SPIN

Czy będzie zmiana dyrektorów? Konkursy m.in. w „Królówce” i „Żółkiewskim”

Aneta Borkowska środa, 13 maja 2015, 08:38 Siedlce

W kilku placówkach oświatowych w mieście na fotelach dyrektorskich mogą zasiąść nowe osoby. Władze miasta ogłosiły konkursy na dyrektorów przedszkoli i szkół.

Przedstawiamy pełną listę placówek, w których ogłoszono konkursy na dyrektorów wraz z nazwiskami obecnych dyrektorów.

1.  Miejskie Przedszkole nr 3 w Siedlcach, ul. Stefana Batorego 4 (Katarzyna Kotwicka),
2.  Miejskie Przedszkole nr 4 w Siedlcach, ul. ks. Piotra Ściegiennego 19 (Bożena Kokot),
3.  Miejskie Przedszkole nr 25 w Siedlcach, ul. Stefana Okrzei 22 (Iwona Wasilewska),
4.  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach, ul. Henryka Sienkiewicza 49 (Maria Pawełkiewicz),
5.  II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Świętej Królowej Jadwigi w Siedlcach, ul. Bolesława Prusa 12 (Urszula Bałkowiec),
6.  IV Liceum Ogólnokształcące im. hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach, ul. Sokołowska 161B (Jacek Jagiełło),
7.  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach, ul. Oskara Langego 8 (p.o. Jolanta Duk),
8.  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach, ul. Brzeska 95 (Anna Bareja),
9.  Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach, ul. Stanisława Konarskiego 9 (Bożena Wyrębiak),
10. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach, ul. Henryka Sienkiewicza 20 (Marzenna Habib)

Oferty należy składać do dnia 25 maja (poniedziałek) do godz. 18.00. IV. Konkurs przeprowadzi komisja konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Siedlce. O terminie i miejscu przeprowadzenia postępowania konkursowego kandydaci zostaną powiadomieni na piśmie.

*** (ustawa o systemie oświaty) art 36a. ust.13 Stanowisko dyrektora szkoły lub placówki powierza się na 5 lat szkolnych. W uzasadnionych przypadkach można powierzyć to stanowisko na krótszy okres, jednak nie krótszy niż 1 rok szkolny.

12 komentarzy

 1. xyz dodano 6 lat temu

  Pozostanie "po staremu'. Któż by śmiał ruszyć zaufanych ratusza.

 2. Iwona dodano 6 lat temu

  Może i zostanie po staremu, ale to kwestia doświadczenia niektórych osób, np. p. Jagiełły, albo też braku kontrkandydata, bo praca w oświacie, wbrew różnym opiniom, wcale nie jest słodka.

 3. nikt dodano 6 lat temu

  Nikt z pupilami nie chce się kopać.

 4. aga dodano 6 lat temu

  napewno pis obsadzi stołki

 5. warszawski siedlczanin dodano 6 lat temu

  Mam nadzieję, że na stanowiska dyrektora w królówce wystartuje p. Paweł Bareja. Zdecydowanie lepszy kandydat od mdłej Bałkowiec.

 6. Janko Muzykant dodano 6 lat temu

  Dlaczego nikt z włodarzy nie pomyślał o o
  "Kolejówce" ludzie ta szkoła jest zarządzana ze szkodą dla edukacji naszych dzieci. W tej szkole dyr. C.M blokuje wszystkie innowacyjne rozwiązania, twierdząc, że jemu jest to nie potrzebne. Jemu już może nie.

  • Tosiek dodano 6 lat temu

   Jeszcze 2 lata w kolejówce też będzie konkurs.

 7. człowiek z branży dodano 6 lat temu

  Niektórym szkołom przydałby się świeży oddech. To motywuje do efektywniejszej pracy.

 8. Janek dodano 6 lat temu

  Zgadzam się,że szkołom potrzebny świeży oddech, a na stołki dyrektorskie prawdziwe konkursy…. Niestety te klocki są już chyba wcześniej poukładane, a klucz wyboru jest dla wielu z nas bardzo niejasny.

  Życzę dyr. Żółkiewskiego kolejnej kadencji, bo to dobry gospodarz. Tylko może niech już przestanie wierzyć w te brednie o remoncie 4LO przy Konarskiego, zredukuje powiązania z Leśnymi Dziadkami i rozbudowuje potencjał, który ma.
  Absolwent.

 9. absolwentka IV LO dodano 6 lat temu

  No po prostu żenada. W IV LO Prezydent był popierany ze względu na "kiełbasę wyborczą" o remoncie szkoły przy Konarskiego, by uczniowie we wrześniu 2016 roku zaczęli tam naukę, a teraz co? Właśnie on chce zmienić dyrektora, który zaufał jemu w sprawie remontu! Śmiech na sali. "Kiełbasa wyborcza" na całego.

 10. Absolwentka LO4 dodano 6 lat temu

  Konkurs na dyrektora LO4? Co za kpina!! A kto niby nadaje się lepiej na to stanowisko niż DYREKTOR JAGIEŁŁO? Profesjonalny w każdym calu, zawsze można na niego liczyć, kieruje się dobrem uczniów.. wymieniać dalej? Myślę, że nie muszę, bo każdy Żółkiewszczak doskonale wie jak jest!
  Szanowny Pan Prezydent niech się lepiej weżmie za spełnianie obietnic wyborczych.. zwłaszcza tych z poprzedniej kadencji, bo to śmiech na sali… Ojj, stołeczek poleci tym razem… 🙂

  • wow dodano 6 lat temu

   Droga Absolwentko, widać Cię niezbyt dobrze wykształcili w tym liceum. Konkurs na dyrektora szkoły odbywa się "z automatu" co 5 lat. Takie jest prawo i musi być przestrzegane. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby obecny dyrektor wystartował i wygrał. Takie po prostu są przepisy i nie można ich obejść.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?