SPIN

Kwiecień siedleckich harcerzy

Aneta Borkowska poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 12:19 Społeczeństwo

Ostatnie dni obfitowały w ciekawe działania i inicjatywy podejmowane przez harcerzy Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza.

10 kwietnia przedstawiciele władz hufca oraz harcerze z 15 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Wędrowcy” z Zespołu Szkół w Nowych Iganiach wzięli udział w uroczystościach 184 rocznicy Bitwy pod Iganiami. Należy podkreślić, iż udział w obchodach rocznic ważnych wydarzeń z przeszłości naszego kraju jest nie tylko doskonałą lekcją historii, ale także doskonałym narzędziem kształtowania, w młodych ludziach, postaw patriotycznych.

harcerze4

Ciekawą inicjatywą wykazali się ratownicy z Harcerskiego Klubu Ratowniczego Siedlce, którzy 15 kwietnia przeprowadzili szkolenia z zakresu nauki udzielania pierwszej pomocy w trzech szkołach na terenie Gminy Skórzec: w Publicznym Gimnazjum w Skórcu, Szkole Podstawowej w Skórcu oraz Szkole Podstawowej w Dabrówce Stany. Należy podkreślić, iż nauka pierwszej pomocy najmłodszych mieszkańców gminy Skórzec, czyli uczniów klas I – III odbywała się według nowego, autorskiego scenariusza. Uczniowie gimnazjum mieli natomiast zapoznania się ze sposobem zastosowania zewnętrznego defibrylatora AED.

Aktualności z życia siedleckich harcerzy można znaleźć na oficjalnej stronie Hufca: www.siedlce.zhp.pl oraz na stronie hufca na portalu Facebook.

harcerze1

źródło: phm. Andrzej Ryś

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?