SPIN

Emisja obligacji pomysłem na pieniądze

redakcja sobota, 28 maja 2016, 23:44 Aktualnie, Siedlce

Władze Siedlec chcą wyemitować 22 tysiące obligacji na kwotę 22 mln złotych. Ich wykup zaplanowano na rok 2034.

Decyzję o emisji papierów wartościowych radni podejmą podczas najbliższej sesji miejskiej. Część środków – ponad 8 mln złotych ma być przeznaczona na pokrycie planowanej dziury budżetowej. Pozostałe ponad 13 milionów ma zapewnić „większą elastyczność w zarządzaniu płynnością budżetu”, a jest nią spłata zaciągniętych wcześniej kredytów, pożyczek i wykup wyemitowanych wcześniej obligacji.

Władze samorządowe liczą, że wykupią obligacje za 18 lat dzięki wpływom z podatku.

2 komentarze

  1. pablos dodano 6 lat temu

    Z checia kupie troche tych obligacji bo jakomPolak kepszego sortu jie moge patrzec jak mecsynsie pan Kudelski, bidulek nie ma za co juz budowac blokow socjalnych. I nie wydaj na glupoty typu remonty drog. Wezme kredyt a kupie te obligacje !

  2. Roman dodano 6 lat temu

    Bravo, już nie szybka "pożyczka" u Magellana… Pomysł dobry znany od 1886 r. – gdy pierwsze obligacje w Kongresówce wprowadził niejaki Sokrat Starynkiewicz Gen. Artylerii w rosyjskiej armii i zasłużony dla Warszawy jej Prezydent. Za te obligacje wykupione na pniu sfinansował w 1/3 części budowę warszawskich Filtrów wodociągów i kanalizacji co służą stolicy do dziś. Różnica dla Siedlec to nie upływ czasu ale fakt, że sam Sokrat Starynkiewicz był człowiekiem nie tylko znanym ówczesnym i potomnym warszawiakom tak jak i Stefan Starzyński z czynu ale przede wszystkim z NIEPOSZLAKOWANEJ UCZCIWOŚCI… Gdy zdarzyło się , że podejmował błędną decyzję, jej koszt spłacał zwracając 1/3 pensji do kasy miasta… Taki był PRAWY i SPRAWIEDLIWY z niego człowiek, choć nie musiał mając władzę Carskiego namiestnika…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?