SPIN

Andrzej Sitnik: Możliwe popełnienie przestępstwa przez prezydenta?

redakcja środa, 31 sierpnia 2016, 10:30 Aktualnie

W sali konferencyjnej urzędu miasta trwa sesja miejska. W punkcie wnioski do porządku obrad Andrzej Sitnik wystąpił z wnioskiem do przewodniczącego Rady Miasta Siedlce o wspólne wypracowanie projektu uchwały dotyczącej zawiadomienia organów ścigania w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez prezydenta Siedlec.

Sprawa dotyczy sprzedaży a potem odkupu nieruchomości na siedleckich Błoniach.

Jak dowodził radny poprzez działanie prezydenta miasto było narażone na straty i poniosło nieuzasadnione koszty całej operacji w wysokości około 8 milionów złotych. Poza tym Andrzej Sitnik podkreślił, że z dokumentu kontroli przeprowadzonej przez CBA może wynikać, że prezydent Wojciech Kudelski poświadczył nieprawdę podczas podpisywania umowy. Chodziło o to, że przed sprzedażą działek twierdził, że są one niezabudowane podczas gdy w rzeczywistości takie nie były. W związku z tym firma zażądała 100 tys. złotych. Henryk Niedziółka przewodniczący Rady Miasta Siedlce nie wprowadził wniosku do porządku obrad i nie wniósł pod głosowanie twierdząc, że jest nieprzygotowany.

Swój wniosek do porządku obrad zgłosił także Mariusz Dobijański, który zaproponował, aby pod głosowanie wnieść punkt dotyczący przedstawienia efektów kontroli. Głosami 9 za 12 przeciw radni odrzucili wniosek.

2 komentarze

  1. tom dodano 5 lat temu

    oj będzie się działo….

  2. Zorro dodano 5 lat temu

    To ostrożny i cwany mały aparatczyk ZSL ,nie wierzę że mógł dać ciała jak małolat.amen

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?