SPIN

Siedlecki Rower Miejski od lipca

Aneta Borkowska środa, 22 czerwca 2016, 12:35 Aktualnie, Siedlce

Zalew, Park Wodny Siedlce, NoveKino i róg Armii Krajowej i Pułaskiego – w tych miejscach od lipca staną 4 stacje z 30 rowerami. Trwa właśnie konferencja w sprawie programu Siedlecki Rower Miejski.

– Będzie to program pilotażowy i potrwa do września. Mam nadzieję, że system się sprawdzi i że wspólnie o te rowery zadbamy – mówi Grzegorz Orzełowski, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce.

Za wprowadzenie programu w Siedlcach zapłacili sponsorzy. Ile? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że z pieniędzy podatników przeznaczonych zostanie na niego 15 tysięcy złotych. Pieniądze te pozwolą na to, aby każdy mieszkaniec dostał gratisowe 2×20 minut jazdy rowerem miejskim na dobę. Z  rowerów będzie można korzystać 24 godziny na dobę. Kurs do siedleckiego aquaparku jest bezpłatny.

rower cennik

Każdy kto będzie chciał skorzystać z roweru będzie musiał najpierw zarejestrować się na stronie www.srm24.pl. Tam otrzyma numer IP i PIN. Opłata aktywacyjna wynosi 20 zł i w całości jest również do wykorzystania przez użytkownika.

– Otrzymane numery na wybranej stacji trzeba będzie wpisać na panelu i wtedy rower zostanie odblokowany – mówi Wacław Mak, przedstawiciel operatora obsługującego system Siedleckich Rowerów Miejskich. – Przy oddaniu wszystko robi się automatycznie – dodaje.

Przewidziany czas na maksymalne użytkowanie to 12 godzin. Za przekroczenie tego czasu zapłacimy 200 złotych.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?