SPIN

Siedlecki samorząd staje się coraz „tańszy”

Beata Głozak czwartek, 27 sierpnia 2015, 21:09 Siedlce

274,98 zł – tyle w minionym roku wg. miesięcznika „Wspólnota” wyniosły w Siedlcach wydatki bieżące na administrację w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Wśród 48 miast na prawach powiatu w rankingu wydatków na administrację Siedlce zajęły 25. miejsce.

Miesięcznik samorządowy „Wspólnota” kolejny raz przygotował ranking najtańszych samorządów. W minionym roku Siedlce okazały się „najtańsze” od 7 lat. Na administrację każdy z mieszkańców wydał 274,98 zł, czyli ponad 14 złotych mniej niż średnia dla miast na prawach powiatu i o 5 złotych mniej niż rok wcześniej.

administracja

Podczas przygotowywania zestawienia brano pod uwagę wszystkie wydatki bieżące w dziale klasyfikacji budżetowej „administracja publiczna”, z wyjątkiem wydatków na remonty bieżące.

źródło: „Wspólnota”/opr.bg

6 komentarzy

 1. wojtek dodano 6 lat temu

  jak to najtańsze od siedmiu lat? co to za manipulacja? przecież gołym okiem widać, że dwa lata temu też była 25 pozycja, więc nic tu się nie zmienia… czy mogą mi to Panie Redaktorki wyjaśnić?

  • komfort dodano 6 lat temu

   @wojtek: Może chodzi o najtańsze w kwocie, a nie najniższą pozycję w rankingu.

 2. on dodano 6 lat temu

  Rok 2006 -12 miejsce, 2010 – 35 miejsce, 2014 – 20 miejsce. Komentarz zbędny, ale jasno widać za czyich rządów zwiększyły się wydatki na administrację.

 3. życie na kredyt dodano 6 lat temu

  w minionym roku m. Siedlce było na 20 pozycji, tzn. jest w czołówce miast pod względem wydatków na administrację. Jeżeli są takie długi, to wydatki sfinansowane zostają kredytem. Jak nie starcza na pensję , to się bierze kredyt i wszystko w porządku.

 4. jade dodano 6 lat temu

  Samorząd tańszy ??? Nad Urzędem Miasta flaga narodowa powiewa nad zardzewiałym dachem……

  • groszek dodano 6 lat temu

   Między innymi dlatego tańszy 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?