SPIN

Remont IV LO „wyleciał” z planów miasta

Beata Głozak środa, 22 kwietnia 2015, 23:09 Siedlce

Ani w przyszłym roku, ani w następnym, ani nawet w 2025. Pozycji „rewaloryzacja i rozbudowa budynku IV Liceum Ogólnokształcącego” próżno szukać w projekcie wieloletniej prognozy finansowej naszego miasta na lata 2015-2042.

Zmiany w dokumencie z 19. grudnia ubiegłego roku podczas najbliższej sesji rady miasta będą głosować miejscy radni. W objaśnieniu do nowej wersji WPF 2015-2042  pojawił się zapis o zmniejszeniu wydatków na remont „Żółkiewskiego” w roku 2016 o 3 mln zł, w 2017 o 3 mln zł i w 2018 o 4 mln zł. Jednak w praktyce oznacza to, że na to działanie w ogóle nie zapisano pieniędzy co potwierdza załącznik do projektu uchwały.

wpf_zolkiewski

Prezydent Siedlec podczas marcowej konferencji, a także podczas ostatniej sesji miasta przyznał, że remont „Żółkiewskiego” dojdzie do skutku jeśli samorząd pozyska finansowanie zewnętrzne w wysokości 80 proc. Wojciech Kudelski zaznaczył, że nie jest to jego nowe stanowisko, bo jak się wyraził „mówił o tym w kampanii wyborczej”.

Wojciech Kudelski o remoncie (marzec 2015)

Wojciech Kudelski o remoncie podczas sesji

Podczas październikowej konferencji prasowej (razem z przedstawicielami PKP), kiedy przyznano, że przebudowa stacji kolejowej i budowa tunelu w części należącej do kolei opóźni prace miasta Wojciech Kudelski stwierdził, że dzięki temu liceum zostanie wyremontowane.

„Środki, które mieliśmy zapewnione na rozpoczęcie budowy tego tunelu, jeszcze nawet w tym roku, przesuwamy na inne inwestycje. Rozpoczynamy remont liceum numer 4”.

Wojciech Kudelski o remoncie (październik 2014)

Wojciech Kudelski o liceum w październiku

W debacie z Andrzejem Sitnikiem w lokalnej telewizji kilka dni przed drugą turą wyborów na prezydenta miasta Wojciech Kudelski z kolei poinformował wyborców, że:

Żółkiewskiego wyremontujemy, bo jest to zabytkowy budynek. Jest to najstarsza szkoła w Siedlcach. Jest to szkoła bardzo popularna wśród młodzieży. Tam jest pełny nabór, uczy się tam około 400 dzieciaków i dlaczego o taką szkołę nie zadbać? Jest to zabytkowy budynek, w centrum naszego miasta, w części historycznej. Myślę, że tak się dobrze składa, że mamy środki na to, żeby tę szkołę w najbliższym czasie wyremontować. Mamy dokumentację, ważne pozwolenie na budowę. Od tego nie odstąpimy.

O komentarz w sprawie zmian w WPF prosiłyśmy rzecznika urzędu miasta Pawła Mazurkiewicza, ale ten konsekwentnie odsyłał nas do skarbnika Siedlec. Kazimierz Paryła stwierdził, że inwestycja nie znajdzie się w WPF-ie i nie zostanie wykonana jeśli nie będzie w 80 proc. finansowana ze środków zewnętrznych.

Argument wydaje się logiczny, ale w tej samej Prognozie zapisano planowane pieniądze na remont budynku po siedleckiej policji, a od kilku miesięcy twierdzono, że także tutaj warunkiem jego wykonania jest dotacja unijna w wysokości 80 procent.

100 komentarzy

 1. Leszek Myśliński dodano 9 lat temu

  Wszystko chyba jest robione pod Kurię, by w Żółkiewskim było Muzeum Diecezjalne, a wtedy kasa szybko się znajdzie za przychylnością Sejmiku (PSL).

  • "Gary " to była szkoła dodano 9 lat temu

   Nie jest to złe rozwiązanie. Gdyby Kuria kupiła za dobre pieniądze, byłoby dobrze dla miasta i dla Muzeum Diecezjalnego. W końcu ElGreco
   nie powinien dusić się w budynku do tego nie przygotowanym. Jest tam dużo innych wartościowych przedmiotów. Myślę, że i organy Wagnera zamiast w domu biskupa miałyby godne miejsce.

   • WDR dodano 9 lat temu

    Ile za takie "odwracanie kota ogonem" płaci siedlecki PiS???

