SPIN

Za dwa tygodnie Siedlce będą biegać

Aneta Borkowska piątek, 12 sierpnia 2016, 09:21 Siedlce

Wielkimi krokami zbliża się siódma edycja Biegu Siedleckiego Jacka. Z roku na rok impreza się rozrasta i przyciąga coraz więcej uczestników. Do tej pory zarejestrowało się się 500 miłośników biegania. W tym roku sporo nowości.

– Zacznijmy od najmłodszych – mówi Grzegorz Orzełowski, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce. – Wprowadziliśmy udogodnienie dla rodziców. Bieg na 900 metrów będzie rozegrany na murawie stadionu, tak by bliscy naszych małych biegaczy mogli swobodnie kibicować i przede wszystkim dobrze widzieć ten bieg – dodaje.

Tu warto podkreślić, że udział dzieci w biegu jest co prawda bezpłatny, ale jest pewien warunek, który trzeba spełnić by dziecko pojawiło się na linii startu.

– Trzeba przynieść do specjalnie stworzonej Eko Strefy 20 butelek PET dowolnej pojemności – mówi Sylwia Świderska z Agencji. – Strefa zacznie działać od 25 sierpnia. Butelki zostaną wymienione na taką specjalną walutę „EkoJacka”, za którą można zakupić posiłek lub wejść do strefy rozrywki dla dzieci – dodaje.

bieg jacka40

Dodatkowo na boiskach treningowych powstanie strefa edukacji, będą tam stoiska i animatorzy, którzy poprowadzą zajęcia, gry i zabawy. Jednak zabawa to jedno, ale przy tak dużej imprezie trzeba naprawdę porządnie ją zabezpieczyć. Tu także nowość, pojawi się specjalny numer alarmowy.

– Na koszulkach startowych będzie numer 887 201 112, który natychmiast uruchomi służby zabezpieczenia Biegu – mówi Jacek Szostek prezes Fundacji Prometeusz. – Będzie specjalny motocykl, którym ratownicy najszybciej dojadą do poszkodowanego – dodaje.

Nowe trasy, zabezpieczenie medyczne, kontrola antydopingowa, obecność pacemakerów na trasie półmaratonu, wszystko to sprawiło, że Bieg dostał pięć gwiazdek od stowarzyszenia lekkoatletycznego. Co w takim razie w planach za rok, by imprezę jeszcze rozszerzyć?

–  Nie chcielibyśmy zapeszać, ale wystąpiliśmy do federacji lekkoatletycznej o przyznanie nam Mistrzostw Polski, a właśnie te 5 gwiazdek uprawnia nas do tego aby mierzyć wyżej i mam nadzieję, że uda – tłumaczy Orzełowski.

bieg7

Więcej:

o Eko Strefie przeczytasz TUTAJ

o certyfikacie European Athletics przeczytasz TUTAJ

o nowych trasach Biegu przeczytasz TUTAJ

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?