SPIN

Znamy nazwisko nowego prezesa PEC-u

Aneta Borkowska środa, 24 lutego 2016, 16:08 Siedlce

Jak dowiedział się SPIN nowym prezesem Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach został Karol Tchórzewski, związany ze spółką od wielu lat.

– Został wybrany młody, ambitny człowiek z doświadczeniem, związany z tą spółką od 5 lat – tak o nowym prezesie siedleckiego PEC-u powiedział przewodniczący Rady Nadzorczej Sławomir Marchel. – Pana Karola Tchórzewskiego rekomendował na stanowisko prezesa prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, a rada nadzorcza w tajnym głosowaniu kandydaturę poparła.

Karol Tchórzewski to członek Prawa i Sprawiedliwości, od 2006 roku jest radnym sejmiku województwa mazowieckiego. W latach 2000-2011 pracował na stanowisku starszego specjalisty w wydziale usług internetowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska w Warszawie. Od roku 2011 był inspektorem ds. logistyki w Przedsiębiorstwie Energetycznym w Siedlcach. W latach 2011 -2014 był prezesem Nadbużańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Jest synem posła ziemi siedleckiej, a obecnie ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. (źródło: karol.tchorzewski.pl/opr. bg)

fot. archiwum

37 komentarzy

 1. zatapic gorszym... dodano 5 lat temu

  Figat fachowiec. Powołany j KT bez kompetencji, kwalifikacji, doświadczenia w zarządzaniu kadrami, projektami czy finansami. A standardy PIS miały być inne. A tu ciągnie synka. Rodzinka na swoim. Może to paradoksalnie pozwoli siedlczanom "otrzeźwieć"? i powiedzieć basta.

 2. Anonim dodano 5 lat temu

  Nie mogło być inaczej jeśli RN PEC to sami członkowie PIS.
  W tym roku nagrody będą po 100 tyś. Odchodzący Prezes powiedział, że zostawia PEZ w świetnym stanie.

 3. Zorro dodano 5 lat temu

  Ojciec Tchórzewskgo to prywatnie przyjaciel Kudelskiego od zarania ,przypomnę jak ojciec Tchórzewskiego był wojewodą w Siedlcach to zatrudnił w urzędzie wojewódzkim wielu UBEKÓW I ZSLwców między innymi Kudelskiego, to są kumple rąsia rąsia myje ,tam jeszcze inne sprawy ich łączą ale to przy okazji innej.amen i krzyżyk takie to prawo i nie sprawiedliwość.

 4. ona dodano 5 lat temu

  No i kto miał rację?

 5. hahahaha dodano 5 lat temu

  Nie był żadnym specjalistą ds. usług internetowych. Był zwykłym wklepywaczem danych do komputera. Stanowisko nie wymagające żadnych kompetencji i kwalifikacji. W PEC 'u stworzono dla niego fikcyjne stanowisko. A niedawno jeszcze został fikcyjnym kierownikiem, żeby mógł do CV wpisać, że zarządzał personelem.

  • ??? dodano 5 lat temu

   A kolega w jakim domu maklerskim pracował że ma takie informacje?

 6. Rybka. dodano 5 lat temu

  LUDZISKA NIE DZIWCIE SIĘ PUTINOWI W SIEDLCACH JAK W ROSJI A MOŻE JESZCZE GORZEJ .krzyżyk na drogę frajerzy, ciemny lud to kupi tak mówił KURSKI pisowiec.

 7. demo dodano 5 lat temu

  co tu komentować RESORTOWE DZIECI PIS

 8. Grześ dodano 5 lat temu

  Nepotyzm i kolesiostwo w tym mieście jest wręcz niebotyczne. Wstyd.

 9. Anka dodano 5 lat temu

  zwykły przypadek 😀

 10. Marek J. dodano 5 lat temu

  Może w końcu referendum i normalność w tym mieście. Czas na otrzeźwienie.

 11. Mateusz Kozłowski dodano 5 lat temu

  Gdy mówiłem o klanach rodzinnych w instytucjach miejskich to nazwali mnie faszystą, a sąd do dziś nie może wydać wyroku w tej sprawie. Już naprawdę najwyższy czas pomyśleć o referendum. Jak będziemy czekać do 2018, czyli wyborów samorządowych to może być za późno dla naszego miasta i rzeczywiście jak ostrzegał ostatnio A. Sitnik – Siedlce już mogą być wówczas zabite dechami jak tunel pod torami, który czeka na dokończenie od kilkunastu miesięcy.

