SPIN

Japońska Grupa Mashu w „Siódemce”

Aneta Borkowska środa, 10 czerwca 2015, 21:11 Społeczeństwo

2 czerwca Szkołę Podstawową nr 7 odwiedziła japońska grupa taneczna Mashu z miasta Hamamatsu. Przyjechała ona do Siedlec w ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach.

Japończycy odwiedzili uczniów, którzy uczą się w szkole języka i kultury japońskiej. Wicedyrektor Aldona Zagalska gorąco powitała gości z kraju kwitnącej wiśni. Szkolny zespół taneczny „Tańczące Nutki” zatańczył krakowiaka – polski taniec narodowy.  Następnie uczennice Maja Chazan i Wiktoria Izdebska  – laureatki konkursu „Piosenka moich rodziców” zaśpiewały piosenkę pod tytułem „Laleczka z saskiej porcelany”. Występ został uświetniony tańcem Sandry Jurzyk.

szkola3

Justyna Dombrowska – opiekunka koła japońskiego przedstawiła prezentację multimedialną w języku japońskim o naszej szkole oraz o pracy koła japońskiego. Uczniowie przedstawili się w języku japońskim oraz pokazali próbkę swych umiejętności posługiwania się tym językiem. Japończycy nagrodzili uczniów gromkimi brawami. Nasi uczniowie uczyli Japończyków przedstawić się w języku polskim, a goście pokazali kaligrafię.

Uczniowie mieli więc okazję podziwiać prawdziwych mistrzów japońskiej sztuki pisma. Na pożegnanie dzieci wręczyły każdemu z japońskich gości mały upominek przygotowany na zajęciach świetlicowych.
Goście podziwiali również wystawę przygotowaną przez dzieci z koła japońskiego. Japończycy byli bardzo zadowoleni i zaskoczeni, że w tak odległym miejscu, jakim jest Polska, dzieci w szkole podstawowej interesują się ich kulturą i uczą się ich języka.

źródło: SP nr 7

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?