SPIN

Jutro w siedleckim „Elektryku” zajęć nie będzie

Aneta Borkowska poniedziałek, 4 stycznia 2016, 14:52 Aktualnie, Siedlce

Z powodu zbyt niskiej temperatury w kilku salach, w siedleckim „Elektryku” odwołano jutrzejsze lekcje. – Problemem jest stare, nieodremontowane skrzydło szkoły – tłumaczy Jerzy Kopański, dyrektor ZSP nr 1.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej i sportu zajęcia nie mogą odbywać się, gdy w klasach temperatura jest niższa niż 18 stopni i tak stało się w „Elektryku”.

– Problem nie dotyczy całej szkoły, a starego, nieremontowanego skrzydła wzdłuż ulicy Konarskiego – wyjaśnia Jerzy Kopański, dyrektor ZSP nr 1 i dodaje, że największym zmartwieniem są nieszczelne okna. – Stosujemy różne rozwiązania: piankujemy szczeliny, dokręcamy co możemy dokręcić, a w razie potrzeby przenosimy uczniów i nauczycieli do sal w innych częściach szkoły, ale to tylko doraźne działania – przyznaje.

Plany remontu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica są gotowe od 2003 roku, ale siedlecki samorząd nie ma na inwestycję pieniędzy. 

Tekst zmieniony

3 komentarze

 1. Dyrektor? dodano 5 lat temu

  Gdyby tak przez całą zimę było -15 stopni to lekcje odwołane do wiosny?

  Awraia, grzejniki nie grzeją, co Dyrektor robiła do tej pory?
  Liczy a to, że temperatura podniesie się?
  Przecież problem pozostanie.

 2. Emka dodano 5 lat temu

  Prawdę mówiąc to Dyrekcja tej szkoły nic nie robi.. Siedzą sobie w ciepłych gabinetach, a uczniom, którzy mają się uczyć w placówce, chociaż są wątpliwości co do nauczania, bo kompetencje NIEKTÓRYCH Nauczycieli są na bardzo niskim poziomie, Dyrekcja każe siedzieć w salach gdzie jest po 10 stopni ciepła! To jest kpina, jeśli to miejsce nazywane jest szkołą, a osoby, którym zostało przydzielone kierowanie placówką są poważnymi urzędnikami!
  Mam nadzieję, że Rodzice zwrócą uwagę na kilka faktów dotyczących tej szkoły i zaczną odmawiać swoim Dzieciom takiego wyboru, bo ja swojemu Dziecku na pewno nie pozwolę zmarnować tych lat w takim klimacie.

 3. Nauczyciel dodano 5 lat temu

  Człowiek, który pospolity wyraz dziecko pisze wielką literą ma z pewnością wysokie mniemanie o swojej rodzinie, myślę,że tak wybitne jednostki nie powinny marnować czasu w żadnej siedleckiej szkole,radzę napisać podanie do "osoby, której zostało przydzielone kierowanie" liceum Batorego w Warszawie lub inną równie zacną placówką.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?