SPIN

Rodzinnie z incydentami, czyli Bronisław Komorowski zabiega o głosy

Beata Głozak czwartek, 2 kwietnia 2015, 23:46 Siedlce

Sprawy obronności kraju, zmiany w systemie podatkowym i szacunek do wymiaru sprawiedliwości były głównymi tematami środowego przemówienia Bronisława Komorowskiego. Ubiegający się o reelekcję prezydent Polski spotkał się z lokalnymi działaczami PO w Sali Białej, ale „zwykli” mieszkańcy nie dopisali. Nie było ich nawet 50.

Środowa wizyta mimo że krótka nie należała do najprzyjemniejszych. Już w pierwszych jej minutach w stronę Bronisława Komorowskiego grupa młodych osób związana z ugrupowaniem Janusza Krowin – Mikkego próbując zadać pytania skandowała hasło „PiS-PO jedno zło”, ale chwilę później zostali zakrzyczani słowami „Nasz prezydent – Komorowski”.

Ubiegającego się o reelekcję Bronisława Komorowskiego powitał poseł Platformy Jacek Kozaczyński i wiceprezydent Siedlec Anna Sochacka.

Wzmocnić garnizon

Podczas spotkania w Sali Białej Komorowski podkreślił wagę swojej wcześniejszej wizyty w siedleckim garnizonie wojskowym, która wiązała się z podpisaniem tzw. ustawy na czas wojny.

– Myślę, że mieszkańcy Siedlec i terenów położonych dalej na wschód doskonale czują wagę problemu. To oznacza (popisanie dokumentu – od red.) nie tylko usprawnienie systemu na wypadek zagrożenia, ale także wyzwania związane z modernizacją sił zbrojnych. To są też decyzje szczególnie ważne dla miasta, bo zwiększające ilość żołnierzy służących w garnizonie siedleckim – poinformował.

komorowski mieszkancy2

Bronisław Komorowski w kilkunastominutowym wystąpieniu nawiązał do swoich wcześniejszych wizyt w Siedlcach twierdząc, że to o czym mówił zrealizował.

– Tu, w Siedlcach mówiłem o potrzebie działania na rzecz poprawienia systemu podatkowego i liczę, że złożony przeze mnie projekt ustawy, której głównym postulatem jest wprowadzenie zasady rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika zostanie przyjęty przez parlament – stwierdził.

Zdaniem Bronisława Komorowskiego należy kształtować w sobie przeświadczenie, że w uczciwym, rzetelnym płaceniu podatków wyraża się pozytywny stosunek do państwa i społeczeństwa. Z drugiej strony państwo musi traktować takich ludzi „przyzwoicie i rzetelnie”.

Fundament demokracji

– Tu w Siedlcach mówiłem też o potrzebie zmian w wymiarze sprawiedliwości. Jako prezydent zawsze uważałem, że kształtowanie państwa prawa jest fundamentem postaw demokratycznych. Dlatego cały szereg moich inicjatyw było poświęconych poprawie, nie wywracaniu systemu sądownictwa w Polsce. Wśród nich były te dotyczące ustaw o Trybunale Konstytucyjnym, Sądzie Najwyższym, ale i te bardziej prozaiczne jak rozwiązujące problem istnienia czy nieistnienia sądów rejonowych. Siedlec to co prawda nie dotyczyło, ale Sokołowa już tak – przypomniał.

Kandydat PO na prezydenta Polski wiele miejsca poświęcił tematowi niezawisłości wymiaru sprawiedliwości i szacunku do sądowych wyroków.

komorowski mieszkancy1

– Zadaniem prezydenta jest, z jednej strony kształtowanie szacunku do prawa, bo to jest szacunek do państwa polskiego, a z drugiej strony jest pilnowanie, aby polskie prawo funkcjonowało tak, aby zaskarbiało szacunek obywateli. Sądy mają swoje słabości, można wytykać błędy, ale nie wolno przesadzać to znaczy burzyć zaufania obywateli do wymiaru sprawiedliwości ogólnie – podkreślił Bronisław Komorowski. – Nie można podważać w państwie demokratycznym dobrej woli i kwalifikacji sądów do rozstrzygania spraw trudnych – dodał.

Z szacunku do prawa

Przypomniał też o zarzutach kierowanych przez opozycję w stronę sędziów w związku z wynikami wyborów samorządowych.

– Próbowano oskarżać ich o współodpowiedzialność za sfałszowanie wyników wyborów i naciskano na prezydenta, abym i ja wywierał nacisk na niezależnych sędziów. Nie uległem temu i muszę powiedzieć, że gdybyśmy ulegli to pewnie obecnych samorządowców by nie było, bo były żądania, aby unieważnić wybory – powiedział prezydent Polski.

