SPIN

OCZAMI KOBIET: „Lato w Prowansji”

Aneta Borkowska środa, 5 sierpnia 2015, 18:28 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

oczami caly

NoveKino Siedlce zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Oczami Kobiet. Tym razem widzowie 12 sierpnia o godz. 19. zobaczą dramat „Lato w Prowansji”.

Mieszkający w Paryżu Lea i Adrian są typowymi nastolatkami – nieco zagubieni, zbuntowani, nierozłączni ze swoimi tabletami i smartfonami. Gdy okazuje się, że małżeństwo ich rodziców wisi na włosku, zostają wysłani z młodszym braciszkiem na południe Francji, do dziadka, którego nie wiedzieli od lat. Paul (Jean Reno) okazuje się dziarskim, choć nieco zrzędliwym starszym panem. Dziadek zafunduje wnukom-mieszczuchom twardą lekcję życia, organizując im niezwykłe wakacje, których nigdy nie zapomną.

reżyseria: Rose Bosch,
scenariusz: Rose Bosch,
gatunek: Dramat/Komedia,
produkcja: Francja,
premiera: 26 czerwca 2015 (Polska) / 2 kwietnia 2014 (świat),

To jeden z tych filmów, którego nie wolno latem nie obejrzeć! U wielu osób słowo Prowansja wywołuje tajemniczy uśmiech na twarzy. Wiązankę uroczych obrazków z prowansalskiej wsi przywiozła do Siedlec Aleksandra Wojtan – która będzie gościem Oczami Kobiet. Przed filmem widzowie obejrzą dyszące upałem, „pachnące” i słoneczne zdjęcia. Dowiedzą się też w czym tkwi tajemnica Prowansji. Po tym spotkaniu przezabawne sytuacje pokazane w filmie i malownicze typy francuskich postaci rozbudzą w widzu tęsknotę za czymś pięknym, mądrym i dobrym.

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?