SPIN

Kozaczyński nie będzie startował w wyborach

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 września 2015, 10:09 Aktualnie, Siedlce

Trwa właśnie konferencja prasowa posła Jacka Kozaczyńskiego. Kozaczyński nie będzie startował w wyborach parlamentarnych. Jak powiedział swoje miejsce na liście w pierwszej trójce oddał Marcie Sosnowskiej.

Kozaczyński podziękował wszystkim, którzy na niego głosowali i podkreślił, że zawsze ważna była dla niego współpraca na rzecz miasta.

Na tyle, na ile mogłem, zawsze starałem się angażować w sprawy ważne dla naszego miasta i regionu. Mój trud zauważali również koledzy z innych ugrupowań politycznych, moi rywale, co jest dla mnie osobistym powodem do dumy. Może nie jestem dobrym mówcą, ale na pewno potrafię dobrze współpracować i wiele było takich spraw, w których mówiliśmy jednym głosem z posłem Borkowskim z PSL, z panią poseł Prządką z SLD, czy w posłem Tchórzewskim z PiS. Także z władzami miasta. Wszystkim im serdecznie dziękuję za dotychczasową owocną współpracę.

Jak zaznaczył dzisiaj w wyborach startują cztery osoby z PO. Chcąc zwiększyć szansę na zdobycie mandatu podjął decyzję o swojej rezygnacji ze startu w wyborach.

Swoją decyzją chciałbym pokazać, że sprawowanie władzy, odpowiedzialne pełnienie mandatu radnego, prezydenta, senatora, czy jak w moim przypadku – posła, nie jest wartością samą w sobie. (…) Nie sięgajmy po władzę, aby ją zdobyć i za wszelki sposób zatrzymać. (…) Złożyłem wniosek do mazowieckich i krajowych władz PO, aby miejsce, które zajmowałem na liście – w pierwszej trójce zaraz za wiceministrem Mroczkiem – zostało przydzielone Pani Marcie Sosnowskiej. Na chwilę obecną jest to jedyna szansa dla wyborców PO z Siedlec, aby nadal mieli swojego reprezentanta w Sejmie RP. Jeśli miałabym startować, głosy się rozbiją i nikt z nas nie zdobędzie mandatu. (..)

Poniżej prezentujemy list do wyborców w całości:

kozaczynski pismo

39 komentarzy

 1. Wyborca PO dodano 6 lat temu

  Tajemnica notarialna- święta rzecz. Szkoda dobrego posła, który po próżnicy słów na wiatr nie rzucał.

 2. ja dodano 6 lat temu

  ciekawe kto to pisał

 3. ??? dodano 6 lat temu

  No i zaskoczył. Jeszcze na targach rolnych rozdawane były gazetki z Kozaczyńskim na trzeciej stroni…

 4. AS dodano 6 lat temu

  Czego nie mówić, ma koleś klasę.

 5. . dodano 6 lat temu

  .

 6. O sprawie pisze dziś nawet Rzeczpospolita dodano 6 lat temu

  http://www4.rp.pl/Wybory-parlamentarne-2015/309149883-Posel-PO-porzuca-wysokie-miejsce-Tajne-oswiadczenie-u-notariusza.html

 7. Sympatyk dodano 6 lat temu

  I to jaką klasę ! Mało kto zdobyłby się na taki gest.

 8. Dziecinada dodano 6 lat temu

  Policzył, że głosów nie starczy bo i kandydat kiepski. PO może liczyć na dwa mandaty. Hibner i Mroczek je wezmaa dla kolesia nie starczy. Z klasą czekał do ostatniego momentu, żeby jeszcze utrudnić znalezienie zastępcy. Dzieciuch.

  • Policzył z pewnością i decyzję podjął dobrą dodano 6 lat temu

   Gdyby dalej startował to siedleckie głosy na PO rozbiłyby się na niego i na Sosnowską. A jak będzie jeden kandydat, to są większe szanse na utrzymanie poselskiego mandatu z Siedlec.