   • K. dodano 9 lat temu

    Gotować każdy może, lepiej lub gorzej…

  • :( dodano 9 lat temu

   A na zdrowy rozsądek – tylko bez sympatii politycznych proszę – czy to nie jest najlepsze rozwiązanie? Mamy przykład pałacu i innych zabytkowych budynków w tej lokalizacji i wymagających nakładów – Inwestor typu UHP, Archiwum – znalazły środki i budynki jak się prezentują każdy widzi – ja jeszcze pamiętam pałac za zarządu UM Siedlce 🙁
   Tu ładowanie kasy w coś co i tak nie spełnia norm nowoczesnego budynku szkolnego niech ktoś przedstawi inny argument poza sentymentem pracowników, absolwentów i uczniów IV LO – słucham…

   • bankier dodano 9 lat temu

    Tyle że kuriewni nie zwykli za nic płacić, najpierw wyłudzą to od miasta za 1% a potem będą chodzić za coraz to nowymi dotacjami do remontu…. I finał będzie taki, że oddamy im to za darmo a potem im sfinansujemy remont.

    • :( dodano 9 lat temu

     Poważnie pytam: jakiś przykład?

     • bankier dodano 9 lat temu

      placyk pod parafię przy Daszyńskiego?

    • Iwona dodano 9 lat temu

     Dobra lokalizacja, "Prus" działa w podobnym budynku i jakoś jest zadowolony, pieniądze zainwestowane w projekty przebudowy i różne zezwolenia, istniejący pomysł na przebudowę, wolny plac… Starczy? I najważniejsze- każde warunki zapewne będą lepsze od obecnych, a szkoła z tradycjami. Natomiast kuria ma 1/4 ulicy Piłsudskiego i parę innych obiektów.

   • do :( dodano 1 dzień temu dodano 9 lat temu

    " ładowanie kasy w coś co i tak nie spełnia norm …" Zasadnicze pytanie: dlaczego nie usłyszeliśmy tego od Pana Prezydenta w kampanii wyborczej????????? Było mówione zupełnie coś innego. Nadal obowiązuje "ciemny lud to kupi". Robienie z wyborców głupków to chyba w Sdl standard.

  • programy unijne dodano 9 lat temu

   A kto wie kiedy na Mazowszu ruszą programy unijne? Powinny być zdaje się uruchomione w 2014 roku. Pytam bo to dopiero otworzy perspektywę dla takiej lub innej inwestycji. Póki co, to na nic nasze gadanie i rzucanie sie sobie do gardeł. Wierzę, że w tej nowej perspektywie Żółkiewski doczeka się nowego zmodernizowanego budynku i godnych warunków do nauki.

   • Janeczka dodano 9 lat temu

    Pierwsze nabory w ramach RPO mają być ogłoszone w III kwartale 2015 roku, a nabory związane z rewitalizacją obiektów w roku 2016. Kręgi beneficjentów będą ściśle określone. Proszę śledzić strony Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

   • mentor dodano 9 lat temu

    Nie licz na to, że z pieniędzy z RPO ktokolwiek da chociażby 1 euro na ten budynek. Abyśmy RIT opanowali w czas to będzie sukces. Innowacje to są prorytety, a nie rewitalizacja budynków.

    • Janeczka dodano 9 lat temu

     Czekamy na nabory w ramach RPO w obszarze rewitalizacji. Tu bedzie szansa na dofinansowanie rewitalizacji dla tej zasłużonej dla miasta i regionu szkoły 🙂 A pracownicy samorządowi piszą dobre wnioski. Więcej wiary!

     • wow dodano 9 lat temu

      No, panie Jacku, więcej odwagi 🙂

 2. obietnica remontu Żółkiewskiego dodano 9 lat temu

  była jedną z przyczyn, które pozwoliły Kudelskiemu wygrać wybory.
  Z perspektywy czasu widać dobitnie, że Kudelski wiedział przed wyborami, iż obietnica remontu Żólkiewskiego nie ma pokrycia w budżecie. Czyli – świadomie wprowadził wyborców w błąd w celu uzyskania poparcia w wyborach. czyli akcja w stylu: "ciemny lud kupi".
  A "ciemny lud" nadal jest ciemny i kupuje kolejne obietnice PIS – obecnie w wyborach prezydenckich całkowicie bez szans na realizację.
  Co do Żółkiewskiego – to może czas zastanowić się nad propozycją Sitnika zlokalizowania tej szkoły w budynkach innych szkół podległych miastu. Skoro remont jest nierealny -to może trzeba przestać nabijać kieszeń prywatnej instytucji za wynajem pomieszczeń ?

 3. panie Paryła dodano 9 lat temu

  Wstydu oszczędź pan i dość bzdur. Ja sobie wybuduje willę jak mi ktoś da 80% kasy za friko. Kolejną lichwę proszę załatwić to może na Żółkiewskiego starczy. Tylko co zastawicie……chyba Niderlandy.

  • Anonim dodano 9 lat temu

   Popieram…

 4. "Gary " to była szkoła dodano 9 lat temu

  Kształciła przyszłe kierowniczki stołówek i barów . To była szkoła z charakterem i z wizją przyszłości. Dzisiaj IV LO powołuje się na przedwojenną tradycję a przecież widać, że w samych Siedlcach mało znaczy a co mówić o rankingach ogólnopolskich. Dzisiaj w TVN mówili, że uczniów miej ale nauczycieli o ileś tam tysięcy więcej.

