SPIN

Złodzieje złapani dzięki informacji od mieszkańca

Aneta Borkowska środa, 23 września 2015, 12:55 Siedlce

policja1

Dzięki sygnałowi od mieszkańca siedleccy policjanci zatrzymali 15 i 30 – latka, którzy włamali się do sklepu przy ul. Chrobrego.

Przedwczoraj (20 września) około godz. 2.30 w nocy dyżurny siedleckiej komendy został poinformowany telefonicznie o tym, że najprawdopodobniej ktoś włamuje się do sklepu na rogu ulic Chrobrego i Granicznej.

Na miejsce natychmiast skierowano patrole policyjne, które potwierdziły włamanie. Sprawcy co prawda zdążyli już odjechać, jednak policjanci namierzyli poszukiwane auto kilka minut później na ul. Jagiełły. Podróżowali nim 15 i 30 letni siedlczanie. W trakcie sprawdzania wnętrza samochodu znaleziono skradzioną szufladę z kasy fiskalnej oraz znajdujące się w niej pieniądze.

Sprawdzając dane sprawców ustalono, że młodszy poszukiwany jest przez Sąd w celu doprowadzenia go do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Zawichoście, natomiast starszy trafił do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy.

W najbliższym czasie za kradzież z włamaniem 15 – latek odpowie przed Sądem dla nieletnich, natomiast jego starszemu kompanowi za czyn ten grozić może kara do 10 – lat pozbawienia wolności.

autor: podisnp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach/ foto: archiwum redakcji

Komentarze (1)

  1. Współczujący dodano 6 lat temu

    Spotkałem wczoraj płaczącego dzadka na osiedlu.Pytam co sie stało- uszy mi urosły jak na rysunku.Zapukały do dziadka 3 panie, twierdząc ,ze są z agencji- i dzadek wylosował bezpłatny seks / wybór 1 z 3 kandydatek /.Dzadek wniebowziety wybrał jedną- ta stwierdziła ze winien troche sie obmyć. dziadek poszedł pokornie do łazienki- kiedy umyty ,wypachniony wyszedł- pań nie było i z szafy znikneło 1650 zł.I jak tu nie płakać.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?