SPIN

Prezydent Polski odwiedził siedlecką jednostkę

Aneta Borkowska środa, 1 kwietnia 2015, 17:23 Aktualnie, Siedlce

– Musimy przyspieszyć proces wzmocnienia jednostek na tak zwanej ścianie wschodniej – powiedział podczas wizytacji siedleckiego garnizonu prezydent RP. Bronisław Komorowski kolejny raz podkreślił też konieczność zwiększania nakładów na obronność kraju.

Dzisiejsza obecność Zwierzchnika Sił Zbrojnych w Siedlcach była związana m.in. z podpisaniem projektu ustawy zmieniającej i usprawniającej kierowanie państwem w warunkach kryzysu wojennego. Precyzuje ona pojęcie czasu wojny, doprecyzowuje zadania naczelnego dowódcy, powoływanego na czas wojny i podlegającego wtedy prezydentowi, który ma kierować obroną państwa wspólnie z Radą Ministrów.

komorowski2

– Chciałem być w jednostce wojskowej na tak zwanej ścianie wschodniej, żeby z jednej strony zobaczyć jak to funkcjonuje w tym wymiarze realnym sił zbrojnych, a z drugiej strony żeby powtórzyć tezę, że jeśli oczekujemy a oczekujemy i działamy na rzecz decyzji natowskich, które wzmacniałby całą flankę wschodnią Sojuszu Północnoatlantyckiego, to musimy także w wymiarze państwowym zadbać o wzmocnienie naszej ściany wschodniej w sensie zdolności obronnych – powiedział Bronisław Komorowski.

Prezydent stwierdził, że uzyskał informacje o stanie i planach modernizacji 16. dywizji, a te potwierdzają, że „musimy przyspieszyć proces wzmocnienia jednostek na ścianie wschodniej”.

– To już się dzieje i to będzie się działo w większym tempie w dalszym ciągu. Już trwa proces przezbrajania tych dywizji. On musi być i będzie pogłębiony i przyspieszony – stwierdził i zapewnił, że na modernizację techniczną będą przeznaczane duże środki pieniężne przypominając o planowanych 2 proc. PKB na ten cel. Z drugiej strony Bronisław Komorowski podkreślił, że część działań to nie tylko kwestia pieniędzy.

komorowski5

–  To także działania w zakresie organizacji, w zakresie systemu, gdzie trzeba podejmować decyzje, a nie koniecznie tylko wydawać duże pieniądze. To jest główne przesłanie. Konsekwentnie dążymy do wzmocnienia odporności obronnej państwa polskiego i będą w tym kierunku kolejne decyzje. Dzisiejsza ustawa jest ewidentnym postępem w tym zakresie – stwierdził.

Nowelizacja, której projekt prezydent skierował do Sejmu latem ub. roku, wiąże się też z reformą systemu dowodzenia i kierowania siłami zbrojnymi, wprowadzoną z początkiem 2014 r.

tekst zmieniony

 

 

27 komentarzy

 1. wykopowiec dodano 9 lat temu

  Niektórym niestety nie było dane wejść na salę 🙂

  http://www.wykop.pl/link/2476161/wolnosc-slowa-wedlug-komorowskiego/

  • Piotr dodano 9 lat temu

   Paweł daj spokój Ty niedługo to już nigdzie nie wejdziesz, Myślisz że kogoś interesują te niby afery?

 2. zenek dodano 9 lat temu

  By żyło się im lepiej… im wszystkim..

 3. Chyba się rozchoruję dodano 9 lat temu

  Mariana nie wpuścili czy to żart na 1 kwietnia,

 4. tpm444 dodano 9 lat temu

  Biała Sala byłaby pusta gdyby nie obstawa "Gajowego" i dziennikarze. Widać jak wielkim poparciem cieszy się on w Siedlcach, Żenada. W siedleckiej PO pewnie polecą głowy

  • Kama dodano 9 lat temu

   Tak jest wszędzie gdzie tylko się pojawi.