  • Nina dodano 9 lat temu

   Bidulku …kończ Waść…słuchć się tego nie da…jesteś może absolwentem…no, na pewno mnie Żółtka!!!

 5. :( dodano 9 lat temu

  A może faktycznie mamy w S. za dużo szkół typu LO?

  • :( dodano 9 lat temu

   Więc zlikwidujcie Katolika i niech kuria przeniesie tam muzeum, czy nawet całą kurię. A od Żółkiewskiego WARA!!!!!

 6. :) dodano 9 lat temu

  ludzie patrzcie kto został Prezydentem…

 7. manala dodano 9 lat temu

  To jest po prostu skandal. Zagłosowałam na kłamcę i drania, który podpiera się na każdym kroku bogiem a ludzi traktuje jak g… Trochę przyzwoitości proszę pana…

  • obserwator dodano 9 lat temu

   Brawo, brawo nareszcie ktoś odważny napisał szczerą prawdę!!!!!!!!!!!!!!!!!! Więcej takich.

 8. Leszek Myśliński dodano 9 lat temu

  To może być kolejny argument do odwołania władz miasta w referendum.

  • WDR dodano 9 lat temu

   O tak tak tak!!! Jestem za!

 9. siedlczanka dodano 9 lat temu

  A co z ulicą Myśliwska? też nie ma drugiej części w planach? a miała być dokończona do 2017 roku.

 10. . dodano 9 lat temu

  .

 11. echo dodano 9 lat temu

  Trudno się dziwić,że prezydent nie chce remontować starego budynku ( pomijając kłamstwa wyborcze).To dodatkowy koszt na oświatę i dokładanie jeszcze więcej do nauki młodzieży z innych samorządów
  (sprawa trudna = przemilczana).
  A może zlikwidować "kolejówkę" ,o której nie da się niczego dobrego powiedzieć i do tego budynku przenieść Liceum im. St.Zółkiewskiego. Byłaby to podwójna oszczędność.

  • :( dodano 9 lat temu

   Dokładnie!!! Sama rekrutacja to tzw. "Kolejówki" to są jaja – co roku nie mogą nabrać do projektowanych klas, blokują papiery uczniom, którzy w procesie rekrutacji zmienią zdanie – to jest skandal – wszyscy to wiedzą, ale dyr. jest z miejskie partii rządzącej i farsa trawa!!!

   • Dominika dodano 9 lat temu

    Dajcie spokój z tą kolejówką , to też szkoła z tradycjami tak samo jak Żółkiewski…
    dlaczego nikt nie mówi o budowlance?
    tam jest o wiele gorzej niż w Zespole Szkół nr 6 , nie niszczmy szkół z tradycjami

    • ~ dodano 9 lat temu

     kolejówka i budowlanka są na tak samo beznadziejnie niskim poziomie nie oszukujmy się…

     • Dominika dodano 9 lat temu

      nie zgadzam się , obecnie nowy kierunek ma duże zainteresowanie , od września będzie kolejny kierunek.

     • absolwentka dodano 9 lat temu

      i przestańcie mówić że szkoła blokuje uczniom papiery , co jak co ale tego nie robi, nie oczerniajcie

 12. Do Paryły dodano 9 lat temu

  Panie Paryła wszyscy wiedzą że pociąga Pan za sznurki. Niech Pan nie wybiega przed orkiestrę bo taczki czekają przed wrotami miasta, na Pana i jeszcze kilka osób które nie potafią w odpowiedni sposób zarzadzać finansami tego Miasta. Dlaczego Pan się tak uwziął na tego Żółkiewskiego?

 13. Obecnie były sympatyk PISu dodano 9 lat temu

  Referendum? Myślę, że to dobry pomysł, bo chyba wystarczy już cytując naszego prezydenta W. Kudelskiego ,, upiększania miasta,, w sposób tak nieudolny jak ro robi razem ze swoją maszynką do głosowania. Wszystko w imię Boga Wszechmogącego. Jestem katolikiem i o ile mnie pamięć nie myli Bóg nie kłamał, nie składał obietnic bez pokrycia i nie ignorował bliźnich. Mierzi mnie ta hipokryzja i rozpoczynanie wszystkich uroczystości słowami ,, niech będzie pochwalony,, Trochę szacunku do ludzi, którzy nabici w przysłowiową butelkę wstydzą się przyznać, iż byli tak naiwni i uwierzyli. A wszystko w imię Boże. Z perspektywy czasu dostrzegam, że Sitnik mówił rzeczy niepopularne, ale prawdziwe i rozsądne. Szkoda, że dałem się tak zmanipulować i dlatego jestem za referendum.

