Miesięcznik „Perspektywy” opublikował wyniki 18 edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016. Wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w kraju na liście znalazły się dwa siedleckie.
Według rankingu najlepszym liceum w naszym mieście jest I LO im. B. Prusa, które z liczbą 53,35 punktów zostało sklasyfikowane na miejscu 105. W roku ubiegłym „Prus” znajdował się na miejscu 132, co oznacza awans aż o 27 oczek. Jeszcze większy skok zaliczyła siedlecka „Królówka” (51,17 pkt). Szkoła znalazła się na miejscu 144. miejscu podczas gdy w poprzednim zestawieniu zajmowała miejsce 192.
Słabo wypadły nasze technika. Wśród 300 najlepszych nie znalazł się popularny siedlecki „Elektryk”. Do tej pory szkoła była regularnie notowana w zestawieniu.
O ostatecznych wynikach szkół w przypadku liceów decydują cztery kryteria: sukcesy olimpijskie, wyniki matur – przedmioty obowiązkowe i dodatkowe. W przypadku techników dochodzi jeszcze wynik egzaminów zawodowych.
A co z Żółkjewskim?
Żółkiewskim oczywiście.
Szkoła bez swojego lokum …daleko ….bez zaplecza, specjalistycznych klasopracowni…szkoda tylko nauczycieli i uczniów. Pozostawiona sama sobie. Szkoda, bo to szkoła z charakterem.
sobota godz. 20.00, TVN24
No I co z tego wynika?Co dalej maturzysto?Co dalej pytam?
Nie wiem, jak w Królówka, ale w Prus na lekcjach w ogóle nie uczy, tylko sprawdza, czego uczniowie nauczyli się na korkach (biol-chem).
Szkoła jest miejscem systematycznej nauki. Program, plan lekcji, zadania, w tym także domowe. Większość dzieci i młodzieży trudno jest dziś przekonać do systematycznej nauki. To jest problem odwieczny. Dopiero jak trwoga to do Boga. Tak było zawsze! Korepetycje to oddzielny temat. Najczęściej potrzebują ich … rodzice młodzieży. Owszem zdarzają się i świadomi uczniowie. Największą rolę graja ambicje. Przerwa w systematycznej nauce spowodowana np. chorobą i chęć zdania egzaminu na dobrym poziomie, czy też chęć pójścia na dobre studia, stanowią najbardziej istotny powód pobierania dodatkowych lekcji (korepetycji). Tak też było zawsze i jest. Podejrzewam, że także tak będzie jeszcze długo! A co do rankingu, to może cieszyć, że siedleckie licea są wyżej niż w latach ubiegłych. Jest to wypadkowa wielu czynników. Proponuję zapoznać się z kryteriami rankingu, a później dopiero cokolwiek komentować. Ja obu szkołom gratuluję!
Popieram w tych dwóch chlubnych liceach to pół na pół sprawdzanie korków nie opodatkowanych ,miałem chrześnice w jednym z nich a w drugim córkę .AMEN wielkie.
W gimnazjach nauczyciele pracują solidnie, absolwenci zaczynają to doceniać, gdy znajdą się w szkołach średnich.
No ale co z tego wynika dalej pytam?1600 zl i umowa smieciowa oraz kat u mamy?Ja dziekuje za taki system.
Nauczycie po zajeciach w szkole, do późnych godzin nocnych powinien sprawdzac sprawdziany i przygotowywac sie do lekcji. Wkoncu jest tak bardzo wykształcony, że potrafi wyżyć za 2000, to po co mu dorabiać ucząc cudze dzieci na korepetycjach, sami potrafimy pomóc naszym dzieciom przecież jesteśmy mądrzejsi od nich, bo takiego poj…..go zawodu nie wybraliśmy. Ups chyba slam we wlasne gniazdo.