SPIN

Rusza coroczna akcja policji „Znicz”

Aneta Borkowska środa, 28 października 2015, 12:23 Siedlce

Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych. W tym czasie należy się spodziewać zwiększonego ruchu na drogach i jak co roku przy tej okazji mazowieccy policjanci rozpoczynają działania „ZNICZ 2015”. Akcja rozpocznie się 30 października i potrwa do 2 listopada. Policjanci w tym okresie będą pełnić służbę głównie w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.

Jednym z głównych zadań funkcjonariuszy będzie zapewnienie wszystkim pomocy w bezpiecznym dotarciu do celu. Wszędzie tam, gdzie będzie to potrzebne policjanci będą kierować ruchem drogowym. Należy pamiętać, że w tych dniach w rejonach siedleckich cmentarzy przy ul. Janowskiej i Cmentarnej jak co roku zostanie zmieniona organizacja ruchu.

By bezpiecznie podróżować warto pomyśleć o zapewnieniu sobie, swoim najbliższym i wszystkim innym maksimum bezpieczeństwa.
– należy dostosować prędkość do panujących warunków drogowych, zachować właściwy odstęp pomiędzy pojazdami. Pamiętajmy o wcześniej zapadającym zmroku,
– sprawdzić stan techniczny pojazdu, zwłaszcza, jeżeli wybieramy się w dłuższą drogę,
– zwracać uwagę na znaki drogowe, które w wielu miejscach będą informowały o zmianie organizacji ruchu,
– szczególną uwagę zwrócić na przemieszczających się pieszych.

Działania „ZNICZ”, będą prowadzone nie tylko na drogach i nie tylko przez policjantów ruchu drogowego. Służby patrolowo-interwencyjne będą pilnować porządku i bezpieczeństwa na cmentarzach i w ich rejonach. Policjanci zapewnią też bezpieczeństwo na dworcach kolejowych i autobusowych, w środkach komunikacji publicznej i wszędzie tam, gdzie jest to konieczne.

Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy czy biżuterii. Złodzieje będą chcieli wykorzystać panujący ruch i tłok, aby nas okraść. Aby w tych dniach nie paść ofiarą pospolitych przestępstw zwracajmy uwagę na swoje rzeczy osobiste i pozostawione bez nadzoru mieszkania.

autor: podinsp. Jerzy Długosz/KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?