  • Leszek Myśliński dodano 9 lat temu

   Mieszkańcy naszego miasta pomału dojrzewają do referendum ws odwołania Prezydenta Miasta. Może się ono odbyć nie wcześniej niż 10 mcy od wyborów, czyli po 30 września.

   • WDR dodano 9 lat temu

    Poczekamy 🙂

 14. aga dodano 9 lat temu

  Wszystkie obietnice wyborcze prezydenta to klamstwa zal patrzec na budynek zolkiewskiego most tez zostl rozebrany ludziei dzieci chodzA po torach most lukowski tez zamkniety wszystko rozpaprane moze by tak wladze miasta przesiedlic za tory to by sie kasa znalazla niech pan kudelski do pracy pochodzi okrezna droga od skladowej to sie zastanowi.wtedy predzej by poszedl na emeryture niz pracowal.ludzie dalej glosujcie na pis!!!!!!

 15. Janka dodano 9 lat temu

  Szkoda, jestem stąd, Żółkiewski to dobra szkoła, wielu siedlczan tę szkołę kończyło i kończy. Mimo że daleko, to wsiadają w 35 i jadą. Najtrudniej tym, którzy dojeżdżają spod Siedlec. Dwa bilety miesięczne…Słono płacą. O Żółkiewskim zawsze się mówiło, że to przyjazna szkoła, nauczyciele mają czas dla uczniów. We wrześniu też będą chętni, nie każdy tak od razu biegnie do Katolika.

  • wow dodano 9 lat temu

   Janeczko, pewnie ten Katolik to przez przypadek, bo jakoś inne licea dla Ciebie nie istnieją? Panie Jacku, może pod własnym imieniem?

 16. Zosia dodano 9 lat temu

  Nadzieje absolwentów Żółkiewskiego nie maleją, będą następne kampanie wyborcze…, tylko czy teraz ktoś w te obietnice uwierzy? Szkoda szkoły, piękny budynek, a może ktoś ma na niego ochotę…, centrum miasta, zabytkowa strefa, blisko park, pożyjemy, zobaczymy.

 17. Janeczka dodano 9 lat temu

  Nie tak dawno jubileusz szkoły, absolwenci w strojach szlacheckich wychodzili ze starego budynku, łza się kręci w oku. Dziś świat nie wieży łzom, liczy się kasa, masz pieniądze, jesteś kimś, nie masz, to siedź cicho.
  Ci, którzy uczyli się w Żółkiewskim, czują się oszukani.

  • wow dodano 9 lat temu

   Janeczko, to ty tak po tej szkole piszesz: WieŻy łzom?

 18. Janeczka dodano 9 lat temu

  Dlaczego szkoły z tradycjami tak się traktuje?
  A mówi się, że obietnicy należy dotrzymywać…

 19. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Panie Prezydencie, Panie Skarbniku dlaczego?
  A tak jeszcze niedawno mówiło się o remoncie, projekty na stronie, piękny budynek. No cóż, nadzieja umiera ostatnia,

  • Anonim dodano 9 lat temu

   Nadzieja umiera ostatnia?…Tak się mówi jak ktoś jest śmiertelnie chory. W tym przypadku tak nie jest. Proszę spojrzeć do planów budżetowych ile kasy przeznaczono jest np. na budownictwo mieszkaniowe. To jakieś chore układu kliki która rzadzi naszym mistem.

 20. Tetmajera dodano 9 lat temu

  też widzę nie tknięte będzie…. Pan prezydent sam powinien zamieszkać na tym nowym osiedlu gdzie setki matek z małymi dziećmi po tym błocie chodzi. Jeżdżę tamtędy codziennie i widzę jak Ci ludzie się męczą. Mało że ich na koniec miasta wywalili to nawet kawałka chodnika nie ma żeby dojść do ulicy….

  • bankier dodano 9 lat temu

   niektórym to się w (…) przewraca… nie dość że grosza nie zapłacili to jeszcze narzekają…

 21. Anna dodano 9 lat temu

  Myślałam, że ten starzec ma choć odrobinę honoru… jakże się myliłam…

 22. Były sympatyk PISu (2) dodano 9 lat temu

  WARA (…) OD BUDYNKU ŻÓŁKIEWSKIEGO !!!!

  • bankier dodano 9 lat temu

   z tegu budynku po remoncie to może kawałek oryginalnej ściany się zostanie

 23. bankier dodano 9 lat temu

  w Siedlcach jest za dużo szkół, a w szczególności LO

  • siedlczanin dodano 9 lat temu

   w Siedlcach jest za dużo banków, a w szczególności bankierów

   • bankier dodano 9 lat temu

    ale żaden z nich nie dostaje nawet złotówki z podatków i wszystkie się same utrzymują – a nawet więcej utrzymują też szkoły….

    • siedlczanin dodano 9 lat temu

     Kpisz lub nie masz pojęcia o tym co napisałeś! Banki drenują nasze kieszenie już po opłaceniu podatków! To lichwiarstwo ubrane w inżynierię prawa bankowego (lub bardziej dosadnie – banksterskiego!). Około 80% tej struktury nie jest w rękach Polaków. Tyle i aż tyle.

