SPIN

Są pieniądze – będzie remont

Beata Głozak piątek, 3 kwietnia 2015, 11:06 Siedlce

Tuż po godzinie 9 w urzędzie miasta podpisano umowę na finansowanie przebudowy ul. Janowskiej. Dotacja unijna wyniesie 7,4 mln zł. Inwestycja ma zakończyć się z końcem czerwca.

– Ta droga jest nam bardzo potrzebna, a inwestycja długo wyczekiwana – powiedział prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

Przebudowa ul. Janowskiej była przez długi czas na liście rezerwowej inwestycji jakie miały być współfinansowane ze środków unijnych na lata 2007-2013 i dopiero przeniesienie jej na listę podstawową zaowocowało podpisaniem dzisiejszej umowy.

– Przed nami nowe rozdanie pieniędzy unijnych i mam nadzieję, że miasto Siedlce będzie jak do tej pory pozyskiwało dużo środków. Weźmy te pieniądze, zróbmy tę drogę i tyle – stwierdziła wicemarszałkini Mazowsza Janina Orzełowska.

Władze miasta zapowiedziały, że prace ruszą tuż po świętach i obejmą prawie 1,4 km ulicy. Janowska zostanie pokryta nową nawierzchnią, przebudowane będą cztery skrzyżowania, powstanie nowy chodnik i dwustronna ścieżka rowerowa. Wybudowanych zostanie także siedem nowych przejść dla pieszych i przebudowane zostaną istniejące tu zatoki autobusowe. Prace będą trwać na odcinkach od ul. Starowiejskiej do ul. św. Faustyny Kowalskiej oraz od ul. Kasztanowej do granic miasta.

W tej chwili nie wiadomo jak będzie wyglądała dokładna organizacja ruchu na remontowanym odcinku drogi krajowej.

– Wiemy, że musi się tam odbywać ruch lokalny, ale ulicą Starowiejską i Kasztanową jest możliwy objazd Janowskiej zatem nie będzie problemów z poruszaniem się – zapewnił Wojciech Kudelski.

Podpisy pod dokumentem złożyli wicemarszałek Mazowsza Ewa Orzełowska, członkini zarządu Elżbieta Lanc, prezydent Siedlec Wojciech Kudelski i skarbnik miasta Kazimierz Paryła.

4 komentarze

 1. olo dodano 8 lat temu

  Przetarg rozstrzygnięty parenscie dni temu, a dopiero teraz kasa?

  • re_olo dodano 8 lat temu

   Przetarg rozstrzygnięty dziś.

 2. Robert K dodano 8 lat temu

  Przetarg rozstrzygnięty dziś i dziś umowa? A gdzie czas na odwołania? Był tylko jeden oferent? Zeltech?

 3. ale dodano 8 lat temu

  Oferty można było składać do 19 marca więc, jaka firma wygrała nie wiem, najważniejsze że w końcu będzie remont bo to wstyd mieć taką drogę prowadzącą do miasta.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?