  • sielczanin dodano 5 lat temu

   a czy wie Pan dlaczego tunel jest niedokończony? Bo ja wiem. Czekam na odpowiedź merytorczną a nie zasłyszaną

 12. Zaknnik. dodano 5 lat temu

  RADA NADZORCZA PEC-to kpina z ludzi, przewodniczący sekretarz miasta niejaki Marchel którego żona jest dyrektorem Urzędu Pracy a wiceprzewodniczącym A Dzięga którego trzech braci są księżmi .CZAS NA REFERENDUM ŻEBY TAKICH SPRAWIEDLIWYCH TŁUŚCIOCHÓW ODSUNĄĆ OD KOR….TA . zorro zdejmij maskę bierz się do roboty.

 13. ..... dodano 5 lat temu

  tak wygląda "dobra zmiana Polaków lepszego sortu"

 14. bankier dodano 5 lat temu

  Geny. Grunt to mieć dobre geny…. :):)

 15. KAPUCYN dodano 5 lat temu

  Jak tacy ludzie mogą chodzić do kościoła , jak mogą chodzić po ulicach patrzeć w oczy sąsiadom ,pokory i szacunku dla innych, miasto panie Kudelski zniszczone zadłużone i podzielone taka pana ZSLca prezydentura wstyd.

 16. ZANIEPOKOJONY dodano 5 lat temu

  TO SĄ TE "DOBRE ZMIANY". NIEDŁUGO KREW CZŁOWIEKA ZALEJE, KUDELSKI CALE MIASTO SIĘ Z TEGO ŚMIEJE!

 17. Kapucynie.... dodano 5 lat temu

  Piszesz jak tacy mogą chodzić do kościoła? Otóż jak powiedział niedawno klasyk " prawica jest w części laicka. "Wiesza" się ona na kościele. Bardziej związana jest z tradycją niż wiarą. Kościoła potrzebuje jako nośnika tradycji oraz siły politycznie użytecznej." Nic dodać, nic ująć.

  • ..... dodano 5 lat temu

   znakomite stwierdzenie!

   • Mateusz Kozłowski dodano 5 lat temu

    Największy sukces Kaczyńskiego polega na tym, że udało mu się wmówić ludziom przy pomocy mediów, że PiS to prawica, a tymczasem to jest tzw. "pobożna lewica". Prawdziwa prawica traktuje człowieka jako istotę myślącą, której nie trzeba bez przerwy czegoś nakazywać i zakazywać, jako człowieka któremu nie trzeba wypisywać recept by mógł sobie kupić lekarstwo, lewica przeciwnie. Człowiek prawicy nie wcina się drugiemu jak ma wychowywać swoje dzieci. Takich przykładów mógłbym podać setki.

 18. Roman dodano 5 lat temu

  Miasto jest potwornie zadłużone, przy czym dług w większości wynika z nietrafionych inwestycji dotowanych także środkami UE vide: turbiny gazowe w PEC, gdzie bilans zysku oparto na sprzedaż zielonych i różowych certyfikatów, patrząc na to "różowymi" okularami; vide: suszarnia osadów na oczyszczalni, która miała się bilansować z biogazu, którego nie ma bo wliczono ładunek pochodzący z wiosek kanalizowanych w perspektywie następnych 30 lat; koszt wysuszenia osadu na nowiutkiej suszarni to 380 zł/T, alternatywny koszt jego kompostowania z odbiorem na RIPOK ZUO Siedlce to 80-100 zł /T itp.
  Zatrudnianie pociotków w spółkach miejskich to nic nowego. Syn skarbnika miasta od roku pracuje w ZUO na dobrej pensji. Za kadencji Grunwalda Paryła ojciec usiłował wkręcić na posadę syna. Grunwald się nie zgodził i rozpisał konkurs na zastępcę kierownika zakładu. Konkurs ten wygrała osoba z lepszymi kwalifikacjami… Los Grunwalda znacie. Stoczył niezłą bitwę z siedlecka sitwą, choć jak sam mówił , że walczył nie z ludźmi a o ludzi i ich zasady…

 19. mgr dodano 5 lat temu

  Jedyny ratunek dla miasta to referendum

 20. olek dodano 5 lat temu

  Reszta niech na nich tyra a oni Wybrani! W du… nas siedlczan mają.