W odniesieniu do ostatnich głośnych wyroków sądowych stwierdził, że politycy muszą mieć w sobie odwagę przyjmując rozstrzygnięcia, bo w przeciwnym razie mogą być oskarżeni o „polityczną hucpę”. Po wystąpieniu prezydent pozował do zdjęć z obecnymi w sali działaczami i sympatykami PO oraz ich dziećmi.

Koniec wizyty w Siedlcach, podobnie jak pierwsze minuty spotkania w Sali Białej należały jednak do tzw. korwinowców. Kilkuosobowa grupa czekała na Bronisława Komorowskiego tuż za „Bronkobusem” z transparentami oraz okrzykami „Komorowski – wstyd dla Polski”.

29 komentarzy

 1. bankier dodano 9 lat temu

  hahahahaha, 50 osób 🙂 – szał normalnie – Kozaczyński dostanie po uszach za mizerną frekwencję…

  • Nie dziwota dodano 9 lat temu

   W końcu Komorowski – wstyd dla Polski 🙂

 2. widz dodano 9 lat temu

  Było dużo więcej osób. Wg. mnie ok 200. Fajne spotkanie, a ekscesy no cóż każdy chce mieć swoje 5 minut.

  • Leszek Myśliński dodano 9 lat temu

   Tu się zgodzę z tym, że inni aby zaistnieć (z braku argumentów) drą gęby. to też świadczy o poziomie i kulturze politycznej w naszym mieście. Oczywiście nie wszystkich mam na myśli, tylko takich "partyjniaków".

 3. Rysiek dodano 9 lat temu

  Nareszcie odwiedził Siedlce normalny polityk, który zasługuje na szacunek.
  Dziękuję, że Pan Komorowski przyjechał do Siedlec i powiedział do nas wiele mądrego.
  Dzięki takim politykom nasz kraj cieszy się coraz większym szacunkiem w Europie i nie tylko.

  • Siedlczaniin dodano 9 lat temu

   Do Ryśka. O jakim Ty szacunku do Polski mówisz, że z Rosja rozmawiaja Niemcy i Francja a nas nie zapraszają do stołu, że budują za naszymi placami rurociąg omijający Polskę. Około dwóch milionów Polaków nie widziało szacunku do Polski i sa już na wyspach. A zreszto szacunkiem jeszcze nikt dzieci nie nakarmił. troche obiektywzmu w swoich wypowiedziach

  • Chyba się rozchoruję dodano 9 lat temu

   Masz rację Ryszardzie, prezydent nie wlazł na stołek, w księgę się nie wpisywał więc większego wstydu nie narobił. Z szacunku schowali prezydenta przed deszczem bo mógł się rozpuścić na Placu Sikorskiego.

  • prośba do Ryśka dodano 9 lat temu

   "powiedział do nas wiele mądrego" A cóż takiego mądrego do was powiedział? Nie możesz podzielić się choć jedną usłyszaną mądrością?

 4. Mr A dodano 9 lat temu

  Prezydent RP Bronisław Komorowski to według mnie najlepszy kandydat na Prezydenta RP!!!
  Prowadzi bardzo dobrą politykę!!!
  Bardzo cieszę się, że odwiedził Siedlce!!!
  Dzięki Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu i Platformie Obywatelskiej Polska bardzo rozwija się!!!
  Szkoda, że w Siedlcach nie rządzi Platforma Obywatelska, ponieważ Siedlce bardziej rozwijałyby się i dostawały więcej pieniędzy!!!
  Jak wiceprezydentem Siedlec była pani Marta Sosnowska to dzięki jej pracy Siedlce dostawały dużo pieniędzy!!!
  Obecna władza w Siedlcach kiepsko daje sobie radę z inwestycjami!!!
  Jeszcze raz dziękuję panu Prezydentowi RP za odwiedzenie Siedlec!!!

  • do Mr A dodano 9 lat temu

   No i Twój wpis jest dowodem na to, że PO też ma swoje "mohery". Fanatyzm totalny.

  • "Polska opracowuje właśnie strategię wyjścia z NATO" dodano 9 lat temu

   – Bronisław Komorowski

   Łubu dubu łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu…

 5. wow dodano 9 lat temu

  Masz rację Rysiu, szczególnie szanowani jesteśmy na Jamajce… za cytowanie ich prasy 🙂

 6. Zundfolge 2015 dodano 9 lat temu

  Miś zgody & bezpieczeństwa. Kochajmy się! Pytasz się po co to? Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?

 7. Siedlczanka dodano 9 lat temu

  Miło, że Prezydent Polski Pan Bronisław. Komorowski odwiedził nasze miasto.

