SPIN

Grzegorz Braun w Siedlcach: Radykalnie, czyli normalnie

Beata Głozak wtorek, 28 kwietnia 2015, 23:57 Siedlce

Krytyka poczynań obecnego rządu i prezydenta Polski oraz zakłamywanie historii Polski były głównymi tematami wystąpienia niezależnego kandydata na fotel prezydenta naszego kraju.

Około 150 osób stawiło się w hali sportowej na spotkanie z Grzegorzem Braunem, niezależnym kandydatem na stanowisko prezydenta Polski. On sam swoje wystąpienie zaczął od przestawienia się jako kandydat „szeroko znany, ale w wąskich kręgach”.

– O kandydacie, który przed państwem stoi większość z państwa, miała marne szanse żeby usłyszeć. Przez pierwsze miesiące kampanii nie przysługiwało mojej kandydaturze nawet 0 procent w sondażach – stwierdził i dodał, że dobre jest to, że jest tak wielu kandydatów „których się nazywa antysystemowi”.

– Dla coraz większej liczby osób jest oczywiste, że Polski nie można naprawiać na poziomie kosmetycznych zmian, że nie można szminkować i balsamować trupa jakim jest państwo postpeerelowskie. Trzeba to zmienić od podstaw. Radykalnie – zapowiedział Braun. – Radykalnie to nie znaczy wywrócić do góry nogami. Radykalnie, to wrócić do normalności. Po prostu zdjąć z pleców Polski ten straszny ciężar jaki przygniata polskie życie. Co to są za ciężary? Wyzysk fiskalny i talmudyzm biurokratyczny, czyli cała sieć utrudnień, która powoduje, że Polacy wyjeżdżają za góry, za lasy – dodał.

grzegorz braun2

Jednym ze sposobów na zdjęcie „garba” mają być „podatki niskie, radykalnie”, bo jak stwierdził Braun, gdyby takie były, więcej by ich wpływało. – To zostało tysiąc razy obliczone, ale władza nie obniża podatków, bo jest zainteresowana dobrostanem urzędników, których zatrudnia – podkreślił.

Grzegorz Braun nazwał partie polityczne w Polsce „centralnymi biurami pośrednictwa pracy”. Jak stwierdził nawet sprzątaczka musi być z politycznego nadania. W dalszej części kandydat skrytykował abonament, fotoradary – nazywając je „podatkiem, który władza nie nazywa podatkiem”. Podobnej ocenie poddał ZUS i niską kwotę wolną od podatku oraz międzynarodowe umowy zawierane przez Polskę.

– Umowa gazowa sprzed 5 lat zawarta w Moskwie. Wystarczy jeden zdrajca – wicepremier Pawlak i wszyscy Polacy płacą za gaz – słowa przerwały brawa. – Pojechał, podpisał i płacimy za gaz więcej niż Niemcy, do których ten gaz trzeba dłużej sprowadzać – dodał.  Innym przykładem ma być ustawa o tzw. dekarbonizacji, która według Brauna sprawi, że Polska będzie musiała odchodzić od wydobycia węgla. – Rząd rżnie nas na kasie ulegając wpływom lobbingu umów międzynarodowych, ulegając ideologii – stwierdził.

Ale to nie jedyne umowy, które „mają Polaków kosztować”. Kolejnym są roszczenia Żydów wobec naszego kraju.

grzegorz braun1

– Prezydent Izraela, w jednym z wywiadów wspomniał o znanych mu umowach i zobowiązaniach dotyczących roszczeń żydowskich wobec Polski. Rząd warszawski na ten temat milczy. Dzięki publikacjom WikiLeaks wiemy, że rząd warszawski kombinuje jakby spełnić te oczekiwania żydowskie i czytamy, że prezydent Komorowski miał rozważać pomysł sprzedaży Lasów Państwowych na spłatę tych roszczeń.

Innym tematem dość obszernie omówionym przez Brauna było pokazywanie Polski na arenie międzynarodowej jako „rabusiów, oprawców Żydów w II wojnie światowej” – nawiązując do wystąpienia szefa FBI. Polaków jak twierdził kandydat „przepycha się na siłę od winowajców II wojny światowej”. Jego zdaniem problem z tym mogą mieć ludzie młodzi, którzy podczas nauki w szkole nie dochodzą nawet do zagadnień I wojny światowej.

