SPIN

Woda z Siedlec w całym kraju? PWiK wykona analizy

Aneta Borkowska środa, 2 września 2015, 23:11 Siedlce

Można ją pić prosto z kranu, bo jest czysta i przede wszystkim dobra. Czy w związku z tym można na niej zarobić? Mowa o siedleckiej wodzie i pomyśle, by ją zabutelkować i sprzedawać w całym kraju.

– Mamy świetny produkt i szkoda, że nie wykorzystujemy jego potencjału – mówi radny Robert Chojecki, który wyszedł z takim pomysłem. – Jestem przekonany, że ekonomicznie by nam się to opłacało. Przy okazji powstałyby też miejsca pracy, ale przede wszystkim byłaby to świetna promocja dla miasta – dodaje.

Technicznie problemu by nie było, bo zasobów wody w Siedlcach jest na tyle dużo, że ewentualna sprzedaż w butelkach by ich nie wyczerpała, ale prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji studzi zapał Chojeckiego.

– Nasza woda jest dobra, ale nie jest jakoś specjalnie zmineralizowana. Chociaż takiej pobieranej bezpośrednio ze źródła jest na rynku naprawdę bardzo mało – przyznaje Adam Jonczyk. – Jeśli ktoś się decyduje na taką działalność to jest to już produkcja wody, która zawsze jest wspomagana. Propozycja będzie przez nas przeanalizowana. Musimy skalkulować koszty – obiecuje prezes.

Gdyby kalkulacje okazały się korzystne i miasto zdecydowałoby się na sprzedaż naszej wody to musiałaby zająć się tym albo firma prywatna, albo powołana specjalnie do tego spółka córka PWiK-u. Samo Przedsiębiorstwo nie mogłoby tego robić, bo spółka miejska nie powinna konkurować z firmami komercyjnymi.

Analizy mają potrwać góra dwa miesiące. Po tym czasie będzie wiadomo czy na rynek w kraju zostanie wypuszczona siedlecka woda.

19 komentarzy

 1. Katolik dodano 8 lat temu

  Chojeckiemu wszystko kojarzy się z wodą i butelkami-co się dziwić.

 2. James dodano 8 lat temu

  Mam pomysł na nazwę tej butelkowanej wody- " Sekulanka" W domu rodzinnym tak na nią mówił mój starszy brat i tak nazywamy ją do tej pory, od ponad 40 lat. Zawsze była smaczna i nie ustępuje w smaku żadnej ze znanych niegazowanych wód w naszych sklepach.

 3. Tadeusz dodano 8 lat temu

  Ciekawe ciekawe…i godne rozważenia! Mi się podoba nazwa "Siedlczanka"

 4. Makowa Panienka dodano 8 lat temu

  Siedlczanka – super 🙂

 5. franko dodano 8 lat temu

  Siedlecka Oligoceńska

 6. Młoda dodano 8 lat temu

  Ta ostatnia nazwa najbardziej mi się podoba. Głosuję za "Siedlecka Oligoceńska".

 7. Simpson dodano 8 lat temu

  Ciekawe czy wypali ale Siedlecka Oligoceńska spoko

 8. Mr A dodano 8 lat temu

  Siedlczanka – brzmi super
  Uważam, że to super pomysł, bo to duża promocja Siedlec w całej Polsce

 9. ks dodano 8 lat temu

  "Kudelska" "Szczęść Boska Siedlecka" "Woda Biskupa"

 10. warzywniak dodano 8 lat temu

  Taką głupotę to tylko Pan Chojecki mógł wymyślić. …Ciekawe kto mu pisze te pomysły, podobno jak został radnym zwracał się do kilku osób, żeby mu pisali co ma mówić, bo chciał zabłysnąć a nie wiedział czym . Kto zna go prywatnie ten zna jego inteligencję. Był ochroniarzem i w tym miejscu powinien pozostać.

 11. Ryba dodano 8 lat temu

  "Siedlczanka" – gasi pragnienie, rozpala zmysły 😉

 12. Woman in black dodano 8 lat temu

  Obiektywnie dwie najlepsze propozycje..Siedlczanka i Siedlecka Oligoceńska ….tak na marginesie bardzo ciekawy pomysł . Trzymam kciuki! Pojade na zajęcia do Krk pojde do sklepu i kupię sobie wode z Siedlec ..Czad!

 13. MAMA dodano 8 lat temu

  BARDZO UDANY POMYSŁA A SZCZEGÓLNIE O TE MIEJSCA PRACY I PROMOCJĘ MIASTA-NASZA SIEDLECKA

 14. Janek dodano 8 lat temu

  Dawno temu był już taki pomysł, była firma zainteresowana butelkowaniem Siedlczanki, tylko pan prezes nie umiał tego wykorzystać…

  • Wyborca PO dodano 8 lat temu

   …"tylko pan prezes nie umiał tego wykorzystać…" Pan prezes wie, że dla firmy to żaden interes. Nijaki Grzechnik chciał w Siedlcach budować browar na Brzeskiej i wodę butelkować. Wszystko da się zrobić. Można butelek nalać ale i trzeba nalane sprzedać. Lepiej robić bimber z podlaskiego cukru na "oligoceńskiej siedleckiej" i jako produkt lokalny załatwić w unii papiery. Gdyby państwo wstrzymało na chwilę akcyzę, to "siedlecki oligoceńsko-kambryjski produkt ekologiczny"podbiłby świat. Jaja dinozaurów. Śmiech krokodyli. Woda siedlecka nie do mycia tylko do picia.

 15. Siedlczanin dodano 8 lat temu

  Przyznam ,że pomysł naprawde bardzo ciekawy. Miejsca pracy to najwazniejsze ten region ma ogromne problemyz rynkiem pracy.Z zainteresowaniem będę sie temu przyglądał Panie Robercie.

 16. ja dodano 8 lat temu

  Sedesianka może być, a ciekawe dlaczego zwykły człowiek nie może sobie butelkowac tej wody, a um będzie mógł, brakuje kasy w tej prawicowej dziurze, bo wasi kochani solidaruchy rozsprzedali sobie nawzajem wszystko co było miejskie, teraz szukają kasy wszędzie, woda i tak jest źle rozliczania w SSM aby tylko więcej płacić do kasy miasta. Pozdrawiam was dojne krowy

 17. Filozof dodano 8 lat temu

  Woda oligoceńska jest to woda artezyjska czerpana z tzw. studni oligoceńskich występujących na głębokości około 200 metrów. Woda ta może być przechowywana dla celów spożywczych przez 24 godziny.
  Źródłem wody dla miasta Siedlce są głównie macedońskie pokłady wodonośne rozłożone na głębokości około 110 metrów.

 18. AaG dodano 8 lat temu

  Hola, hola nie tak prędko. Nawet jeśli woda ujmowana na stacji jest czysta to po drodze przepływu ulega wtórnemu zanieczyszczeniu od tzw. filmu w rurach wodociągowych. "Film" to cienka warstwa pokrywająca każdą rurę wodociągową, nawet nowe z PE, złożona z skupisk bakterii odżywiających się resztkami organiki czy związków węgla nie wychwytywanymi na żadnych filtrach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?