SPIN

Protest KOD w Siedlcach

Aneta Borkowska sobota, 23 stycznia 2016, 12:40 Siedlce

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w dzisiejszej demonstracji zgłoszonej przez Komitet Obrony Demokracji. Na skwerze Niepodległości siedlczanie protestowali przeciwko polityce obecnych władz. Pojawili się też przeciwnicy manifestacji.

protest1

Osoby zgromadzone na skwerze niepodległości wyrażały niepokój decyzjami polskiego parlamentu: zmianami dot. Trybunału Konstytucyjnego, tzw. małą ustawą medialną czy ustawą o policji. Wśród protestujących były osoby, które miały naklejki „Wolne media” czy plakietki „gorszy sort”. Zdecydowana większość z nich nie reprezentowała żadnego ugrupowania, jak mówili chcą manifestować swoje przekonania.

protest9

– Jestem tu z trzech powodów – powiedział nam jeden z siedlczan. – Po pierwsze jako katolik protestuję przeciwko szerzeniu nienawiści w kraju i podjudzania Polaka na Polaka. Drugi powód to protest przeciwko kibolstwu politycznemu. PiS wygrał i ma prawo rządzić, ale to w jakiej formie to robi jest nie do przyjęcia. Nocne obrady sejmu, przyjmowanie ustaw w ciągu pięciu minut i bezkrytyczne popieranie Prawa i Sprawiedliwości przez prezydenta – dlatego tu jestem. – Pochodzę z rodziny prawniczej i jestem prawniczką, nie mogę być obojętna na łamanie prawa w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta – tłumaczyła kobieta. – W tej chwili moja rodzina protestuje w Toruniu – dodała. – Sposób w jaki zachowuje się obecna władza, procedowanie ustaw, brak szacunku do osób myślących inaczej niż ona, obrażanie i dyskredytowanie nas – ludzi, którzy biorą udział w tych manifestacjach to powody dla których jestem tutaj – mówił jeden z uczestników. – Jestem tutaj, bo chcę manifestować swoje niezadowolenie. Nie jestem związana z żadnym ugrupowaniem, formacją, nie jestem członkinią KODu. Nie czuję się „gorszym sortem”. Żyłam i żyję uczciwie, uczciwie pracowałam ponad 35 lat, płaciłam podatki i nie uważam się za osobę gorszą niż prezes Kaczyński czy posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy z moich podatków żyją – powiedziała inna kobieta.

protest5

Wśród haseł podnoszonych przez uczestników manifestacji najczęstsze brzmiało „Wolność! Równość! Demokracja”, „Wolne media! Wolna prasa!”, „Siedlce-Warszawa! Wspólna sprawa!”, „Rośniemy w siłę!”, pojawiały się także „Siedlce jeszcze pozdrawiają Brzeszcze!” (miejscowość, w której Beata Szydło była burmistrzem). Uczestnicy zaśpiewali hymn Polski i Unii Europejskiej. Mieli flagi KOD oraz Polski.

protest8

„Złodzieje do domu”, „Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę”, „kapusie”, „konfidenci” i „komuniści” – takie okrzyki jeszcze przed początkiem manifestacji wznosili jej przeciwnicy. Potem do haseł dołączyły inne rymowanki: „Pochodzą z KOD-u zdrajcy narodu”, „Demokracja zawsze w modzie, ojciec w ZOMO, synek w KODzie”, a na koniec „Koniec wesela, wracajcie do Izraela”. Najpierw kontrmanifestantów było kilku, ale z czasem dołączyli do nich kolejni. Niektórzy trzymali w rękach flagi partii Korwin, flagi Polski, przyniesiono też parówki, które miały symbolizować sławne „ośmiorniczki”. Zebrani odśpiewali hymn Polski, kilku zaczęło odmawiać różaniec.

protest4

– Chcemy wiedzieć co powoduje protestującymi, że dopiero teraz wyszli na ulice. Dlaczego nie protestowali wcześniej kiedy funkcjonariusze ABW weszli do redakcji gazety? Dlaczego nie protestowali przeciwko ACTA? – zastanawiał się Paweł Wyrzykowski. – My protestowaliśmy. Każdego dziesiątego dnia miesiąca byliśmy obecni na marszach pamięci – dodał mężczyzna z transparentem „Zbiórka na alimenty Mateusza Kijowskiego”.

protest6

W pewnym momencie między przedstawicielami jednej i drugiej grupy doszło do krótkiej przepychanki, ale jak stwierdził Andrzej Grzywacz, naczelnik wydziału bezpieczeństwa siedleckiego ratusza, demonstracja przebiegła pokojowo i miała być dowodem na to, że wolność słowa w Siedlcach nie jest łamana.