 5. tpm444 dodano 9 lat temu

  Gdyby nie obstawa i dziennikarze to Biała Sala podczas spotkania byłaby pusta. W siedleckiej PO pewnie posypią się głowy

 6. ramboobambo dodano 9 lat temu

  nie ma 16 pomorskiej dywizji zmechanizowanej w siedlcach tylko w elblągu cały ten artykuł to ściema

  • czytaj człowieku dodano 9 lat temu

   "Prezydent stwierdził, że uzyskał informacje o stanie i planach modernizacji 16. dywizji, a te potwierdzają, że „musimy przyspieszyć proces wzmocnienia jednostek na ścianie wschodniej”." – możesz mi podpowiedzieć gdzie konkretnie prezydent mówi lub jest napisane – o "16 pomorskiej dywizji zmechanizowanej w siedlcach"

 7. Fan Pawła Zarzecznego dodano 9 lat temu

  Rozbroili naszą armię a teraz mówią,że chcą ja dozbrajać a nawet zwiększać nakłady na wojsko ale ja nie ufam partiom wyrosłym z paktu magdalenkowego by wszystkie ich działania były i są anty społeczne i jeżeli nie jeden raz oszukali to i teraz oszukają.

 8. młody dodano 9 lat temu

  żenada- POLACY go nie chcą wstydzimy się za niego -nawet tej gę…nie chce mi się i nie mam ochoty oglądać-tyle złego zrobili POLAKOM I POLSCE

  • on dodano 9 lat temu

   do młody. Życzę Ci powodzenia z Korwinem, a ja z kolei na jego gę…. nie mogę patrzeć, bo on głosi wszystko co dobre dla bogatych a biedniejszych ma w d….e. Jego Wysokość (??? może tylko ze względu na wzrost) przepraszam "niskość" tj. JKM obiecuje młodym że będą pełnić rolę pachołków i giermków u takich "panów" jak on.

   • Z miasta dodano 9 lat temu

    Ci młodzi o których piszesz nie są bogaczami ale chcą żyć godnie i przynajmniej na średnim europejskim poziomie i dlatego popierają Korwina i jego pomysły. Wielu młodych wyjechało za granicę i tam bez języka, znajomości itp. potrafili znaleźć pracę i żyją o wiele lepiej niż większość młodych w Polsce. Polityka rządzących jest zła ale robią to specjalnie, żeby upodlić nas Polaków. Ludzie chcą się czuć wolnymi a nie o każdą pierdołę pytać urzędnika o pozwolenie. W Siedlcach osoby w średnim wieku i starsze powinny się zastanowić czemu tylu młodych wyjeżdża w poszukiwaniu lepszego życia. W Polsce ogólnie rządzi po ale w Siedlcach pis z reszta koalicji i nie widać różnicy. Jest kolesiostwo, nieudolnie dysponuje się pieniędzmi i mamy pustki w kasie miasta. pis = po

 9. Maciej Mlonek dodano 9 lat temu

  do ramborambo. Tekst nie jest bez sensu, gdyż jednostka w Siedlcach, to część 1- wszej brygady pancernej z siedzibą w Wesołej. Ta zaś brygada wchodzi w skład 16 pomorskiej dywizji zmechanizowanej w Elblągu. Tak więc siedlecka jednostka to de facto jednostka 16 pomorskiej dywizji zmechanizowanej- ot sprawa się rozwiązała.

 10. Z miasta dodano 9 lat temu

  Koledzy wczorajszego gościa wypowiedzieli się w restauracji na temat ściany wschodniej więc niech teraz nie pier.oli głupot. Robią burdel i nic więcej. Niedawno zabrali część jednostki a teraz obiecują wsparcie. Przed poprzednimi wyborami kozaczyński też obiecywał wsparcie. Minęło kilka miesięcy a oni dalej obiecują i obiecują. Chyba, że wziął pod uwagę wczorajszą datę – 1 kwietnia – i myśli, że ktoś się nabierze i niedługo na niego zagłosuje.

 11. obywatel dodano 9 lat temu

  Ludzie nie ufajcie politykom, oni wszyscy są jednakowi, czy to z PO ,PiS, SLD, PSL, KORWIN itp. wiele obiecują a tak naprawdę ludzi mają w nosie , liczą się dla nich tylko stołki, władza i kasa. Nie głosujcie na nich ,pokażcie swój obywatelski sprzeciw.