     • bankier dodano 9 lat temu

      taaaaa, tyle, że do płacenia bankowi nikt Cię nie zmusza(możesz nie dać im zarobić nawet złotówki) a na szkoły płacisz haracz czy chcesz czy nie… Czujesz różnicę???

 24. Sylwia dodano 9 lat temu

  Wielki prezydent, a nie zna nazw ulic… Budynek Żółkiewskiego znajduje się przy ulicy Konarskiego – nie Prusa.

 25. Zosia dodano 9 lat temu

  Szkoda….

 26. Bokser dodano 9 lat temu

  Panie Paryła, skończ pan obsadzać swoimi pociotkami stanowiska samorządowe, a weź się za uczciwe zarządzanie budżetem miasta. Pieniądze na remont budynku powinny się znaleźć! To jest ostatni dzwonek, wyborcy wszystko widzą!

  • Leszek Myśliński dodano 9 lat temu

   Tylko czy wyborcy będą czekać kolejne 3 i pół roku? Czy wezmą sprawy w swoje ręce (referendum odwołania władz) np. na jesieni tego roku?

 27. Qvo vadis Żółkiewski? dodano 9 lat temu

  Jeżeli nie było i nie będzie pieniędzy na Żółkiewskiego, to trzeba zadać sobie pytanie, co z budynkiem? Czy będzie z roku na roku podlegał dewastacji. Jakie są plany. Czy po uciszeniu wokół niego sprawy, planuje się go oddać lub sprzedać, gdyż jest to metoda w tym. Na razie mieszkańcy są zbywani informacją o przeniesieniu LO, a nie co będzie z budynkiem, w pewnym sensie historycznym i utrwalonym w krajobrazie m. Siedlce.

 28. Zakon dodano 9 lat temu

  A ta pani śmieszna wiceprezydent Sochacka poparła tego beznadziejnego Kudelskiego i też ona mówiła o remoncie szkoły ,tylko do fryzjerki latać i uśmiechać się to (…) i potrafi .Trzeba ją pytać gdzie jej słowo i Kudelskiego,tyle jest warte PiS -STS.

 29. mentor dodano 9 lat temu

  A może tak pomyśleć trochę w bok? Czy nie najwyższa pora lokalizować część usług publicznych po drugiej stronie torów?

  • bankier dodano 9 lat temu

   W sumie to masz rację – po "drugiej stronie" nie ma chyba żadnej szkoły średniej?

   • Ula dodano 9 lat temu

    Jasne. Przenieść tam Katolika.

    • wow dodano 9 lat temu

     Ula, a możesz odwalić się od Katolika? Dlaczego niektórym on tak przeszkadza? Otrzymuje (jak każda szkoła publiczna i niepubliczna) pieniądze z subwencji oświatowej i musi sam siebie wyżywić. Nie ma żadnych dotacji z miasta, ani z kurii. Czego się go tak czepiliście? A może to nie brak budynku, tylko strach przed Katolikiem jest największą bolączką Żółkiewskiego? Jeśli walczycie o swoje, to walczcie uczciwie, a nie czarnym PR-em.

     • mmm dodano 9 lat temu

      Mam inną teorię – właśnie chyba Żółkiewski będący "konkurencją" Katolika musi zostać wykoszony…Trudno na to patrzeć inaczej skoro inne szkoły są remontowane, rozbudowywane a Żółkiewski ciągle jest zbywany obietnicami bez pokrycia. Wyrzucając szkołę na to "zadupie" władze miasta miały nadzieję, że zdechnie śmiercią naturalną. A tu kurka ZONK. Nadal jest, nadal nie ma problemów z naborem. To nie tak miało być prawda?
      A no i jest kwestia budynku…który tak by się przydał na ElGreco…

     • wow dodano 9 lat temu

      Teoria ładna, tylko co z tym wspólnego ma Katolik? Czepiajcie się władz miasta, czepiajcie się kurii, ale szkoła? Bez sensu. Poza tym remont Żółkiewskiego to trochę inna bajka, tu zdecydowany głos ma konserwator zabytków, a ten urząd nigdy nie idzie na rękę jakimkolwiek inwestorom. I tak wszystko rozbija się o pieniądze, wystarczy przejrzeć RPO czy inne dokumenty unijne dla Mazowsza, żeby się o tym przekonać. Czy nie lepiej po prostu wykupić budynek od Colegium Mazovia i tam rozbudować szkołę? A dojazd? Do Rolnika też jakoś dojechać trzeba, a tam też nie narzekają na nabór. Dlatego pozostanę przy swoim – tworzenie czarnego PR-u. Zajrzyjcie do rankingu Perspektyw (w 2015 roku Żółkiewskiego nie było wśród 150 najlepszych liceów na Mazowszu, a Katolik był). Tyle w temacie. Game over.

