SPIN

UWAGA: Ulicami Siedlec przejdzie procesja Bożego Ciała

Beata Głozak środa, 3 czerwca 2015, 21:43 Siedlce

Jutro Boże Ciało. W związku ze świętem ulicami Siedlec może przejść nawet wielotysięczna procesja. W centrum miasta będą utrudnienia w ruchu.

O godz. 10. w siedleckiej katedrze zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy. Po niej, w kierunku kościoła pw. Ducha Świętego wyruszy procesja. wierni zatrzymają się przy czterech ołtarzach. Trasę przemarszu procesji będą zabezpieczali funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej oraz służby porządkowe.

Trasa procesji:

wymarsz spod katedry siedleckiej,
ul. Bpa I. Świrskiego,
ul. J. Kochanowskiego,
ul. J. Piłsudskiego,
ul. J. Kilińskiego,
ul. H. Sienkiewicza,
ul. Floriańska,
ul. Brzeska do kościoła pw. Ducha Świętego

Procesja będzie zatrzymywała się przy następujących ołtarzach:

1. przy schodach katedry siedleckiej,
2. przy pomniku Jana Pawła II,
3. przy kościele garnizonowym,
4. przy kościele pw. Ducha Świętego.

Foto: zdjęcie arch.

5 komentarzy

 1. Leszek Myśliński dodano 7 lat temu

  Czyli jak co roku…..widzę, że ostatnio spin naprawdę nie ma o czym pisać. Siedlecki Portal Informacyjnie Najlepszy schodzi na….. Drogie panie, tyle dzieje się w mieście…..a wy o procesjach…

 2. Paweł dodano 7 lat temu

  To fakt.Jak nie o sesjach rady miasta to o siedleckim kościele Pani Borkowska.Jest tyle problemów w tym mieście,że temat procesji mogłaby Pani sobie darować.Wszyscy w Siedlcach wiedzą,że katolicki marsz będzie,tak jak jutro będzie czwartek,a w pojutrze piątek .Pozdrawiam.

 3. Uwaga dodano 7 lat temu

  A co to Wam przeszkadza! Nawet za komuny odbywały się procesje, a teraz wam nie pasuje! Jesteście niewierzący, wasza sprawa, ale nie pchajcie się z tym tak nachalnie – Palikociarnio!

 4. Paweł dodano 7 lat temu

  Tutaj wychodzi Uwaga cały katolicki sposób rozumowania-opluć,zbesztać.Na szczęście w tym kraju coraz więcej osób otwiera oczy.

 5. dziadek dodano 7 lat temu

  ,,Boże Ciało" kto je widział ? Czy Bóg miał jakieś ciało chodzi o dodatkową kasę nieopdatkowana dla kleru. Wiara to indywidualna sprawa każdego człowieka i z nią się publicznie nie obnosi. Do tego jeszcze policja, która pobiera pieniądze od państwa eskortuje te pochody kompromitacjacałkowita

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?