SPIN

Siedlce przygotowują się do majówki

Beata Głozak niedziela, 19 kwietnia 2015, 23:54 Aktualnie, Siedlce

Terenów rekreacyjnych w Siedlcach nie ma wiele, ale te które są właśnie przechodzą zabiegi upiększające po zimie. Wszystko ma być gotowe na majowy weekend.

– W piaskownicach na placach zabaw wymieniliśmy piach, dokonano przeglądu wszystkich sprzętów – mówi Joanna Skolimowska–Szpura z wydziału gospodarki komunalnej siedleckiego ratusza. – W większości miejsc wystąpiły braki w śrubach, drobnych napraw wymagały też furtki i kosze na śmieci – dodaje.

zalew2

Tradycyjnie największej uwagi wymaga teren wokół siedleckiego zalewu.

– Na bieżąco będziemy uzbrajać boiska w siatki, malować linie i uzupełniać piasek. Do tego dochodzi koszenie grobli i utrzymanie doprowadzalnika – wylicza Skolimowska–Szpura i przyznaje, że wygląd terenów rekreacyjnych nad „Muchawką” w dużej mierze zależy od nas. – Chcielibyśmy żeby mieszkańcy także zwracali uwagę na porządek wokół zalewu, bo jest tam mnóstwo śmieci. Mimo że nasze wysiłki są coraz bardziej intensywne, a z pomocą przychodzi nam grupa ekologów, to śmieci jest dużo.

Wszystkie prace zakończą się przed majowym weekendem tak, aby podczas „majówki” można było korzystać z całej infrastruktury dostępnej nad zalewem. Pierwsze badania czystości wody i dna zalewu zaplanowano na drugą połowę maja.

zalew3

Komentarze (1)

  1. pax dodano 7 lat temu

    zalew siedlecki powinien byc pod szczegolnym monitoringiem strazy miejskiej. czesto teren ten jest miejscem pijanstwa mlodych ludzi, ktorzy wrzucaja butelki po spozytym alkoholu do wody. nurkowie potem co roku musza wylawiac worki szkla z akwenu, a dzieci kapiace sie kalecza sobie stopy. ponadto mozna by chociaz odmalowac zaglowke-pomnik. warto by sie zastanowic nad zamontowaniem kamer by wylapac wandali. podobne rozwiazanie jest na skwerze obok hali topazu i sprawdzilo sie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?