     • mmm dodano 9 lat temu

      Ale gdzie tu czarny PR? Że ktoś chlapnął (bez sensu zresztą) o przeniesieniu? I dlaczego założyłaś/eś, że to jakiś Żółkiewszczak?
      Co do rankingu – wybacz ale w obecnej sytuacji to trudno się rywalizuje na "rankingi". Przypomnij sobie jak było zanim Żółkiewskiego przenieśli…i koniecznie wpadnij obejrzeć warunki, w których szkoła funkcjonuje od ładnych paru lat…
      Dojazd? Do rolnika dojedziesz sobie 3 czy 4, które jeżdżą co 15 min…Dojazd to też dodatkowy koszt (w przypadku ludzi z poza miasta – podwójny…)
      Żółkiewski ma swój budynek i nie wiem czemu miałby coś wykupować od Colegium…(za co?) To nie jest kwestia konserwatora zabytków tylko kwestia kasy, której owszem brakuje. Jednak przez 8 lat kasa się znajdowała na różne inwestycje. Więc może nie jest to jednak kwestia kasy tylko dobrej woli i Bóg raczy wiedzieć czego tam jeszcze…

 30. wazny dodano 9 lat temu

  Los Żółkiewskiego ważny, bardzo ważny. Władza go olała. Może cokolwiek zrozumie jak któremuś z dygnitarzy spadnie tynk na głowę podczas wejścia do Magistratu. Stan budynku katastrofalny, Kolumny jak i ściany z popękanym tynkiem. Brudne to. Wstyd panowie. Oczy w w dół i rumieńce na twarz. Stan magistratu to kwintesencja rządów.

 31. nie o Siedlcach myślą dodano 9 lat temu

  Miasto wspaniałe, mieszkańcy wspaniali, tylko władza, no cóż, darmo by pytać czy ten co na górze to chociaż w Siedlcach urodzony, więc dlaczego miałyby mieć serce do tradycji oświatowej w Siedlcach? A jak jesteśmy przy oświacie, czy ktoś może słyszał coś o kandydatce na dyrektora poradni psychologiczno pedagogicznej, bo jak niesie wieść gminna podobno ma na nazwisko występujące podwójnie w kręgach siedleckiego pis. To już nie zdolności genetycznie uwarunkowane do sprawowania władzy, to już zdolności nabywane przez długie przebywanie z tak zdolnymi ludźmi. A ci co uwierzyli obietnicom przedwyborczym niech cierpią, tylko dlaczego mają tracić tez ci któzy nie wierzyli? Smutne

 32. Marian Kozak dodano 9 lat temu

  W 2011 roku zorganizowałem manifestację pod Urzędem Miasta o nieoddawanie szkoły dla Kurii teraz czytam i popieram p. Myślińskiego o apel o odwołanie Prezydenta i Rady Miasta, która pada na kolana przed czarną kiecką. Niech sobie wierzą, ale za własne pieniądze. Do tej szkoły chodziłem jeszcze do podstawówki tam taka była . Dopiero w1958 roku wybudowano szkołę nr.7 gdzie nas przeniesiono. Czy taką szkołe, która oparła się hitlerowskiej zagładzie Prezydent odda Kurii przecież ten pan nie pochodzi z Siedlec Jest to nasz zabytek, a nie stać miasta go utrzymać to wstyd dla rządzących nim

 33. Panie Marianie dodano 9 lat temu

  Władze które sami wybraliśmy wszystkie zabytki sprzedali albo oddali.Inne miasta remontują zabytki i mieszkańcy mają z tego korzyść a nie prywatna firma.Jakim sposobem miasta nie stać na remont,skoro udaje się to władzom innych miast.

 34. bhp dodano 9 lat temu

  Wstyd panie Kudelski i panie Paryła! Okazaliście się ludźmi bez honoru . Kto wam / z małej litery, bo na dużą nie zasługujecie/teraz uwierzy?????Żółkiewski pomógł dorwać sie wam do stołków i mam nadzieję ,że teraz będzie waszym gwoździem do trumny i przegracie każde referendum.

 35. Siedlczanin dodano 9 lat temu

  Sprawy miasta są obserwowane przez mieszkańców, potwierdzają to wpisy, ale czy to wystarczy, by zabytek został w rękach miasta? Pewnie już jest ktoś, kto ma ochotę na przejęcie budynku, lokalizacja świetna.

  • Leszek Myśliński dodano 9 lat temu

   Lotto obstawia przy panach w czarnych sukienkach 😉

   • Andrzej dodano 9 lat temu

    Zejdź łaskawie z wątków pobocznych i z wartości, które są szanowane przez innych! Złą drogę obrałeś!

 36. M. dodano 9 lat temu

  Wszystkich, którzy myślą poważnie o referendum i mają dosyć hipokryzji, zakłamania, proszę o kontakt na adres e-mail
  marek45711@vp.pl

 37. A.A dodano 9 lat temu

  A ja na UPH już Pałac Ogińskich dostali i teraz wyciągają łapy po więcej.