 9. mika dodano 6 lat temu

  Jacek, jak żyć! Powiedz, jak My będziemy żyć, gdy przestaniesz być posłem? Jak żyć?

  • Jak żyć? dodano 6 lat temu

   Jak żyć? Jak żyć? Przestał być prezesem Pogoni. Jak żyć?
   Jak żyć? Teraz rezygnuje z walki o mandat poselski. Jak żyć?
   Na kogo teraz pluć?

  • jodlasty dodano 6 lat temu

   Tak jak wcześniej.

 10. Roki dodano 6 lat temu

  On już ośmieszony a kandydując ośmieszył by się do końca, przypomnijcie sobie czytelnicy wybory prezydenckie w naszym mieście, żenada ten polityk . A te uzasadnienie to wstyd że przez osiem lat utrzymywaliśmy z naszych podatków takiego działacza z PO.

 11. kudłaty dodano 6 lat temu

  Nie zrobi nic wyjątkowego. Dotyczy to jego dotychczasowej działalności poselskiej, tak samo jak decyzji o "zejście z list wyborczych". Realia są takie że facet nie miał najmniejszych szans na wejście do sejmu, stąd taka decyzja. Nie był ani mówcą, ani rozmówcą. Mistrz ukrywania się i wyłączonego telefonu.

 12. Zorro dodano 6 lat temu

  Kończ waść wstydu oszczędzi chciało by się napisać ale nie będę się znęcał na leżącym tyko napiszę, JAKI POCZĄTEK TAKI KONIEC KTÓRY BYŁ DO PRZEWIDZENIA .amen

  • cytat dodano 6 lat temu

   Przeczytaj fragment książki z przytoczonym cytatem, a zrozumiesz swój błąd.

 13. wyborca dodano 6 lat temu

  Poseł robił wiele dobrego dla Siedlec. Nie był celebrytą, ale pracował na rzecz regionu. Krzykacze będa musieli znaleźć inny obiekt do kpin. A posłowi życzę powodzenia!

 14. Już lepiej? dodano 6 lat temu

  Nie ma to jak wskoczyć sobie po kolacji na internetowe forum i popluć, żółci trochę wylać, z błotem zmieszać przed wieczornym paciorkiem.

 15. Marek dodano 6 lat temu

  A jednak ma klasę , a zazdrośników wkoło pełno.

 16. Co jest w tym piśmie? dodano 6 lat temu

  Tu też piszą, że "pismo z obszernymi wyjaśnieniami zdeponował u notariusza". Co w tym piśmie jest takiego, że nie chce o tym mówić teraz?

  http://www.parlamentarny.pl/ludzie/kandydaci-po-rezygnuja,458.html

 17. andrzej dodano 6 lat temu

  Spadł z drugiego miejsca na trzecie policzyĺ sobie ze przy niskich notowaniach PO niema szans na mandat i zrezygnował z kandydowania. A potwierdzeniem tego jest że wycofał się w takim momencie. ps. oprócz Sosnowskiej jest jeszcze Kulicki na którego warto głosować i za którego nikt nie będzie się wstydził.

  • Na ZOMO? Weź se jaj nie rób koleś! dodano 6 lat temu

   Za ZOMO-wską przeszłość tego kandydata odsunięto nawet w wyborach tych, co je pierwszy raz Kudelski wygrał. Jak o tym nie wiesz (a najwyraźniej nie słyszałeś) to popytaj starszych, albo poszukaj w necie.

  • Janush dodano 6 lat temu

   Tak. Za Kulickiego nikt nie będzie się wstydził z dawnych kolegów z ZOMO chyba. Ostro mu odbiło, że w ogóle ma czelność startować.

