SPIN

Ulepszenia na trasie Warszawa – Łuków

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 grudnia 2015, 09:39 Siedlce

Od wczoraj obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany mają poprawić cykliczność kursowania pociągów, a także skomunikować je na stacjach węzłowych. To początek zmian, a te podane poniżej będą obowiązywać do 12 marca 2016 roku.

Linia nr 2 Warszawa – Łuków

Niestety wciąż będą trwały prace w stacji Warszawa Rembertów, które spowodują brak możliwości uruchamiania pociągów do tej stacji. Zarządca Infrastruktury deklaruje zakończenie prac do 31 stycznia 2016 r., w związku z czym od 1 lutego planowany jest powrót pociągów w tej relacji, co znacznie poprawi komfort przejazdów w pozostałych pociągach.

Na linii zostanie uruchomiony nowy pociąg przyśpieszony w godzinach porannych w relacji Łuków (4:36) – Siedlce (5:05) – Warszawa Centralna (6:10) – Warszawa Zachodnia (6:19). Pociąg będzie posiadać ograniczoną liczbę postoi i będzie obsługiwany wagonami piętrowymi. Tym samym Koleje Mazowieckie zapewniają dojazd z Siedlec do Warszawy pociągami przyspieszonymi na godzinę 7:00, 8:00, 9:00 oraz 10:00. W godzinach wieczornych z Warszawy do Siedlec odjedzie pociąg zarówno po godzinie 22:00, jak i 23:00.

Część pociągów na odcinku Siedlce – Łuków będzie obsługiwana przez spółkę Przewozy Regionalne, co zmniejszy liczbę koniecznych przesiadek w podróży z Terespola, czy Białej Podlaskiej do Warszawy.

źródło: Koleje Mazowieckie

10 komentarzy

 1. Misiek bez hełmu dodano 5 lat temu

  Archiwalne zdjęcie? Toż to dezinformacja 🙂

 2. wojo dodano 5 lat temu

  tak ulepszyli, źe pociąg przyspieszony Łukowianka (odjazd z Siedlec 6.00) opóźnił się dzisiaj o 22 min.

  • WDR dodano 5 lat temu

   Dzisiaj konduktor w pociągu oznajmił, że Łukowianka będzie się codziennie opóźniać i nic na to nie poradzi.

   • karol dodano 5 lat temu

    Pośpieszne też będą codziennie opóźnione – jest za dużo pociągów z MM i do tego Białystok wjeżdża i wyjeżdża po jednym torze w Rembertowie.

 3. daria dodano 5 lat temu

  Takie udogodnienia ,że w Siedlcach trudno o miejsce siedzące w łukowiance.W przeciągu roku liczba dojeżdżających łukowianką (ludzi pracujących w warszawie) wzrosła około 30%.

 4. M. dodano 5 lat temu

  Będzie was jeszcze więcej dzięki takiemu ubogacaniu miasta przez władze Siedlec. Zarabiajcie, pracujcie, dojeżdżajcie i płaćcie wyższe podatki, zamiast podziękować tej władzy.

  • karol dodano 5 lat temu

   Dojeżdżam i zarabiam. Ale z podatkiem dochodowym uciekłem do gminy. Nie akceptuję polityki WK więc jedyny podatek jaki płacę w SDL to ten od nieruchomości. Ale w stosunku do PIT to grosze.

  • jan dodano 5 lat temu

   Podatki płacić lepiej w warszawie. chociaz tanszy bilet na komunikacje jest.

 5. zyczenia dodano 5 lat temu

  Dlaczego komenty pod życzeniami są wyłączone?
  Siedlczanie wpisali by wzajemne życzenia!

 6. msi dodano 5 lat temu

  Łukow do Siedlec, Siedlce do Warszawy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?