 8. ag dodano 9 lat temu

  Bronek dotknął czołgu (samobieżnego działka pplot wzór 62 r.) i wzmocnił obronność ….

 9. MATKA dodano 9 lat temu

  CZY TY CZŁOWIEKU WIESZ CO MÓWISZ-,ZE TO NORMALNY POLITYK? NIE WKURZAJ NORMALNYCH PILAKÓW 99 % MA TEGO RZĄDU DOŚĆ I TEGO ,,NORMALNEGO POLITYKA''I TY SIĘ OKRESLASZ MIANEM PATRIOTY, POLAKIEM?????????????/JAK TRZEBA BYĆ NIENORMALNYM ABY KLASKAĆ TEMU NIBY RZĄDOWI????/NASŁUCHAŁ SIĘ PAN KOMUNISTYCZNYCH PROGRAMÓW I SAMODZIELNIE JUŻ NIE POTRAFI MYŚLEĆ ALBO JEST TAK ZALEŻNY OD NICH-POZDRAWIAM I ZACZNIJ CZŁOWIEKU MYŚLEĆ

  • Siedlczanin dodano 9 lat temu

   Prezydent RP Bronisław Komorowski jest normalnym politykiem!!! Z ostatnich sondaży wynika, że ma on 41-46% poparcia, więc Polacy nie mają dość ani tego rządu ani Prezydenta RP!!! Platforma Obywatelska w ostatnich latach wygrywa wybory, także Polacy chcą, żeby rządziła PO, ponieważ zmieniają Polskę!!! PO rządzi największymi miastami w Polsce!!! Te miasta bardzo się rozwijają!!! Jakby w Siedlcach rządziła PO to Siedlce bardziej rozwijałyby się i dostawałyby więcej dofinansowań

  • PO i PSL znowu oszukują Siedlczan dodano 9 lat temu

   dokładnie ,oszukuje PO i PSL jak z Centrum Onkologii w Siedlcach po raz kolejny,kłamstwa ,kłamstwa

 10. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Całkowicie zgadzam się z Mr A!!!
  Najlepszym czasem w rozwoju Siedlec były czasy, kiedy wiceprezydentem Siedlec była pani Marta Sosnowska. Umiała dobrze postarać się o dofinansowania dla Siedlec. Moim zdaniem obecna władza w Siedlcach kiepsko daje sobie z tym radę!

 11. mieszkaniec dodano 9 lat temu

  Proponuję postawić Mu pomnik jak Kaczyńskiemu za to, że był w Siedlcach.

 12. ZORRO dodano 9 lat temu

  Komorowski to prezydent wszystkich polaków on nie robi nam obciachu, proszę sobie przypomnieć co robili z polski te ziemniaki pisowskie wstyd na cały świat, podzielili społeczeństwo tylko to potrafią.amen

  • Polka dodano 9 lat temu

   Dobrze napisane: Komorowski to prezydent wszystkich polaków /tych pisanych przez małe p i tylko tych/

 13. emerytka dodano 9 lat temu

  To dobra wiadomość dla naszego miasta – wizyta Pana Komorowskiego.

 14. wow dodano 9 lat temu

  do ZORRO
  No pewnie, bo Komorowski nie dzieli Polaków (na racjonalnych i radykalnych), nie dzieli rodzin ofiar smoleńskich (na te, co chcą jasnego wyjaśnienia i na te, co piszą listy do prezydenta na komputerze w jego kancelarii). Istna zgoda aż do bulu.

 15. luzik dodano 9 lat temu

  Było 50 osób, hehehe. Zapewne wszystkie opłacone. Nikt przy zdrowych zmysłach nie przyszedłby za darmochę go oglądać.

 16. Rodzinnie było wczoraj. dodano 9 lat temu

  Drugi dzień świat a po wiadomościach na siłę wpychają wywiad z tzw. "pierwszą damą". Święta rzecz święta. Rodzina Bronka robi kampanię w w święty czas. Czy to znaczy, że tonący brzytwy się chwyta? Nie ładnie panowie z TVP i nie ładnie panowie z komitetu B. K.

 17. 67, GMO, PO-datki, sprzedany Smoleńsk, emigracja dodano 9 lat temu

  służba zdrowia… to tylko niektóre "osiągnięcia" Szoguna i jego Patologii Obywatelskiej.

 18. kimono62 dodano 9 lat temu

  Widzisz kolku jak przyjechał twój duda to kudelski ruch wstrzymał poblokowal ulice a prezydenta nie potrafił przywitać a może ma kredyt w skoku?

  • Leszek Myśliński dodano 9 lat temu

   Coś jest na rzeczy. A wizyta Dudy była w godzinach pracy urzędów. Nawet Prezydent w godzinach pracy był i jego świta.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?