 18. Rysio dodano 6 lat temu

  Bardzo dobra decyzja – jednego bardzo marnego mniej – jednak poseł powinien reprezentować sobą jakiś wyższy poziom, a tu nawet z prostym zdaniem były mega kłopoty, co wszyscy mogliśmy usłyszeć. A i co do działań to też chyba niczym szczególnym nie może się pochwalić – autostrady czy ekspresówki na wschód od Wisły dalej brak – i PO dalej się dziwi, że wschód nie chce na nich głosować – jak macie wschód kraju gdzieś to i wschód kraju ma Was gdzieś.
  Pani M. Sosnowska to bardzo dobra kandydatka – tylko szkoda, że nie startuje z pierwszego miejsca na liście.

  • Janush dodano 6 lat temu

   Zgadzam się z Tobą. To bardzo dobra decyzja. A czy był złym posłem, to już sprawa do głębszej dyskusji /pokaż tego dobrego z Siedlec, tak dla porównania/. Piszesz, że Sosnowska to b.dobra kandydatka i szkoda, że nie startuje z jedynki. Ok. Zwróć tylko uwagę, że Kozaczyński właśnie zszedł jej z drogi. Dzięki temu właśnie Sosnowska stała się pierwszym kandydatem na tej liście reprezentującym Siedlce. Niezły prezent, biorąc pod uwagę, że o całej sprawie napisały ogólnopolskie media i w wielu nazwisko Sosnowskiej też zostało wymienione. I to na początku kampanii. A Kozaczyński? Po tej akcji jakoś mnie przynajmniej zaintrygował. Fakt. W sondażach PO tonie. Będzie miała pewnie o jeden mandat mniej na naszym terenie. A ten ustępuje. Mów co chcesz, ale zachował się na poziomie. Jakby nie ustąpił, to szanse na mandat byłyby już żadne. Do tego Kozaczyński nie chce gadać o powodach, żeby nie szkodzić (???). Trochę to teatralne jakieś. I ten list jeszcze. Widać że jakiś syf się nazbierał i niedługo pęknie. Sam całą sytuacją jestem zaskoczony. W 2007 głosowałem na Kozaczyńskiego ostatni raz. Zawiodłem się na nim. Na PO też, bo nie po to na nich głosowałem, żeby przez lata mogli se tylko haratać w gałę.

 19. Martyna dodano 6 lat temu

  Kulicki to kandydatura na posła jedyna bo pozostali z Siedlec, S osnowska czy Chmiel to kpina z siedlczan , niczym się nie różnią od wygadanego i kompetentnego Kozaczyńskiego no czymś to się różnią chyba………

  • Panie Marcinie, pan to chyba sam pisze dodano 6 lat temu

   Bo wątpię, aby ktokolwiek chciał głosować w wyborach na ZOM-owca

 20. ZOMO-wiec posłem? dodano 6 lat temu

  Kulicki w czasach PRL na ochotnika wstąpił do ZOMO. Czym Było ZOMO? Z Wikipedii wklejam dla gimbusów:
  Zmotoryzowane Odwody Milicji Obywatelskiej (ZOMO) – (czasem można spotkać się z mylną nazwą Zmechanizowane Oddziały Milicji Obywatelskiej lub Zorganizowane Oddziały Milicji Obywatelskiej lub Zmilitaryzowane Oddziały Milicji Obywatelskiej) oddziały Milicji Obywatelskiej powołane w drugiej połowie 1956 (po Poznańskim Czerwcu) do zaprowadzania porządku w sytuacjach wyjątkowych (dsł.: "likwidacji zbiorowych naruszeń porządku publicznego")
  Impulsem do powołania ZOMO były wydarzenia poznańskiego czerwca 1956[1], które ukazały brak przygotowania wojska i milicji do pacyfikowania dużych rozruchów ulicznych.
  Oddziały ZOMO zostały rozwiązane 7 września 1989 rozporządzeniem ministra MSW jako negatywny i powszechnie znienawidzony symbol władzy PRL.

 21. MW dodano 6 lat temu

  Kozaczyński i klasa….totalny (…)

  • @MW dodano 6 lat temu

   MW i klasa …totalny (…)

 22. FM dodano 6 lat temu

  God bless you, bo wstyd mi było!