 38. siedlczanka dodano 9 lat temu

  dajcie już spokój z tym Żółkiewskim , niech dyrektor tego LO trochę się pomartwi o środki a nie tylko ciągle narzeka

  • do siedlczanki dodano 9 lat temu

   To miasto jest właścicielem tego budynku i to miasto powinno – zgodnie z kilkoma obietnicami – go wyremontować a nie dyrektor. Dyrektor zarządza szkołą a nie remontem budynku.

   • Zaby dodano 9 lat temu

    Dyrektor jest po linii partyjnej, nie podskoczy…

 39. mmm dodano 9 lat temu

  Nie ogarniam tego jak tak bezkarny sposób można okłamać ludzi i nie ponieść żadnych konsekwencji. Jak można pozwolić aby ludzie wierzyli w coś a za ich plecami knuć zupełnie coś innego? Chyba muszę dorosnąć bo ta cała sytuacja burzy moją wiarę w ludzi i praworządność. Liczą się tylko stołki i kolesiostwo…

 40. Marian Kozak dodano 9 lat temu

  Zrobimy manifestację jeszcze raz to co robią rajcy zakrawa na dużego klapsa. Myślę, połaczmy siły i to co proponuje pan Myślińki stanie się faktem, zbirzemy 10% podpisów ilcząc oddane głosy w ostatnim głosowaniu do samorządu. To okoł 3000 podpisów.!!!!!

  • bankier dodano 9 lat temu

   Popatrz na temat realnie – owszem pewnie udałoby się doprowadzić do referendum – być może nawet do odwołania WK z urzędu, tyle, że do nowych wyborów znowu staje WK i zapewne znowu wygrywa….

 41. wow dodano 9 lat temu

  Pan Leszek Myśliński jedzie po Kościele, a na jego stronie na Facebooku jakoś nie kasuje fotografii z działalności w Caritas. Czyżby zranione uczucia dawnej miłości? To by tłumaczyło szał oddawanych razów 🙂

  • Leszek Myśliński dodano 9 lat temu

   Potrafię rozdzielić pomaganie bliźnim jako wolantariusz od krytycznego spojrzenia na funkcjonariuszy Państwa Watykan.
   Amen

   • wow dodano 9 lat temu

    śmiem wątpić, proszę przeczytać sobie wstęp do Lamparta Lampedusy.

 42. Ula dodano 9 lat temu

  Jak można tak kłamać, tak oszukiwać! Sam namawiałem społeczność Żółkiewskiego na oddanie głosu na P. Kudelskiego. Przecież trzeba powiedzieć to wprost, że w znacznej mierze dzięki temu elektoratowi prezydent Siedlec zawdzięcza powrót na stołek!! Wstyd.

  • bankier dodano 9 lat temu

   nie przesadzaj 😉

  • do Uli dodano 9 lat temu

   "Jak można tak kłamać, tak oszukiwać! " W Siedlcach można. I pewnie tak jak w wielu miastach władza jest mściwa,arogancka,najważniejsze dla nich utrzymać siebie na stanowiskach.

 43. mmm dodano 9 lat temu

  To może nie być przesada…W życiu bym nie głosowała na PIS gdyby nie OBIETNICA. Takich jak ja było niestety dużo więcej…

 44. acha1 dodano 9 lat temu

  "Kandydat na prezydenta Duda powiedział:"Rolą prezydenta jest słuchanie społeczeństwa, a nie realizowanie swoich osobistych przekonań". Władze siedleckie mają w d… słuchanie społeczeństwa, realizują tylko swoje własne wizje.

  • Zobacz jak zachował się kandydat na prezydenta Duda w Radomiu dodano 9 lat temu

   Kandydat na prezydenta z PiS Andrzej Duda krytykował w czwartek wygląd otoczenia pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich. – Nasi poprzednicy marnotrawili pieniądze, my nie będziemy podejmowali takich decyzji – odpowiada wiceprezydent Radomia
   Podczas czwartkowej wizyty Andrzeja Dudy w Radomiu jednym z punktów jej programu było złożenie kwiatów przed pomnikiem pary prezydenckiej. Kiedy kandydat PiS wraz z działaczami partii Jarosława Kaczyńskiego doszli przed pomnik, byli zbulwersowani, jak wygląda plac wokół niego.

   – Byłem w Radomiu na odsłonięciu pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich, bywałem też później. Widzę, że obecnej władzy nie było stać na to, żeby to miejsce ładnie wyglądało, żeby wokół pomnika były zasadzone kwiaty. Na tym pomniku jest napisane "dla ciebie Polsko", więc to, jak wygląda otoczenie, jest też jakimś świadectwem tego, jak wygląda podejście tych ludzi do Polski – grzmiał Duda.