– Można nie mieć pojęcia jak to tak naprawdę było tam. W tym Jedwabnem, w Oświęcimiu i potem jak obejrzymy film jakiegoś wybitnego reżysera weźmy Stephena Spielberga, który zrobił film, w którym SS-mani w Oświęcimiu nawołują się po polsku to nawet i polska młodzież może mieć problem ze zrozumieniem jakie to jest łajdactwo – dodał. W swoim wystąpieniu skrytykował też wspieranie finansowe z budżetu państwa ”filmów, przedstawień teatralnym, które do tego kłamstwa dokładają swoje kłamstwo”.

Braun sprzeciwił się wyraźnie zbrojnej ingerencji polskich wojsk na Ukrainie. „Więcej firm spedycyjnych – mniej korpusów ekspedycyjnych” – tak brzmi hasło kandydata na konflikt za wschodnią granicą. Krytyki ze strony kandydata doczekało się także podpisanie przez prezydenta Polski konwencji tzw. antyprzemocowej oraz dostępność bez recepty pigułki „dzień po”.

23 komentarze

 1. ja dodano 6 lat temu

  Żałuję, ze nie byłem…
  Po tym co usłyszałem w tym filmiku, obecny prezydent nie jest już dla mnie żadnym kandydatem na prezydenta. Jeśli Grzegorz Braun nie zostaje pozwany za takie opinie na antenie, to znaczy, że mówi prawdę, więc to całkowicie dyskredytuje Komorowskiego i nie wiem, kto może na niego głosować…?

  http://www.cda.pl/video/2101376e/Grzegorz-Braun-MASAKRUJE-dziennikarke

 2. grz dodano 6 lat temu

  Dobrze gada. Szkoda że nie ma on struktur w Polsce no niby ma zwolenników tak jak Kukiz ale bez tego to trudno mu będzie kontrolować kraj z Warszawy a lokalni działacze jednak dużo widzą i wiedzą o lokalnych problemach, niby są media ale wszyscy wiemy jak zakrzywiają rzeczywistość i wyolbrzymiają. dlatego ja głosuję na Korwina

  • wykopowiec dodano 6 lat temu

   Braun byłby dobrym posłem z ramienia Korwina, trafia z tymi samymi postulatami do innej części społeczeństwa, dobrze by się uzupełniali.

 3. nina dodano 6 lat temu

  Bardzo Wam wspólczuje dziewczyny że musałyście tego słuchac, ale podziwiam, że te tam gdzie były spotkania z mieszkańcami tam były relacje. Gratuluję.

 4. do niny dodano 6 lat temu

  Nie masz co współczuć dziewczynom, nie robiły tego za darmo, to ich praca.

 5. Leszek Myśliński dodano 6 lat temu

  To nie mój film, panie reżyserze.

 6. ZORRO dodano 6 lat temu

  Ten śmieszny kandydat na Prezydenta to drugi Macierewicz dzieli polaków na lepszych i gorszych ,zaczyna spotkanie od szczęść Boże mamy tu w mieście Kudelskiego co podkreśla na każdym kroku szczęść Boże i wiemy co zrobił miasto tonie w długach, upartyjnił Siedlce do sprzątaczki włącznie, głosujcie na Komorowskiego człowieka sprawdzonego. amen

  • Zorro nie namawiaj nas do niemyśleniaa dodano 6 lat temu

   Komorowski sprawdzony? W czym? w lenistwie na pewno tak.Tak samo Ty Zorro jesteś umysłowym leniwcem.

 7. ciemnoludek dodano 6 lat temu

  Prezes Kaczyński, wiceprezes Macierewicz i dyrektor Rydzyk pewnie by się z panem Braunem zgodzili, ale wolą się do tego nie przyznawać. Dlatego wystawili pana Dudę.

  • tutejszy dodano 6 lat temu

   W sprawach: Chrystusa króla, zakazu in vitro i pewności, że wszyscy inaczej myślący to Żydzi i/lub masoni – na pewno jest pełna zgoda.

 8. as dodano 6 lat temu

  Najłatwiej jest krytykować rząd, reformy, ustawy. Trzeba mieć jeszcze program dostosowany do polskich realiów a nie obiecywać gruszki na wierzbie. Tak to każdy potrafi.

  • tutejszy dodano 6 lat temu

   W sprawach: Chrystusa króla, zakazu in vitro i pewności, że wszyscy inaczej myślący to Żydzi i/lub masoni – na pewno jest pełna zgoda.

