SPIN

Są pierwsze pieniądze na Rodzinę 500 plus

Beata Głozak piątek, 26 lutego 2016, 22:15 Siedlce

500 plus_2

Na konto siedleckiego samorządu wpłynęło 100 tysięcy złotych na realizację programu Rodzina 500 plus. To pierwsza, niewielka transza środków, która ma zabezpieczyć początkową jego obsługę.

– Pieniądze przeznaczymy na zakup kilku komputerów, szafek, biurek, słowem na dostosowanie lokalu – mówi sekretarz miasta. Sławomir Marchel dodaje jednocześnie, że razem ze środkami samorząd dostał decyzję o przyznaniu 26 mln złotych na wypłatę świadczeń.

– To znaczy, że ministerstwo wyliczyło, że w Siedlcach będziemy wypłacać niecałe 6 tysięcy świadczeń. To jest mniej niż my sami przewidujemy, ale nie powinno być żadnego problemu, bo jest to sztandarowa obietnica obecnego rządu i w razie potrzeby środki zostaną zwiększone – zastrzega.

Zgodnie ze wstępnymi obliczeniami siedleckiego urzędu dzieci objętych świadczeniami wychowawczymi na terenie miasta może być nawet 8 tysięcy.

Wypłatą świadczeń zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach. Jak zadeklarowała wiceprezydent miasta Anna Sochacka do obsługi programu zostaną zatrudnione 4 nowe osoby, 4 zostaną przesunięte z działu świadczeń w MOPR, a 4 kolejne zostaną zatrudnione na umowę-zlecenie na 2 miesiące.

Program „500 plus” przewiduje, że rodziny otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko, a w przypadku gdy dochód nie przekracza 800 zł na osobę wypłata będzie przysługiwała również na pierwsze dziecko.

fot. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

10 komentarzy

 1. on dodano 7 lat temu

  W Siedlcach zatrudnionych zostanie 4 osoby, a w skali kraju 7000 osób Co pomnożone tylko przez 3,5 tys. zł pensji brutto daje 24,5 mln zł/miesięcznie. A mówiło się o ograniczeniu administracji. Ale co tam ograniczenia jeśli wielu swoich można zatrudnić i o 7tys. zwiększyć elektorat. To dopiero jest polityka prorodzinna

 2. Anonim dodano 7 lat temu

  Jest papier na którym napisano o pieniądzach.

 3. Beny dodano 7 lat temu

  PRL propaganda, panie Marchelku proszę o dokumenty z datami . amen

 4. niePISowiec dodano 7 lat temu

  należy się cieszyć a nie złośliwie komentować, że rodziny dostaną konkretne i realne wsparcie

 5. zadowolona dodano 7 lat temu

  Ale Wy marudyJestescie!!!!
  Ja sie bardzo ciesze ze ktos pomyslal o takim programie. Mam 3 dzieci. Z racji ze dzieci musze rehabilitowac – bez orzeczenia o niepelnosprawnosci- ja nie pracuje.. Dzieki takiej pomocy w formie 1000 zl bedzie mnie stac wreszcie aby moje dzieci mialy nowe buty a nie odkupione po innych dzieciach -bo takie tansze. Sama zastanawiam sie co ze mna bedzie za kilka lat bo zamiast skladki na emeryture do zus skladac to jezdze z dziecmi od kardiologa do neurologa, od logopedy do okulisty.. Biada mi!! Bo mysle o dzieciach.. A nikt nie pomysli o takich matkach..i nie mam instytucji babci i dziadka aby moc zrzucic na nich obowiazek biegania z dziecmi po kilku specjalistach w tygodniu na zajecia..
  Wdzieczna jestem Pis, bylabym tez kazdej innej parti, bo dla mojej rodziny taka pomoc to bardzo duzo!!
  Pomyslcie niekiedy i o tych co im ciezej niz Wam i nie potepiajcie.

  • Rick dodano 7 lat temu

   Przypomnij sobie swój komentarz, kiedy Twoje dzieci będą wyjeżdżać za granicę, bo państwo (a raczej wyborcy) zdecydowało, że fajnie będzie dotować urodzenia bez umożliwienia zapewnienia gospodarczej przyszłości dla tych dzieci w kraju.

   500+ PiS = dotowanie eksportu Polaków na Zachód jako taniej siły roboczej.

 6. karol dodano 7 lat temu

  Czy będzie konkurs na pracę dla 4 osób, czy zgodnie z pisowskimi zasadami pracę dostanie siostra szwagra Pana ministra po ochronie środowiska?

 7. ANTEK. dodano 7 lat temu

  Ja mam czworo dzieci i jestem bogaty, kasę wezmę pierwszy bo nie wiem czy za cztery lata będę bogaty,bo to jest rozpierducha w tym pisowskim kraju koniec kropka i radzę innym bieście co wam się należy puki czas.

  • BezPartyjny dodano 7 lat temu

   Sorry Antek ale to PO rządziła ostatnio i zrobiła rozpierduchę i biedę a teraz od PISu dostaniesz pieniądze realne a nie obiecywane i dla ciebie Pis jest zły ???
   Przypominam jak to miało być pięknie dla wszystkich jak PO dojdzie do władzy i co się okazało że to była tylko REKLAMA PO w TVP.

 8. Anonim dodano 7 lat temu

  26 milionów podzielić na 500 zl to jest 5200 dzieci, więc do ,prawie 6000 to SPORO brakuje…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?