SPIN

Trenuj do Biegu Jacka już od dzisiaj

Aneta Borkowska wtorek, 17 listopada 2015, 09:33 Sport

Wprawdzie do VII Biegu Siedleckiego Jacka pozostało jeszcze 10 miesięcy, ale wytrawni biegacze wiedzą, że już dziś warto rozpocząć starania o to, by na trasę Biegu wyruszyć w jak najlepszej kondycji.

W Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, która jest organizatorem imprezy, powstał pomysł, by już w listopadzie rozpocząć cykl treningów przygotowujących do startu w przyszłorocznym Biegu. Pierwszy trening odbędzie się już dzisiaj (17 listopada) o godzinie 18. na Stadionie Lekkoatletycznym Ośrodka Sportu przy ulicy Prusa 6. Poprowadzą go doświadczeni szkoleniowcy.

Przygodę z bieganiem najlepiej i najzdrowiej jest zacząć pod okiem doświadczonych instruktorów. Oni doskonale wiedzą, z jakich elementów powinien składać się dobrze przeprowadzony trening biegacza. Nauczą, jak biegać, by się nie męczyć i uniknąć urazów, jak przeprowadzić rozgrzewkę, jak pracować nad siłą, techniką i szybkością i wreszcie – jakie zastosować treningi uzupełniające. Treningi pod okiem fachowców wpłyną na wypracowanie odpowiedniej techniki biegania,  zapobiegną powstawaniu niepożądanych nawyków i utrwalaniu się błędów technicznych, które później byłoby bardzo trudno wyeliminować.

– Zapraszamy wszystkich chętnych. Tych, którzy przygodę z bieganiem rozpoczęli już jakiś czas temu i tych, którzy dopiero teraz chcą ją rozpocząć. Udział w treningach jest całkowicie bezpłatny – mówi prezes ARMS, Mariusz Gruda.

Po kilku spotkaniach uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, w zależności od wieku, stopnia wytrenowania i wydolności fizycznej. Treningi odbywać się będą nie tylko na obiektach Ośrodka Sportu, ale również w parku miejskim, w podsiedleckim Rezerwacie Gołobórz czy nad Zalewem Muchawka. O miejscu kolejnych treningów ARMS będzie informować na bieżąco za pośrednictwem profilu Biegu Jacka na Facebooku. Tam również znajdą się wszystkie niezbędne informacje i aktualności.

– Brałam udział w treningach organizowanych przez Agencję Rozwoju Miasta przed tegorocznym Biegiem Siedleckiego Jacka. Była na nich świetna atmosfera, a przez to i dobra zabawa, poprawiająca samopoczucie – mówi jedna z uczestniczek, matka dwojga kilkuletnich dzieci. – To świetnie, że organizatorzy nie zapomnieli też o dzieciach. Można je zabrać ze sobą i one także mogą trenować pod okiem doświadczonego instruktora – dodaje.

– Na treningi zapraszamy pojedyncze osoby, ale i całe rodziny. W czasie treningów my wszyscy stajemy się jakby jedną rodziną. Łączy nas wspólne zamiłowanie do biegania  – mówi Rafał Wysocki, jeden z instruktorów.

źródło: ARMS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?