SPIN

Nowa spółka w Grupie Polimex-Mostostal

Aneta Borkowska poniedziałek, 15 lutego 2016, 13:51 Siedlce

Zakład konstrukcji stalowych w Siedlcach został wydzielony ze struktur Polimex-Mostostal i od 12 lutego działa jako odrębna spółka – Mostostal Siedlce sp. z o.o. sp. k.

Mostostal Siedlce, stanowią m.in.: maszyny i urządzenia, zapasy, należności, środki pieniężne, zobowiązania handlowe oraz pracownicy (1580 osób). Szacunkowa wartość przenoszonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa wynosi 165 mln zł. Zakład w Siedlcach, który jest jednym z największych w Polsce, specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych, krat pomostowych oraz zabezpieczeniach antykorozyjnych.

– Siedlecki zakład dostarcza obecnie konstrukcji stalowych na realizowane przez Grupę dwa projekty strategiczne, czyli budowę bloków energetycznych w Kozienicach i Opolu, jednakże spółka buduje swoją efektywność w oparciu o dobre, wymagające relacje z polskimi i zagranicznymi kontrahentami – tłumaczy Joanna Makowiecka-Gaca, prezes zarządu Polimex-Mostostal. – Chcemy, żeby Mostostal zwiększył eksport swoich produktów.

Na koniec realizowanej przez Grupę Polimex-Mostostal strategii na lata 2016-2020 przychody roczne Mostostalu Siedlce powinny wzrosnąć z obecnych 400 mln zł do 500 mln zł.

źródło: Eliza Więcław, dyrektor Biura Komunikacji i PR

5 komentarzy

 1. Anka dodano 5 lat temu

  życzymy powodzenia Mostostalowi 🙂

 2. Czy dodano 5 lat temu

  Czy o rencistach i emerytach nowy, będzie pamiętał?

 3. Cyt dodano 5 lat temu

  Forma prawna co najmniej dziwna.

 4. Cyt dodano 5 lat temu

  Mostostal Siedlce Spółka z o.o. spółka komandytowa. Ciekawa forma prawna.

 5. Xd dodano 5 lat temu

  Wady spółki komandytowej:

  Niekorzystne opodatkowanie osób fizycznych.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?