34 komentarze

 1. ja dodano 5 lat temu

  hahahaha

 2. Fan Pawła Zarzecznego dodano 5 lat temu

  Był nawet bezpartyjny Sitnik to co teraz wstąpi Pan do Nowoczesnej owszem ma pan prawo ale nie pan nie łudzi ludzi,że jest pan bezpartyjny.

 3. ono dodano 5 lat temu

  Za mało był ten siedlecki protest nagłośniony, Spin podał informację o proteście dopiero jak się zaczął.

 4. Mecenas Roman dodano 5 lat temu

  Kto nie skacze ten za PiS-em

 5. Tomasz dodano 5 lat temu

  W czyich jesteśmy rękach? – pytał stary Nowowiejski stojącego nad nim z nożem Azję Tuhajbejowicza.
  A my – w czyich rękach jesteśmy dzisiaj?

 6. Fan Pawła Zarzecznego dodano 5 lat temu

  Czy Sowa może mieć przyjaciół 🙂 ?.

 7. Mc Gregor dodano 5 lat temu

  Ten biały miś to jest Magda
  Magda na codzień jest ważnym koalicjantem PiS w Siedlcach i cala swą osobowością wspiera poczynania PiSowskiego prezydenta oraz PiSu w Siedlcach.
  Magda jest też opozycjonistka bowiem w wolnym chwilach jest przewodnicząca Nowoczesnej
  Magda jest baaardzo Nowoczesna, bowiem nikt dotychczas nie wpadł na pomysł aby być jednocześnie koalicjantemu PiS i opozycjonistka w Nowoczesnej.
  Magda jest sprytniejsza od nas wszystkich, tylko czy taka postawa poinna być promowana czy potępiony
  Gdzie zostały podstawowe zasady
  Oceńcie sami taka potawe, bowiem M. chce za wszelką cenę zostać posłem z waszego wyboru.

  • Anonim dodano 5 lat temu

   Święte słowa. Widocznie pani Magda w dni parzyste popiera PiS w ramach koalicji w RM Siedlce, a w nieparzyste jest w opozycji będąc w Nowoczesnej. Natomiast w niedzielę (w tym przypadku wyjątkowo w sobotę) wspiera KOD.
   Wypada tylko pogratulować pani Magdzie zaangażowania i podpowiedzieć, że jest jeszcze kilka innych partii politycznych, do których można się przyłączyć zwłaszcza, że nikt nie zgadnie jak za 3,5 roku zagłosują wyborcy.

   • nowoczesny siedlczanin dodano 5 lat temu

    Zgadzam się w 100%. W sprawie Danielowej proponuję dzwonić do Biuro Krajowe Nowoczesnej Ryszarda Petru, ul. Mokotowska 35, 00-560 Warszawa, tel.: 22 535-36-88. Chciałem się przyłączyć do Nowoczesnej w Siedlcach, ale po tym co wyprawia Danielowa to nigdy w życiu. Jak można być w koalicji z PISem?!

   • Mc Gregor dodano 5 lat temu

    W ten oto posob pani przewodnicząca Nowoczesna jest i basta.
    Jeszcze wstąpi do PSL i będzie kompletnie ubezpieczona w swej działalności i karierze zawodowej
    Do PO wstępów nie musi bo juz nawet dawny ..osel PO czeka na przyjęcie do nowoczesnej M.
    Problem jest tylko jeden : wiarygodność, a bardziej jej całkowite zaprzeczenie

 8. Antek Proca dodano 5 lat temu

  Obłudne sługi kapitałowo-prawnicze chcą NARODOWI odebrać PRAWO i Wolnosci osobiste OBYWATELOM.I Wy podatni na lep mieszkańcy Siedlec dajecie sie na to nabrać ?.Ludzie i tak Was nie poprą.Koniec P.O i ZSL jest bliski……

  • ono dodano 5 lat temu

   Bo większość Siedlczan to taki "lud" co słucha nie tych co trzeba, a za rządami PO jeszcze zatęsknisz i to już niedługo. PS. ja też zaliczam się do Narodu i nie życzę sobie stwierdzeń, że Naród (cały) wybrał obecną władzę, bo to tylko 18% narodu ją wybrało, ja jestem wśród tych 82%, które było innego zdania i nikomu nie ubliżam od sług jak robisz to ty Antek. Dlaczego musimy sobie nawzajem ubliżać?i

 9. Imię dodano 5 lat temu

  hahaha

 10. niePISowiec dodano 5 lat temu

  Protestujące całe rodziny /jedni w Siedlcach, inni w Toruniu/ to ma być ten tłum oburzonych łamaniem demokracji? A tak na marginesie od kobiety z 35-letnim stażem pracy należałoby wymagać trochę więcej rozsądku i doświadczenia, chyba że prawnicy mają swój własny interes w tym proteście?