   • tutejszy dodano 6 lat temu

    Mój komentarz dotyczy oczywiście wypowiedzi ciemnoludka – trochę źle kliknąłem 😉

   • Blanka dodano 6 lat temu

    tutejszy napisał: "wszyscy inaczej myślący to Żydzi i/lub masoni". Nie upraszczaj w prostacki sposób. Braun odnosił się do faktów, nie do pomówień, mówił o przeciwstawieniu się roszczeniom Żydowskim od Polaków, które to roszczenia przypomniano podczas otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich. W latach 60tych zreszta Polska wypłaciła 40 mln dol, a w r. 2010 około 150 mln zł też. A teraz miliardy złotych obiecał prezydent Komorowski wypłacić Żydom i w tym celu były już podjęte czynności w celu sprzedania lasów, ale społeczny sprzeciw temu jakoś narazie zapobiegł. Nie wiadomo co będzie jak prezydent Komorowski zostanie. I jeszcze jedno o tym Muzeum: Polska nie może ingerować w treści tam promowane, a podobno są bardzo niepochlebne o Polakach, natomiast musimy z naszych podatków tylko płacić na utrzymanie Muzeum. Czy to w porządku? Czy Polacy są winni Holokaustu. Żeby zrozumieć Holokaust trzeba poczytać trochę o tym jak sami Żydzi z Izraela traktowali zagładę Żydów europejskich jeszcze w czasach II wojny. Otóż była możliwość uratowania dużej liczby Żydów uciekających do Izraela (wtedy państwo się tworzyło), ale ówczesne władze odmawiały przyjęcia, statki były cofane do Europy. A naczelny Rabin wtedy pytany o zagładę odpowiedział: "Umarli i tyle". A wiecie jak obywatele Izraela nazywali Żydów ocalałych z Holokaustu którym jednak udało się jakoś dotrzeć do Izraela? "Mydło". I to z pełną pogardą, bo do budowy nowego państwa potrzebowali młodych, zdrowych i bogatych, a ci, co przeżyli tacy nie byli. Dopiero chyba w latach 50-tych gdy doszło do procesu Eichmanna, władze Izraela zaczęły mówić o Holokauście, bo to im się po prostu opłacało. Dlatego na te wypadki w Jedwabnem i inne trzeba oceniać biorąc pod uwagę okoliczności wojny, a nie oskarżać Polaków o ludobójstwo na Żydach. A myślicie, że bogaci amerykańscy Żydzi to tak chcieli ratować biedniejszych uciekających z Europy w czasie wojny? Wiele spraw nie wygląda tak jednoznacznie jak by się wydawało.

    • pipeniądze Żydom to obiecał Kaczyński dodano 6 lat temu

     Wizyta polskiego prezydenta w Izraelu była jego najważniejszym osiągnięciem, nie tylko politycznym.
     W dniach 10 do 13 września 2006 r. prezydent Lech Kaczyński przebywał z oficjalną wizytą w Izraelu. Nie przybył jednak do Izraela z gołymi rękami.

     8 września 2006 r. Marszałek Sejmu RP Marek Jurek wprowadził jednoosobowo znienacka pod obrady Sejmu projekt ustawy dotyczący odszkodowań dla Żydów – więcej w: “Rzecz o Kaczyńskich, Marku Jurku i nie tylko – Zadymy sejmowe a sprawa odszkodowań dla Żydów“. 

     Wizyty te poprzedziło brzemienne w swych skutkach dla Narodu Polskiego wydarzenie jakie miało miejsce w Sejmie RP w dniu 8 września 2006r.(tuż przed wyjazdem Lecha Kaczyńskiego do Izraela), ale to zostało skutecznie przesłonięte przez zagraniczne wizyty Prezydenta, a zaraz po tym przez parlamentarnych zawodowych „zadymiarzy”.

     Ustawa ma przejść w takiej formie w jakiej została przez Rząd przedłożona. Naiwnością byłoby sądzić, aby ktoś sprzeciwił się przedłożonym zapisom ustawy zważywszy na zapewnienie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego złożone w Izraelu (11 września 2006 roku, w drugim dniu oficjalnej wizyty w Izraelu), że:

     „Ja mogę powiedzieć z dużą satysfakcją, że zgodnie z tym, co stwierdził przed chwilą Pan Prezydent, te stosunki są dziś dobre. Te stosunki należy jednak pogłębiać na wszystkich możliwych płaszczyznach. Nie kryję, że niezmiernie istotne są stosunki polityczne między naszymi krajami.” 

     “I mogę państwa zapewnić, że chociaż rządy w Polsce się zmieniają, jak w każdym demokratycznym państwie, to polityka wobec Izraela się nie zmieni“

     Prezydent RP Lech Kaczyński, Izrael – 11.09.2006 r. 

