SPIN

Pojechali walczyć o swoje

Aneta Borkowska środa, 14 października 2015, 09:25 Siedlce

Kilkanaście minut po godzinie 9 wyjechał pierwszy autokar z nauczycielami, którzy dzisiaj w Warszawie będą protestować przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Nauczyciele domagają się m.in. podwyżek wynagrodzeń do 9 proc. i zwiększenia nakładów budżetowych na oświatę. Demonstracja rozpocznie się o godz. 13. Przedstawiciele związków złożą petycję adresowaną do premier Ewy Kopacz.

23 komentarze

 1. były uczeń dodano 6 lat temu

  Nie mówię że mają lekko ale wiedzieli jaki zawód wybierają. Takie przywileje mają jedynie nieliczni, a jeszcze im mało????
  Okażcie choć odrobinę klasy i weźcie się do pracy.

  • misieq dodano 6 lat temu

   Drogi Uczniu

   Kiedyś rodzice pytali się swoich dzieci, czy byli mili dla swoich nauczycieli… Dziś pytają się ich, czy to nauczyciele byli dla nich mili.

   Jaki z tego morał? Zdobądź się na odrobinę empatii i sam wyciągnij z tego wniosek. Pozdrawiam

   • bankier dodano 6 lat temu

    To może ja Ci odpowiem – właśnie to że kiedyś nauczyciele uważali się za panów i władców w szkole i wykorzystywali swoją pozycję niejednokrotnie upokarzając i bijąc uczniów powoduje że obecni rodzice (a dawni uczniowie) nie maja dla nich ni krzty szacunku – bo sobie na nią nie zasłużyli (jako grupa) w trakcie kontaktów z tymi rodzicami. Taka teza.

    • Misiek dodano 6 lat temu

     Wszystko jasne! W świetle tezy, którą postawiłeś, Ty też do tej grupy należysz! Żal mi Ciebie. Żałuj, że nie spotkałeś żadnego Nauczyciela do którego miałbyś dziś szacunek. A może to jednak nie jest tak jak wynika z Twoich, pożal się Boże, komentarzy. Człowiek potrafi zmieniać poglądy. Wszak …. Tyle i aż tyle! Może zajarzysz jak mawia dziś młodzież.

     • bankier dodano 6 lat temu

      A czemu Ci mnie żal? Nie masz jakichś swoich problemów tylko Ci "żal" jakiegoś obcego człowieka? Jesteś jakimś mesjaszem, którego celem jest ratowanie wszystkich zgodnie ze swoimi przekonaniami? I co mam "zajarzyć"? Bo nie "jarzę"?

 2. jan dodano 6 lat temu

  Wstydzili by się, jeszcze im mało?

  • Anka dodano 6 lat temu

   18 lat pracy , dwa fakultety ,nauczyciel dyplomowany , mobbing pomimo efektów nauczania , 2000 na rękę . Proszę sobie wybrac z tego zestawu to , za co mam się wstydzic

 3. bankier dodano 6 lat temu

  Jakie "swoje"????

  • misieq dodano 6 lat temu

   Bankierze! A Twoje jest na pewno Twoje?

   Skoro nazywasz się bankierem to ile złodziejskiej lichwy nałożyłeś biednym ludziom potrzebujących pieniędzy np. na leczenie?

   Było iść na studia pedagogiczne, a nie stękasz teraz, że ludzie pojechali się upomnieć o należne podwyżki.

   • bankier dodano 6 lat temu

    "Należne"? A Ty ile pożyczyłeś tym "biednym" ludziom na te "leki"? Rozumiem, ze potem nie chciałeś zwrotu?

  • misieq dodano 6 lat temu

   Typowa ucieczka od odpowiedzi. Zamiast nich pytania. Zdobędę się na wysiłek i odpowiem Ci:

   Wielokrotnie pożyczałem, a nawet proponowałem pożyczkę głównie starszym osobom (ale nie tylko), pieniądze na leki – mało tego: kilkakrotnie brałem recepty tych osób i sam udałem się do apteki.

   Ponieważ w trudnej sytuacji życiowej znalazły się znajome mi osoby, które z tego powodu odczuwają ogromny dyskomfort psychiczny graniczący z depresją zawsze powtarzałem: "oddasz, kiedy będziesz w stanie". Nigdy się o zwrot nie upominam.

