SPIN

III Siedleckie Dni Drzewa

Aneta Borkowska niedziela, 1 maja 2016, 18:24 Społeczeństwo

Od 9 do 15 maja będą odbywały się III Siedleckie Dni Drzewa. W tym roku świętować będziemy pod hasłem „Poznajemy historię i zadrzewienie Starego Parku zwanego Parkiem Stencla”.

Oprócz spacerów po parkach, skwerach i ulicach naszego miasta, “obdarzania” niektórych drzew tabliczkami informacyjnymi i nazwami organizatorzy zaplanowali spotkania z mieszkańcami i obchody przypadającego 15 maja Święta Polskiej Niezapominajki.

10 maja
– o godz. 17. w Bibliotece Pedagogicznej spotkanie tematyczne o Puszczy Białowieskiej i jej problemach. Ten gorący temat rozpalał opinię publiczną przez długi czas i  warto do niego wrócić. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa dzieci z przedszkoli i szkół pod tytułem “Jesteśmy ekologiczni”. Jest to wystawa “po spotkaniowa” wizyt Koła PKE “Podlasie” w placówkach oświatowych naszego miasta i regionu z autorskimi spotkaniami “Myszkowanie w Środowisku”.

14 maja
o godz. 10. – Historia Starego Parku (d.Stencla) i jego powojenne dzieje, dawne pomysły na zagospodarowanie, stan obecny i plany na przyszłość,  spotkanie przy wejściu do Parku. Zaproszona na spotkanie została wnuczka Michała Stencla, dzierżawcy Folwarku Stara Wieś (obecny park).
o godz. 14. na dziedzińcu Pałacu Ogińskiej spotkanie dla osób zainteresowanych historią i przyszłością Parku Aleksandria – wstęp wolny, ale organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenia ze względów organizacyjnych. Odpowiadać na pytania mieszkańców będą historycy, przedstawiciele PTTK, Archiwum Państwowego, Urzędu Miasta.

15 maja
od godz. 11. – Obchody Święta Polskiej Niezapominajki. Spotkanie na dziedzińcu Pałacu Ogińskiej. Oprócz przybliżenia uczestnikom postaci redaktora Andrzeja Zalewskiego inicjatora ustanowienia i obchodów Święta Polskiej Niezapominajki, historii tego święta i jego obchodów w Polsce odbędzie się spacer do utworzonych dla tegorocznych obchodów „klombów niezapominajkowych” w kształcie serca. W pomysł zaangażowana została młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach. Uczniowie wykonają projekty niezapominajkowych klombów i pomogą  w ich wykonaniu.

III Siedleckie Dni Drzewa 2016 zakończą się Piknikiem Ekologicznym nad siedleckim Zalewem – początek  godz. 15. na parkingu przy Cichej Stanicy. Będzie to spotkanie z udziałem strażaków, leśników, przyrodników i innych zaproszonych grup. Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Koła PKE “Podlasie” w Siedlcach

autor: Barbara Mileszczyk, prezes PKE „Podlasie”

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?