  • Blanka do obywatela dodano 9 lat temu

   W złym kierunku idzie Twój apel: namawianie do NIEgłosowania jest poddaniem się, rezygnacją z prawa do głosowania, oddaniem decyzji innym. Jest w kim wybierać (chyba11 kandydatów), można głosować na człowieka bezpartyjnego i to może być obywatelskim "sprzeciwem", a właściwie obywatelskim daniem do zrozumienia rządzącym, że coś się w partiach nie najlepiej dzieje i potrzebny jest powrót do podstawowych wartości. Obywatele chcą od rządzących uczciwości, demokracji, sprawiedliwości zamiast arogancji, buty i egoizmu.

  • Z miasta dodano 9 lat temu

   Trzeba znieść przywileje posłów, senatorów, sędziów itd, Wszyscy na garnuszku społeczeństwa łącznie z urzędnikami powinni być przykładnie karani za przestępstwa. Trzeba zaostrzyć dla nich przepisy, znieść immunitety. Za korupcję – konfiskatę całego majątku tego co wziął i najbliższej rodziny a nawet konkubin. Może wtedy wielu urzędników, polityków, sędziów, celników, policjantów zmieniłoby swoje podejście do pełnionej funkcji publicznej. Teraz za wzięcie łapówki, nie karze się, tylko daje odszkodowanie (przykład posłanki można znaleźć w necie).

 12. obywatel dodano 9 lat temu

  Blanka napisała: jest 11 kandydatów, OK ale oprócz Kukiza za pozostałymi kandydatami stoją większe lub mniejsze partie polityczne.KUKIZ to jedyny kandydat niezależny.

  • Blanka dodano 9 lat temu

   "KUKIZ to jedyny kandydat niezależny." No widzisz, jest jedyny, ale jest wybór. Pomyśl sobie, że mogłoby być gorzej, gdyby był do wyboru inny jedyny kandydat – Grodzka.

 13. ZORRO dodano 9 lat temu

  PiS PIERWSZY PRZYCZYNIŁ SIĘ DO PRAWIE LIKWIDACJI JEDNOSTKI WOJSKOWEJ W SIEDLCACH TAKA JEST PRAWDA panieTCHÓRZEWSKI.amen

 14. znajomy dodano 9 lat temu

  Czy w Siedlcach działa jakiś komitet poparcia KUKIZA

  • jan dodano 9 lat temu

   A kto to jest Kukiz? czyżby to ten co spiewa? Jeśli tak to nigdy na niego nie zagłosuję

 15. mentor dodano 9 lat temu

  Oj dzieciaczki weźcie wy najpierw poczytajcie trochę książek naukowych, bo te wasze poglądy to super expressem lub faktem zjeżdżają. A od tej żółci to wam kiszki wysiądą za niedługo. A karawana i tak pojedzie dalej, jak takie pętaki się będą do polityki rwały.

 16. do Blanki dodano 9 lat temu

  Polacy już naprawdę mają dosyć wszelkiej polityki,są umęczeni,zarobieni,zastraszeni i większości brakuje na wiele podstawowych rzeczy.Tutaj długo nic się nie zmieni.TUTAJ NIESTETY ABY ZMIENIĆ NA LEPSZE MUSI WYBUCHNĄC REWOLUCJA!Tak,nie oszalałem,REWOLUCJA.Nikt i nic tej chorej sytuacji w tym kraju nie zmieni.Nie wierzcie w to.Ja za kilka m-cy wyjeżdzam z całą moja rodziną i zostawię ten chory kraj i wszystko z nim związane przed wejściem do samolotu.

 17. do Blanki dodano 9 lat temu

  Rewolucja,rewolucja i jeszcze raz rewolucja!

 18. mentor dodano 9 lat temu

  Oj dzieciaczki – jakbyście czytały to byście wiedziały, że "rewolucja pożera własne dzieci". A ucieczka z kraju zamiast próby go zmieniania i naprawy to zwykłe tchórzostwo, zdrada, że inną nazwą najstarszego zawodu świata jej nie nazwę.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?