     • Blanka dodano 6 lat temu

      Przejrzałam tę stronę o której piszesz. Chodziło tam o rekompensaty za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia, a nie odszkodowania za Holokaust, takie jak wypłacali Niemcy po wojnie i jeszcze co roku pomagali Izraelowi w gospodarce. Śmiem twierdzić, że każdy z Polaków uznaje zapłatę za przejęte nieruchomości i tego nie można zaprzeczać. Sama widziałam w Siedlcach rabina Schudricha kilka lat temu, nie przyjechał zwiedzać miasto. Problem jest w żądanej kwocie. Poza tym chyba też ( jeśli nie wszyscy, to zdecydowana większość Polaków) uznaje wkład Żydów w rozwój Polski i jest za dobrymi stosunkami z Izraelem z poszanowaniem zasad partnerstwa. Antysemityzm wśród Polaków jest naprawdę marginalny, co wielokrotnie przyznaje nawet Szewach Weiss. Dlatego uważam, że robienie w świecie tak złego PR Polakom przez samych Polaków jak i Żydów nie powinno mieć miejsca.

    • tutejszy dodano 6 lat temu

     @Blanka
     "Polska nie może ingerować w treści tam promowane, a PODOBNO (podkr. moje) są bardzo niepochlebne o Polakach"
     Czy byłaś w tym muzeum? Ja nie byłem, więc się nie wypowiadam, ale Tobie nieznajomość faktów nie przeszkadza w wydawaniu wyroków.

     • Blanka dodano 6 lat temu

      Tutejszy, się tak nie napinaj, jakie ferowanie wyroków? Nie rób ze mnie antysemity. Po prostu oparłam się na tym, co powiedział pan Braun, a nie mówiłby nieprawdy. Zresztą napisałam "podobno", a sprawdzać tego w Muzeum narazie nie mam ochoty.

 9. Anonim dodano 6 lat temu

  "głosujcie na Komorowskiego człowieka sprawdzonego"… w czym sprawdzonego? a może przez kogo? Nie wierzę w to, że ktoś uczciwy może oddać na niego głos… Wystarczy poczytać "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego" Wojciecha Sumlińskiego…
  Sprawdzony, to on jest w łączeniu w bulu i nadzieji, w Kościerzynie Kożlu i w tym, że ma wiedze odnośnie tego, że woda ma to do siebie, że się zbiera i spływa do morza, w skakaniu po fotelu i jeszcze w wielu innych sytacjach, to on zdecydowanie jest sprawdzony. Aha zapomniałbym jeszcze o najważniejszym… w podpisywaniu wszystkiego jak leci, co mu rząd podsunie – podniesienie wieku emerytalnego, podnoszenie podatków, szesciolatki do szkół i wiele wiele innych… Jak dla mnie to wiocha straszna, to na pewno nie był i nigdy nie będzie mój prezydent, ale są wykształceni, postępowi, którym się on bardzo podoba…

  • A jak ktoś uczciwy może oddać głos na Dudę dodano 6 lat temu

   Ułaskawienie kolegi zięcia Kaczyńskiego – sprawka Dudy, akta zaginęły.
   SKOK i – veto prezydenckie -gotowiec przyniesiony przez Biereckiego, podsunięty do podpisania Kaczyńskiemu przez Dudę.
   Prośba do mamusi,aby nakłoniła swoich studentów do podpisania list poparcia dla jego
   kandydatury.
   Zatrudnianie pielęgniarki mamy Kaczyńskiej i innych osób na stanowiskach "asystentów" europosła.
   A najgorsze jest to, że żaden z kandydatów nie prowadzi kampanii merytorycznej. Wszyscy – jednak Komorowski najmniej – skupiają się na wylewaniu pomyj na przeciwnika. Mieliśmy taką kampanię w Siedlcach na jesieni. I niczego jak widać nas to nie nauczylo

  • znajomy dodano 6 lat temu

   Usunąć Komora z pod żyrandola

 10. Anonim to pesymista dodano 6 lat temu

  poczytaj sobie też publikacje jak to widzi druga strona a nie jedziesz radykalnym prawicowym schematem kolego. Sumliński to ewidentny prominent SKOK ów więc Mu nie wierzę. Wygra Komorowski:)):)

 11. as ma rację dodano 6 lat temu

  Nikt Wam nie da tyle ile naobiecują Kukizy, Dudy marudy, Browny Clowny i Korwiny.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?