 21. turbiny dodano 5 lat temu

  turbiny podobno zrobione w "magellana"

 22. arek dodano 5 lat temu

  szkoda pisać tutaj bo znów fachowcy siedleccy się odzywają…

 23. Radny Andrzej Sitnik dodano 5 lat temu

  Szanowni Państwo

  Cieszy mnie coraz większe zainteresowanie Mieszkańców Siedlec, sprawami Miasta. Świadczy o tym ilość wejść i komentarzy. Zastanawiam się jak długo jeszcze Mieszkańcy naszego Miasta będą tolerować takie postępowanie Prezydenta Kudelskiego i koalicji PiS
  i STS. Myślę, że tego typu sytuacje, które opisała Mieszkanka, podpisująca się nickiem "@annula", (w komentarzu pod artykułem na stronie internetowej Tygodnika Siedleckiego) będą coraz częstsze. Arogancja władzy staje się coraz większa. Czy my Mieszkańcy chcemy się na to godzić? Uważam, iż mianowanie p. Karola Tchórzewskiego na Prezesa PEC, to pierwszy krok na drodze do prywatyzacji tej Spółki Miejskiej. Czyją będzie własnością po sprywatyzowaniu? Na to pytanie, mogą Państwo odpowiedzieć sobie sami. Czy nie sądzicie Państwo, że już czas na przeprowadzenie referendum, w którym odwołamy obecne władze? Odpowiadając na Państwa liczne sugestie w sprawie naprawy sytuacji panującej w Siedlcach, zapraszam do współpracy ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Bezpartyjne Siedlce.

  Radny Andrzej Sitnik

  • Ja dodano 5 lat temu

   Panie Sitnik – piszą ludzie, którzy mają własne poglądy, głosują wszyscy ludzie i Ci, którzy maja poglądy "prostowane" z podwyższenia "budynków z wieżami". Wydaje mi się, że w Siedlcach ważne są układy nie kompetencje, w prawie polski to jest określone…
   Dużo piszą ludzie o p. Kudelskim ale pragnę też zwrócić Państwa uwagę, że są osoby w cieniu, które też czekają na zmianę i możliwość awansu – spełnienia swoich marzeń, bo "(…) co to jest Wiceprezydent – Prezydent, to jest coś (…)".

  • wojciech dodano 5 lat temu

   Panie Sitnik miałem okazję Pana poznać z 2 lata temu. Fajnie się z Panem rozmawia,ale …. odczuwa się,że prezentuje Pan wyższość nad swoim rozmówca i wszech wiedzę,której nikt nie posiada,ale tylko nielicznym się to wydaje. Obecnie mam wrażenie że ma Pan przekonanie że kolejne wybory są Pana . trochę pokory

 24. Marek dodano 5 lat temu

  Panie radny Sitnik, Pan nie jest bezpartyjny. Jest pan w KOD a to bardzo blisko Nowoczesnej. Mianowanie zaś p.Karola Tchórzewskiego jest chamstwem i pogardą dla prawdziwych fachowców w PEC-u. PiS powonień zrobić porządek w Siedlcach bo to bije w to ugrupowanie bardzo mocno.

 25. jaccek dodano 5 lat temu

  CHCEMY REFERENDUM!!!

 26. jacek dodano 5 lat temu

  Sprawe powinna zbadac prokuratura.

 27. jacek dodano 5 lat temu

  Kochani Siedlczanie!
  NIE wpisujcie obrazliwych komentarzy bo możecie miec pozniej problemy z prawem.
  Lepiej złozyc zawiadomienie w prokuraturze i niech ona zbada czy było w tym przypadku złamanie prawa.
  Z tego co wiem, to nepotyzm jest karalny. Jesli sie okaze ze sa winni to poniosa konsekwencje. a tak tylko narazacie sie sami bo w internecie nikt nie jest anonimowy, bez problemu mozna ustalic kto jest autorem obrazliwych komentarzy. po co Wam to?
  Lepiej postepowac zgodnie z prawem.
  A siedlce kocham bo tu zyja dobrzy w wiekszosci ludzie.

 28. Zgadzam się z Jackiem i Markiem dodano 5 lat temu

  Podpisuję się czterema moimi kończynami pod tym co napisaliście.

 29. jacku... dodano 5 lat temu

  A czy info np., że Paryła umieścił synka w ZUO to obraźliwe?????

 30. Elza dodano 5 lat temu

  Nie mam słów na to co się dzieje w Polsce i w mieście. Gdybym była takim eksponowanym politykiem i ministrem jakim jest minister energii, po prostu WSTYDZIŁA bym sie wpychać swoje dzieci na stanowiska. Po prostu. No ale po to przyszli oni po władzę. Szkoda tylko, na na ustach mają takie szczytne hasła.

 31. Karol dodano 5 lat temu

  Kolejny Misiewicz – Pisiewicz!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?