SPIN

Sprzęt od WOŚP trafił do Siedlec

Aneta Borkowska piątek, 23 października 2015, 19:39 Siedlce

Poprosili o pomoc i ją dostali. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy działający przy siedleckim ZOZ-ie wnioskował do Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o nowy sprzęt. Działający od 15 lat Zakład co jakiś czas w ramach swoich możliwości doposażał placówkę, ale na tak duże zakupy nie byłoby szpitala stać.

– Dostaliśmy 50 regulowanych łóżek łącznie z szafkami i materacami, 5 materaców przeciwodleżynowych zmiennociśnieniowych, 2 ssaki elektryczne, które służą do udrożniania dróg oddechowych, 2 pompy infuzyjne, wielofunkcyjny aparat do mierzenia temperatury, ciśnienia, tętna i natlenienia – mówi Marzena Kłopotowska, kierownik ZOLu.

hospicjum4

Ponadto Zakład otrzymał sprzęt rehabilitacyjny: pionizator, 2 wózki inwalidzkie w rozmiarze XL i 3 rotory do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych. Otrzymane wyposażenie jest nowoczesne, pochodzi z renomowanych firm i ma gwarancję oraz zapewnione serwisowanie.

– Obecnie w naszym zakładzie przebywa 63 pacjentów, głównie po leczeniu szpitalnym. Ten sprzęt polepszy standard opieki i rehabilitacji – tłumaczy Kłopotowska. – To bardzo ważne, bo nasi pacjenci to głównie osoby starsze i niepełnosprawne – dodaje.

hospicjum3

To pierwsza pomoc dla ZOLu od Fundacji, ale jak mówi kierownik Zakładu ma nadzieję, że nie ostatnia.

– Z podstawowego sprzętu mamy już wszystko, ale przydałaby nam się większa ilość wózków, ewentualnie wózków kąpielowych czy wózko-wanny. Ale myślę, że w ramach współpracy w kolejnych latach jest to realne – dodaje.

Otrzymana darowizna od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyceniana jest na 365 tysięcy złotych.

hospicjum1

3 komentarze

  1. Wesoły lulek dodano 6 lat temu

    Ciekawe czy ci wszyscy wypełnieni nienawiścią krzykacze gardłujący przeciwko WOŚP w ramach protestu odmówią kładzenia się na podarowanych łóżkach 😉

  2. bolek dodano 6 lat temu

    Naprewde? A co na to pisuary i inne kato….. ? Pamietajcie zeby z tego sprzetu nie korzystac. Wy korzystajcie ze sprzetu przekazanego przez watykan i kurie.

  3. siedlczanka dodano 6 lat temu

    Brawo orkiestra.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?