 11. Konserwatywny Liberał dodano 5 lat temu

  Korwin mógłby się wreszcie zdecydować, czy popiera PiS czy nie.

 12. Al dodano 5 lat temu

  podpowiedzcie kto to – w buiałej baranicy i takim samym surducie ?

 13. M dodano 5 lat temu

  https://www.youtube.com/watch?v=isFt_OuOONc

 14. maria dodano 5 lat temu

  Przejezdzalam akurat i widzialam te "tlumy""ha ha ha….-garstka ludzi

 15. Stanisław dodano 5 lat temu

  W Siedlcach są też futrzaki z okresu PRL-u.

 16. antek dodano 5 lat temu

  W każdej KODowskiej demonstracji biorą udział ludzie z Platformy Obywatelskiej i oni też są inicjatorami i organizatorami tych demonstracji. W Siedlcach jest nie inaczej z tym że ta "wielka siła" PO w postaci kilkudziesięciu osób, oddaje stopień niezadowolenia siedleckiego społeczeństwa. Siedlce miasto niemalże 77 tysięczne i kilkudziesięciu oburzonych. Podobnie jest w całym kraju gdzie POzbawieni zarządzania i opłacani najemnicy innych nacji, podburzają ludzi przeciwko Polsce i Polakom. Pasibrzuchy i sługusy POrażka boli !

  • ono dodano 5 lat temu

   Zwróć dobrze uwagę, a zobaczysz kto tu podburza Polaków przeciwko Polakom i to nie od dziś. "gorszy sort, komuniści i złodzieje, rowerzyści, my jesteśmy tu a oni tam gdzie stało ZOMO" itd, czyżbyś był tym ludem o którym mówił Jacek K że wszystko kupi?

 17. zdrowy dodano 5 lat temu

  Antek powinien się leczyć.

 18. do wyrzykowskiego dodano 5 lat temu

  Popierasz ustawe pisowska o inwigilacji przez internet? Dla mnie co robisz teraz jest zdumiewajace, bo oni protestuja przeciwko zawlaszczaniu Panstwa przez PIS, a ty stoisz ramie w ramie z PISem, ktory chce zagladac do lozka polakom. A pomyslec, ze kiedys protestowales przeciwko ACTA (tez inwigilacja przez internet). Ciesze sie, ze nie oddalem na Ciebie glosu, mimo ze rozwalalem…

 19. do Antek dodano 5 lat temu

  skąd wylazłeś?

  • antek dodano 5 lat temu

   zgadnij (…)

 20. koalicja powinna się zmniejszyć dodano 5 lat temu

  Ta Pani powinna wyjść z koalicji PIS-STS i być niezależną Radną. Mam nadzieję, że w czasie najbliższej sesji ta sprawa zostanie definitywnie załatwiona,

 21. POLKA dodano 5 lat temu

  Szanowna pani M DANIEL jak pani nie wstyd-żenada-polityki jej się zechciało-taka to nigdy nie zrozumie normalnych ludzi żyje ponad stan jak zreszta ci wszyscy PO-NOWOCZESNA=KOD i tak wam sie nie uda -DOŚĆ WASZYCH ZDRADZIECKICH RZĄDÓW PRZEZ 8 LAT-(…) nawet nie zdajecie chyba sobie sprawy jak ogromne poparcie ma rząd i prezydent-albo zdajecie i doskonale wiecie towarzysze-baj baj

  • jan dodano 5 lat temu

   Ja wiem czy 18% Polaków to takie wielkie poparcie? Chyba, że mówisz o Siedlcach, to tu ma większe poparcie, tak jak na całej "ścianie wschodniej" czy jak niektórzy mówią w "Polsce B". Z jednym z czym się z "POLKĄ" zgadzam to ze zdaniem na temat pani dr. Ale nic to, teraz jest TKM, ale wiosna i lato będą nasze

  • he he dodano 5 lat temu

   w promocji do kredytu internet Ci dali,zapewne sama sie nie rozumiesz ,coz ciemny lud juz to kupil
   Ps: pamietaj ze +500 nie rozwiaze twoich problemow

