SPIN

Każde miejsce jest dobre na czytanie „Hobbita”

redakcja sobota, 11 czerwca 2016, 23:49 Siedlce

nocne czytanie1

Ponad dwadzieścia osób z PG nr 2 w Siedlcach w dość nietypowy sposób spędziło ostatnią piątkową noc. Uczniowie zamiast grzecznie spać po pracowitym tygodniu, do późna w nocy czytali książkę.

„Nocne czytanie Hobbita” to pomysł Moniki Redy-Szpakowskiej, nauczycielki języka angielskiego i Magdaleny Wojewódzkiej, nauczycielki języka niemieckiego.

– Akcja jest częścią międzyszkolnego projektu eTwinning o nazwie FunFantasy i miała zainspirować naszych uczniów do czytania. Doskonale wpisała się w tegoroczny rok czytelnictwa – tłumaczyła nam  Reda-Szpakowska.

Nauczycielki razem z uczniami zdecydowały, że książką, którą będą czytać będzie tolkienowski Hobbit.

nocne czytanie2
– Po pierwsze to powieść fantasy, a ten gatunek jest najczęściej wybierany przez młodzież, a po drugie Tolkien to ikona fantastyki. W pomoc przy organizacji bardzo włączył się nasz samorząd uczniowski – podkreśliła Wojewódzka.

W piątek do sali gimnastycznej szkoły przyszło ponad dwudziestu uczniów, ale na materacach, w śpiworach spały też kilkuletnie dzieci. Cała akcja zaczęła się tuż po godz. 20. Do godz. 22. z powieścią zmagali się nauczyciele i zaproszeni goście, a niemal godzinę później zasiedli do niej uczniowie. Przygotowano kącik kolorowanek z motywami powieści.

– To naprawdę super akcja – przyznała Julia Latecka, przewodnicząca samorządu uczniowskiego, która rozmawiała z nami siedząc już w pidżamie. – Uważam, że każdy sposób, który zachęca ludzi do czytania jest dobry.

nocne czytanie3
Kiedy uczniowie nie byli w stanie śledzić kolejnych linijek książki, włączono film „Hobbit. Niezwykła podróż”.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?