 23. V-X-Y-Z dodano 6 lat temu

  Dlaczego tak prymitywnie i złośliwie wypowiadacie się o pośle?
  To przecież człowiek kulturalny i może nie chlapał językiem na lewo i prawo jak inni politycy, ale też nie obiecywał wyborcom przysłowiowych "gruszek na wierzbie". Był powściągliwy w wypowiedziach bo grał uczciwie i honorowo. Nie sztuką jest bowiem sączyć piękne słówka do uszu wyborców lecz mówić konkretnie i realizować obietnice. Należy więc podziękować posłowi Kozaczyńskiemu za odwagę bycia sobą, uczciwe stawianie spraw i oszczędzenie wyborcom tzw. "lania wody".
  Sądzę, że w okolicznościach w jakich działał, nie można było zrobić nic więcej. Teraz przyjdą inni i może lepiej im wyjdzie reprezentowanie naszego miasta i regionu. Historia jednak rozliczy wszystkich, tylko kto wytłumaczy się zadłużenie miasta? Powodzenia dla wszystkich, którzy zechcą ten problem wyjaśnić i uporządkować!

 24. MIKA dodano 6 lat temu

  TEN Poseł to wstyd dla nas wszystkich.

 25. V-X-Y-Z dodano 6 lat temu

  O! Czyżby inni byli lepsi, wspanialsi, piękniejsi? A jakie warunki
  i dobrobyty nam stworzyli 🙂 A miasto jak wzbogacili: o-ho-ho !
  No po prostu: cud – miód:) Same ASY/ Brawko Mika, jesteś bystry, brawko:) Najlepiej Mika sam wystartuj i pokaż co potrafisz. Tylko trochę z tym błotem w ustach nie będzie ci do twarzy:)

 26. podatnik dodano 6 lat temu

  Kozaczyński orłem nie był – ale swojak z Siedlec.A co proponuje Platforma ? Zrzuca Nam siedlczanom – SPADOCHRONIARZY.Kogo ? Hibner , Mroczek- co ci obcy Nam ludzie zrobili dla Siedlec ?. Zero czyli nic….Dlaczego ja , moja rodzina bliższa i dalsza oraz znajomi na Pełe nie zagłosuja ?. Dlatego…?:43 powody aby w najbliższych wyborach parlamentarnych nie głosować na PO i PSL, (Przestępcza Organizacja i Posady Swoim Ludziom)
  1) Afera taśmowa
  2) Afera hazardowa
  3) Afera wyciągowa
  4) Afera stadionowa
  5) Afera autostradowa
  6) Afera stoczniowa
  7) Afera AmberGold
  8) Afera Elewarru
  9) Afera z informatyzacją MSW
  10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
  11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
  12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
  13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
  14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
  15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
  16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
  17) Podniesienie VAT-u na wszystko
  18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
  19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
  20) Podniesienie akcyzy na paliwo
  21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
  22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
  23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej
  24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
  25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
  26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
  27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
  28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
  29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
  30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
  31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
  32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
  33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013
  34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
  35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
  36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
  37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
  38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
  39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów, Ciech, PKP Energetyka itp)
  40) Ograniczenie potencjału militarnego
  41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
  42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla PSL i platformianych kolesi)
  43) Synekury dla nagranych kolesi .

  • Ok... dodano 6 lat temu

   A teraz napisz kolejną listę co Pis nawyrabiał w Siedlcach przez te 9 lat swoich rządów.

 27. Głos w dyskusji dodano 6 lat temu

  Mało znacząca osoba w życiu publicznym.

 28. MIKA dodano 6 lat temu

  Ok- koleś ty chcesz żebym książkę napisał ,te klany rodzinne opisać to parę książek, to robota bez końca. Szwindli tyle narobili PiS i ta przystawka STS w Siedlcach.amen

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?