   Zatem kiedy już znasz moje zdanie podzielisz się łaskawie odpowiedzią na pytanie: Ile złodziejskiej lichwy nałożyłeś potrzebującym ludziom zwracającym się o pożyczkę?

   • bankier dodano 6 lat temu

    No i chwała Ci za to. Ale nie wymagaj od innych tylko dlatego, że Ty tak lubisz robić. Teraz odpowiedź na pytanie – nic nie nałożyłem bo nie pracuję w banku. (poza tym co to znaczy "nałożyłeś"? – odsetki to jakaś kara?)
    Prywatnie po prostu nie pożyczam i wiedzą to wszyscy którzy mnie znają. A po wtóre bank jest od tego żeby zarabiać. Np pożyczać pieniądze na procent. Ty pożyczasz i nawet nie oczekujesz zwrotu – ale ci co niosą pieniądze do banku raczej chcą je z powrotem. Czyli idąc dalej Twoim tokiem to jeśli ktoś bankowi nie odda kredytu to bank powinien swojemu depozytariuszowi też nie oddać? No bo skąd?

  • gość dodano 6 lat temu

   jakim cudem 2 na rękę, nawet z samej zasadniczej nie licząc dodatków (staż, wychowawstwo, motywacyjny itp) wyjdzie więcej

 4. Rafał dodano 6 lat temu

  toż to sami emeryci co dorabiają powiększając sobie emeryturę, niech już sobie darują

 5. Tadeusz dodano 6 lat temu

  Nie mogę patrzeć na te twarze? jeszcze Wam mało? Czy może przed wyborami wynajęli Wam autokar do Wwy i kazali strajkować?

 6. NSZZ Solidarność dodano 6 lat temu

  Pozdrawiam wszystkich wspaniałych nauczycieli, którzy wzięli udział w manifestacji.Wielcy Polacy zawsze nas doceniali. Przypomnijcie sobie, co o nauczycielach mówił Papież Jan Paweł II,

  • Eryk dodano 6 lat temu

   Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapki wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur.
   Ciemny narodzie niczego się nie uczysz….

 7. Jacek dodano 6 lat temu

  zadam organizatorom pytanie,a po wy tam jedziecie jak za chwilkę będzie rządzić wasza ukochana i cudowna opcja ,będziecie mieć kasy ile tylko zechcecie,przecież wiecie ,ze ta opcja która odchodzi już nic nie może i na pewno wam nic nie da robicie tylko bicie piany a może jest to coś w rodzaju stypy???

 8. do nszz dodano 6 lat temu

  Nie mieszajcie do tego pPpieża. Oddzielcie sacrum od profanum. Zamiast manifestacji niech zapłacą podatki z korepetycji —ot co. Zabrać im wszelkie przywileje, Zrównać z normalnymi ludźmi.

 9. swoje dodano 6 lat temu

  Jakiś czas temu po "swoje" jechały piguły. Teraz kałamarze. Za tydzień ryle ze śląska, a za 2 tygodnie farmerzy spod Zbuczyna. Pytanie jest kto za to "swoje" ma zapłacić? Czy aby nie ci bez żadnych przywilejów? Czemu się nie zwolnicie skoro Wam tak źle? Nigdzie indziej Was nie chcą do pracy? Czy może wszędzie indziej trzeba uczciwie zasuwać?

 10. NSZZ Solidarność dodano 6 lat temu

  Polecam Białoruś, tam Łukaszenka właśnie po raz piąty wygrał wybory, spokój, nikt nie protestuje, o nic nie walczy,prawdziwy raj….

 11. ucz się... dodano 6 lat temu

  Podziwiam wszystkich nauczycieli,to bardzo trudny zawód,ciężki i odpowiedzialny. Nauczyciele powinni zarabiać dużo więcej,to żenujące że mają tak niskie pensje,pozdrawiam

 12. zdziwiony dodano 6 lat temu

  Nauczyciele po podwyżki za co??? W większości tak przygotowani do pracy że dzieci na prywatne lekcje muszą chodzić żeby czegoś się nauczyć. Rodzice wracają z pracy najszczęśliwiej po 8 godzinach i jeszcze muszą chwytać za podręczniki aby wytłumaczyć dziecku to co nauczyciel powinien na lekcji zrobić.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?