SPIN

Od Lennona po The Rolling Stones. „Tylko muzyka” na scenie CKiS

redakcja sobota, 11 czerwca 2016, 22:25 Kultura

tylko muzyka18

„Satisfaction”, „Piece of my Heart”, „House of the rising sun”, „Light my fire” i wiele innych hitów lat 60. i 70. ubiegłego stulecia usłyszała siedlecka publiczność podczas koncertu „Tylko muzyka”.

– Bardzo ciężko było wybrać kilkanaście piosenek z tamtego czasu, z tego prostego względu, że w większości to po prostu hity – powiedział Waldemar Koperkiewicz przyznając, że koncertem w dziewięćdziesięciu procentach zrealizował swoje preferencje muzyczne. – To piosenki, które mi się podobają. One od zawsze były, są i będą ze mną – dodał.

W „Tylko muzyka” pojawiły się zatem kultowe „San Francisco” i „Satisfaction” w wykonaniu Marcina Sójki, „House of the rising sun” i „Light my fire” w wykonaniu Rafała Czaplińskiego czy „Piece of my Heart” i „Proud Mary” w wykonaniu Doroty Kaczorek.

tylko muzyka5

– Daleka jestem od stylu życia i bycia wykonawców z czasów „dzieci kwiatów”, ale muzycznie to były wspaniałe lata z utworami pełnymi energii i przekazu – podkreśliła Dorota Kaczorek, która wykonała jeden ze sztandarowych utworów „Piece of my Heart” mierząc się jednoczenie z najbardziej charakterystycznym głosem ruchu hipisowskiego – Janis Joplin. – Trochę to było „na kolanach”, ale starałam się dać z siebie wszystko – przyznała.

Solistom Rafałowi Czaplińskiemu, Dorocie Kaczorek, Robertowi Protasewiczowi i Marcinowi Sójce towarzyszyli aktorzy Teatru Es, orkiestra Teatru ES i tancerze Teatru Tańca Caro. Reżyseria, scenografia i kierownictwo muzyczne należało do Waldemara Koperkiewicza. Nad choreografią czuwała Izabela Orzełowska.

tylko muzyka10

Część utworów wykorzystanych

Scott McKenzie – San Francisco,
Animals – House of the rising sun,
The Rolling Stones – (I can’t get no) Satisfaction,
Janis Joplin – Piece of my Heart,
The Doors – Light my fire,
Jimi Hendrix – Hey Joe,
Free – All Right Now,
Creedence Clearwater Revival – Proud Mary,
Led Zeppelin – Stairway to Heaven,
The Beatles – Hey Jude,
The Beatles – Yesterday,
John Lennon – Give Peace a Chance.

Zdjęcia z premiery TUTAJ (kliknij)

Komentarze (1)

  1. JaDan dodano 5 lat temu

    Dorota świetna. Cudownie wczuwała się w rolę. Marcin jak zwykle profesjonalny ale jakby troszkę pretensjonalny, szczególnie na pożegnaniu … Pozdrawiam i proszę jeszcze o powtórkę "Gigantów muzyki" 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?