborach – no cóż,za cztery lata zaczną się nowe obietnice.

 10. zobaczcie???? dodano 9 lat temu

  Zobaczcie kto i za ile kieruje tą pseudo KORPORACJĄ co zwie się TBS. Dwóch z STS za cholernie duże pieniądze. Jest tam paru ludków i rada nadzorcza. Na to kas jest! Na Żółkiewskiego nie ma.

 11. obserwator dodano 9 lat temu

  Remont Zolkiewskiego to nie inwestycja, budowa tunelu to nie inwestycja, remont Florianskiej to nie inwestycja. Inwestycja to drogi wewnetrzne w kwartale pulaskiego florianska sienkiewicza kilinskiego. Jak tam ktos zbuduje to zaplaci podatki tzn miasto zarobi. A remont zolkiewskiego podniesie koszty miasta. Bo… bedzie wiecej uczniow, wiecej nauczycieli, wiekszy budzet wynagrodzen, a pensje wydadza na jedzenie a nie wplaca do kasy miasta. Rolnik sprzedajac nauczycielom jadlo zarobi i podatek da gminie.
  Poza tym wyksztalcimy za nazsze i wyjada.
  Nie wyksztalcony nie wyjedzie bo nikt go nie zechce.
  Na inwestycjach sie zarabia, a nie multiplikuje koszty. Zadnego wiec logicznego i ekonomicznego uzasadnienia remontu tej szkoly nie znajduje.

  • dodano 9 lat temu

   Powiedziałbym jednak, że inwestycja – teraz miasto płaci za dwie siedziby szkoły. Po remoncie będzie tylko jedna + zmniejszą się jej koszta (mam na myśli ogrzewanie)

 12. Wredna Maupa dodano 9 lat temu

  I dobrze, siedlczanie chcieli "fachowca" to go mają.
  Każdy, kto myślał logicznie, a nie miał w tym interesu, nie dał sie nabrać na parówkę wyborczą Kudelskiego.
  Każdy rozsądnie myślący, kto kiedykolwiek rozmawiał z Kudelskim, wie że on na stanowisku prezydenta miasta to pomyłka.
  Ale cóż, uzależniony elektorat wybrał.

  A teraz przyszłość pod tymi rządami:
  Rok 2020 – ogólnopolskie serwisy informacyjne "W Siedlcach doszło do zamieszek, po tym jak przy śmietniku niedaleko katedry 80-letni mężczyzna wyrwał 78-letniej kobiecie kawałek bułki. W wyniku aktu przemocy kobieta doznała rozleglych obrażeń psychicznych i obecnie znajduje się stanie głębokiego żalu.
  Sprawca oddalił się w nieznanym kierunku.
  Zdarzenie wywołało falę protestów przed fortecą Urzędu Miasta, które po interwencji oddziałów specjalnych, strzęgących prezydenta, pracowników UM i ich rodziny, przerodziły się regularną bitwę z ochroną.
  Z doniesień wiadomo, że najbardziej ucierpiał 86-letni mieszkaniec ulicy Wiatracznej, któremu ochroniarz wyrwał balkonik, przez co mężczyzna został pozbawiony jedynego wsparcia. W związku z tym przewrócił się na trawnik kalecząc się w mały palec lewej ręki o kapsel z butelki po piwie.
  Jak ustalono kapsel pozostawił jeden ze strażników miejskich, który konsumował w tym miejscu dwa dni temu piwo zarekwirowane jednemu z mieszkańców Żelkowa.
  Nowe informacje na temat zdarzeń w Siedlcach w kolejnych serwisach."

  Oczywiście to żart, ale przyszłość miasta nie rysuje się kolorowo.

  Pozdrawiam

 13. MASsebb dodano 9 lat temu

  To co kiedyś pisałem. Miasto Siedlce jest już bankrutem… nie będzie ale JUŻ JEST.

 14. MASsebb dodano 9 lat temu

  wracając do mojej myśli. Siedlce= bankrut. mam na myśli że miasto nie stać na inwestycje. pętla się zacieśnia i Paryła i Kudelski wiedzą że miasto musi oszczędzać jak się da, bo wizja komornika może wrócić wraz z listopadem nawet przyszłego roku. Pewnie większość wolnych środków na inwestycje uciekają na spłacenie wierzytelności, oraz na utrzymywanie spółek miejskich jak STBS ARMS MPK i zastanawia mnie jak PEC sobie radzi z rocznym budżetem. Pikanterii dodaje fakt że te studnie bez dna będą pogłębiać zapaść. Program PiS z mieszkaniami socjalnymi to nóż w mieszkańców którzy co prawda byli naiwni że ktoś im da coś pół darmo i dla podatników.
  nie ma co się rozpisywać na ten temat. Jedynym wariantem by miasto wyszło na prostą jest sprzedanie pec i mpk oraz odsprzedania działek mieszkań stbs innemu administratorowi. 2 pierwsze to pieniądze na spłaty i pozbycie się kosztów a stbs to strata majątku i nie robienie dodatkowych kosztów.
  potem możemy dalej oszczędzać i inewstować w drogi !!!

 15. Zdziwiony dodano 9 lat temu

  Jak to miasto nie ma pieniędzy? Uchwalony dziś plan zagospodarowania Żytnia, a za chwilę Spokojna pokazuja, że miasto pieniafdze ma: na wykup prywatnych działek pod ulice lub kościoły. Gdzie tu brak pieniędzy?

 16. ZORRO dodano 9 lat temu

  TO NIE SIEDLCE panie TCHÓRZEWSKI ,KUDELSKI TYLKO DIECEZJA O NAZWIE STRUSOLAND. amen

 17. ZORRO dodano 9 lat temu

  Jeden wniosek nie można głosować na DUDĘ i w przyszłości na PiS bo doprowadzą POLSKĘ do ruiny do dziadostwa i wstydu na cały świat.amen

 18. melka dodano 9 lat temu

  Kudelski to pomyłka, ale wyznawcom PIS-u nie przeszkadza, że składa obietnice bez pokrycia. Od początku było wiadomo, że remont liceum Żółkiewskiego to zwykła cuchnąca kiełbasa wyborcza.

  • sam/sama jesteś pomyłką dodano 9 lat temu

   taaa.. tylko ,,pomyłka" wygrała wybory i to Cie boli:)

 19. Dyrektorzy z Żółkiewskiego widać tu pracują dodano 9 lat temu

  na forum pracują i podsycają obraźliwe komentarze aby swój interes ,swoje stołki bronić.A oficjalnie latają na wszystkie wiece Pis-u i lizusostwo uprawiają w Urzędzie. to jest kuriozalna dwulicowość ,bo dają pożywkę dla ciemnego ludu co dla zasady strzela ślepakami . Wiedza ,że uzasadnienia dla remontu kolejnej szkoły w Siedlcach nie ma,więc internetowo próbują wywołać reakcje i stworzyć "opiniotwórcze środowisko".Żałosne

  • kuriozalna dwulicowość dodano 9 lat temu

   "Wiedzą ,że uzasadnienia dla remontu kolejnej szkoły w Siedlcach nie ma". To Pan Prezydent przed wyborami takiej wiedzy nie posiadał, ?to po co w kampanii obiecywał remont.

  • człowieku pomyśl dodano 9 lat temu

   Akurat tak się składa że znam dyrektora Żółkiewskiego i Prezydenta Kudelskiego więc dobrze Ci radzę, skończ Ich oczerniać!w przeciwnym razie pójdą z tym do prokuratury!

 20. no,no... dodano 9 lat temu

  Strach na lachy. Niech idą nie tylko do prokuratury ale i w ki….ni…ma

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?