SPIN

Siedlczanin wygrał dzisiejszy triathlon nad Muchawką

Beata Głozak niedziela, 16 sierpnia 2015, 20:50 Sport

Ponad 100 osób zmierzyło się dzisiaj nad siedleckim zalewem w szóstym Triathlonie Siedleckim. Były pot, krew, wywrotki i siniaki, ale przede wszystkim pasja i dobra zabawa. Triumfatorem imprezy był w końcu siedlczanin – Paweł Janiak.

Atmosfera imprezy z edycji na edycję jest lepsza, a na linii startowej staje coraz więcej osób nie tylko z Polski. Jak co roku dorośli pasjonaci triathlonu pokonali 400 m pływania, 10 km jazdy na rowerze i 3 km biegu. Dla najmłodszych przygotowano: 100 m pływania, 3 km roweru i 1 km biegu. Organizatorem imprezy było tradycyjnie już siedleckie stowarzyszenie Leniwce.pl.

triathlon6

W tym roku największe emocje towarzyszyły rywalizacji wśród mężczyzn. O najwyższy stopień podium walczyli: ubiegłoroczny zwycięzca Triathlonu Piotr Małek i jego wicelider siedlczanin Paweł Janiak. Ten drugi po sześciu latach dopiął swego i zatriumfował na imprezie, której jest organizatorem.

Piotr Małek i Paweł Janiak:

Dzisiaj zamieniliśmy się miejscami. Od trzech lat spinamy się o sekundy, ale jakoś nikt nie może wejść między nas. Chyba jednak chodzi o technikę, głównie jazdy na rowerze. Świetne zawody, świetna rywalizacja. Piotr i Paweł o imprezie (posłuchaj)

triathlon13

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?