   – Chciałbym przypomnieć prezydentowi Witkowskiemu, że jest to pomnik poświęcony wszystkim ofiarom, są nazwiska wszystkich, którzy zginęli w Smoleńsku. Dzisiaj rosną tutaj chwasty, to wstyd. Posadzimy kwiaty pod pomnikiem za własne pieniądze, w czynie społecznym – wtórował mu poseł PiS Marek Suski.

   Rzeczywiście, teren wokół pomnika Kaczyńskich nie wygląda najlepiej. Zakwitło tam zaledwie kilka tulipanów, jest też trochę zwiędniętych kwiatów i chwastów.

   Słowa polityków PiS dotknęły obecne władze miasta, które w piątek odpowiadały na zarzuty Dudy i Suskiego. – Jeśli dla Andrzeja Dudy największym problemem Radomia jest brak kwiatów przy pomniku, to lepiej dla radomian, żeby rozstrzygnęli wyniki wyborów już w pierwszej turze na korzyść Bronisława Komorowskiego – komentuje prezydent Radosław Witkowski (PO).

   Jak usłyszeliśmy z ust Grzegorz Janduły, dyrektora Zakładu Usług Komunalnych, otoczenie pomnika wypięknieje, ale trzeba na to poczekać. – To miejsce jest wpisane w harmonogram ukwiecania, będzie to robił ZUK, a nie firma zewnętrzna. Powstał projekt zieleni dla tego miejsca i w poniedziałek będą sadzone tam białe i czerwone róże – tłumaczy Janduła.

   Takie rozwiązanie ma przynieść oszczędności, bo wokół pomnika zasadzone będą rośliny wieloletnie. – Do tej pory były sadzone tam kwiaty sezonowe, kompozycje była zmieniana trzy razy do roku, to powodowało ogromne koszty – mówi Janduła. – W tym roku ukwiecanie miasta będzie kosztowało 250 tys. zł, a nie 380 tys. zł jak w poprzednim roku – wylicza.

   Ile w ub.r., za prezydenta Andrzeja Kosztowniaka (PiS), kosztowało sadzenie kwiatów przy samym pomniku, ma być wiadomo na początku przyszłego tygodnia. Rok temu nasadzono tam. m.in. ponad dwa tysiące tulipanów.

   Jak przekonuje wiceprezydent Konrad Frysztak, pomimo oszczędności w mieście będzie równie ładnie jak przed rokiem. – Roślin nie ubędzie, ale będziemy sadzili te wieloletnie, a nie co trzy tygodnie wymieniali kwiaty.

   Zdaniem Frysztaka nasadzenia kwiatów sezonowych przed pomnikiem i ich częsta wymiana były marnotrawieniem pieniędzy."

   Mamy tui prawdziwe oblicze PIS i kandydata Dudy.
   A tak na serio – pomnik pisowców, a o utrzymanie mają się martwić wszyscy.
   Skąd my to znamy??????

 45. Żółtek dodano 9 lat temu

  Psy szczekaja…… A czemu nie zobaczycie i nie docenicie tego ile podjęto w ostatnich latach różnych inwestycji w Siedlcach?! Przecież nie wykona się wszystkiego na raz! A co ten Sitnik czy inny (…) może więcej zrobić? Zapomnieliście jak zmieniał często prace, proces z uczniem o pobicie itd. A zapytajcie Panów z PO i PSL czemu nie zgodzili sięaby wyremontować Park Ogińskiej i zablokowali 12 mln?!

  • Siedlczanin dodano 9 lat temu

   Po pierwsze te podjęte inwestycje to były w przeszłości, ale teraz jest bardzo słabo z inwestycjami!!!
   Po drugie pan Kudelski i PiS oszukali Siedlczan, że rozpoczynają przetarg na remont IV LO, a teraz się okazuje, że w najbliższych latach remont jest niemożliwy!!!
   Po trzecie pan Kudelski i PiS doprowadzili do złej sytuacji finansowej Siedlec!!!
   Po czwarte z remontem Parku "Aleksandrii" to jest wina pana Kudelskiego i PiSu, ponieważ spóźnili się ze złożeniem dokumentów, projektów do województwa mazowieckiego, więc dofinansowanie dostały inne miasta na swoje inwestycje!!!

 46. niestety dodano 9 lat temu

  Niestety prawdy nie da się zakłamać. Do dramatu w finansach Miasta oprowadziła ekipa z Kudelskim na czele. Lichwa Magellana pozwoliła im dalej rządzić.Zatem władza i konfitury z niej płynące sąnajważniejsze. Żółkiewski – ot jakiś tam zniszczony budynek. Była komenda Policji – to samo. Park – szkoda słów. Itd.id.

  • Janeczka dodano 9 lat temu

   A co ma do zniszczonego budynku policji samorząd? To, że przejął od Skarbu państwa to mu chwała bo wcześniej czy później doprowadzi ponownie ten budynek do użytku 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?