 22. Mariusz Ś. dodano 5 lat temu

  A co takiego oburza tych oburzonych KOD-owców w tej ustawie. Większość z nich protestuje dla zasady nie wiedząc dokładnie o co chodzi, przypuszczam że nikt z nich nie zapoznał się z projektem ustawy,, nie jest w stanie podać, które zapisy tej ustawy są takie złe, co jest w niej takiego, czego nie było do tej pory? Zamiast wyć bez powodu niesionym odruchem stadnym proponuję poświęcić trochę czasu, wykazać odrobinę obiektywizmu i zapoznać się z projektem tej ustawy. Dla nie wtajemniczonych, służby przez cały czas mają dostęp do danych dotyczących połączeń internetowych, bo jest to im potrzebne w walce z przestępczością, w celu namierzania przestępców i ta ustawa nie wprowadza niczego nowego, tylko zgodnie z orzeczeniem TK wprowadza, uściśla reguły, zasady dostępu do tych danych. Bez tych przepisów niemożliwe jest ściganie np. sprawców oszustw internetowych (np. na allegro) oraz innych przestępców, więc jeśli ktoś wyje w proteście wprowadzenia tych przepisów, to staje nie w obronie demokracji, tylko przestępców, którym ta ustawa może zagrażać. Służby i tak są zawalone robotą, ściganiem przestępstw, więc nie mają powodu ani ochoty dokładać sobie wątpliwej moralnie i niepotrzebnej nikomu inwigilacji zwykłych obywateli, a poza tym ta ustawa ma temu zapobiegać, określa sposób kontroli dostępu do tych danych. Życzę wszystkim oburzonym więcej zdrowego rozsądku i nie poddawania się manipulacji i propagandzie cwaniaków rozgrywających własne interesy polityczne.

  • jan dodano 5 lat temu

   Mariusz Ś – jak widać nie do końca przeczytałeś treść ustawy ze zrozumieniem. Ale cóż widocznie czytasz tylko to co ci pasuje. Nic na to nie poradzę, że dziś niektórzy tak mają i uważają się za prawników z tego lepszego sortu.

 23. siedlczanka dodano 5 lat temu

  Do stosujących argument, że za PIS głosowało tylko 18%, pytanie dlaczego tak pokornie słuchaliście się PO skoro na PO głosowało mniej niż 18%. To gwoli porządku w statystyce. A po drugie gdzie byliście KOD-owcy gdy wybuchały afery cmentarne i restauracyjne, nic was nie dziwiło, wszystko było takie nowoczesne, liberalne, mądre bo lewicowe? Co się tyczy doktor M, to stanę tu w jej obronie: ile można wiedzieć o Polsce jeśli pracuje się dzień i noc? A swoja drogą jeśli się pracuje z pacjentem i czasem robi coś że pacjenta boli po to tylko aby potem był zdrowy to chyba powinno się wiedzieć, że jak się robi porządki w kraju, w którym 8 lat zaniedbywano wszystko co dobre dla Polski, to zmiany nie są bezbolesne. Moja historyczna rada: przyjrzyjmy się kto klaszcze na rzecz KOD, kto ma interes w tych niepokojach, na pewno nie Polska! W Polsce jest wielu dobrych i mądrych ludzi, także wśród tych zmanipulowanych przez KOD. Poczytajcie sobie życiorysy założycieli KOD, ich ojców i dziadków, oni nie są stąd, nie są po stronie Polski, przynajmniej nie sercem. Dziwnie skład *19 68 pokrywa się ze składem wierchuszki KOD *2016. jeśli nie bezpośrednio, to pośrednio, czyjaś córka, wnuczek. To budzi i zdziwienie i dystans. gdzie ci ludzie byli kilka miesięcy lub lat wstecz. Dlaczego nie protestowali?

 24. Mawa dodano 5 lat temu

  Jak to wolne media ? A przez 8 lat to czyje były ? Ale głupim Polakom tak mozna namieszać w głowie , ze nie zorientują się , ze ktoś nimi manipuluje .

 25. Dobra rada dodano 5 lat temu

  Pani Daniel, pani się wstydzić powinna. Oszukała Pani wyborców i robi pani to nadal. Jest pani farbowaną lisicą. Jak pani nie wstyd popierać na sesji dobre rozwiązania siedleckiej koalicji a za 5 minut protestować z tą na szczęście garstką LEWAKÓW od petru i reszty tych złodziei. Niech pani ma przynajmniej honor I zrezygnuje z mandatu na rzecz osób które rzeczywiście popierają dobre rozwiązania a nie tylko są w radzie po to aby brać dietę z naszych podatków tak jak to czyni pani.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?