SPIN

Czarne chmury nad prezydentem? Sitnik złożył zawiadomienie do prokuratury

redakcja piątek, 23 września 2016, 12:12 Aktualnie, Siedlce

Przed urzędem miasta trwa właśnie konferencja, którą zwołał Andrzej Sitnik. Radny poinformował właśnie o tym, że złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego. Chodzi o nieprawidłowości ws. sprzedaży nieruchomości przy ul. Jana Pawła II.

Jak dodał Sitnik, zawiadomienie w tej sprawie złożyło także Centralne Biuro Antykorupcyjne, które badało sprawę sprzedaży ziemi. Andrzej Sitnik zawiadomienie złożył na początku lipca do Prokuratury Krajowej, ta odesłała sprawę Prokuratury w Lublinie.

– Czekaliśmy na protokół CBA, aby zapoznać się z wynikami kontroli – powiedział Sitnik. – Protokół ten był skrzętnie ukrywany przez prezydenta, otrzymał go w połowie stycznia, a dopiero po mojej interpelacji opublikowany został w czerwcu, więc pół roku później – tłumaczył siedlecki radny. Jak podkreślił wkrótce potem, bo na początku lipca Bezpartyjne Siedlce podjęły decyzję, aby skierować sprawę do organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa.

– Otrzymałem zawiadomienie z Prokuratury Rejonowej w Lublinie o wszczęciu śledztwa w sprawie zaistniałego wyrządzenia gminie Siedlce szkody na kwotę ponad 8 milionów przez nadużycie przez prezydenta uprawnień polegające na zawarciu niekorzystnych umów. To podlega karze od roku do 10 lat więzienia – powiedział Sitnik.

To nie koniec. Sitnik zwrócił się także do CBA z pytaniem czy Biuro podjęło jakiekolwiek działania w związku z protokołem jakie przygotowali pod koniec minionego roku jego funkcjonariusze.

– Mam odpowiedź, że skierowali sprawę do łódzkiej prokuratury. Więc nie tylko my uważamy że doszło do przestępstwa. Mam nadzieję że prokuratura wyjaśni cała tę sprawę. Bulwersujące jest to, że prezydent poświadczył nieprawdę i wypłacił z budżetu sto tysięcy kary. I ja jako radny nie przypominam sobie, aby w 2015 roku przy zmianach w budżecie była mowa, że mamy przeznaczyć takie pieniądze na tą karę. A prezydent mówi, że jest honorowy i nie będzie ubiegał się o zwrot tych 8 milionów.

Andrzej Sitnik zapytany przez nas czy czuje satysfakcję w związku z odpowiedziami jakie uzyskał w kolejnych instytucjach stwierdził, że „trudno mówić o satysfakcji”.

– Jest to szkoda na rzecz mieszkańców. A ile można byłoby ulic wyremontować. Ja mam nadzieję, że mimo iż w Polsce rządzi PiS sprawa nie zostanie „zamieciona pod dywan”.

25 komentarzy

 1. Zorro dodano 5 lat temu

  Brawo panie Sitnik nie może radny być bez radnym , jak umorzą to wrócimy do tej sprawy kompromitującej za dwa lata jak w Polsce będzie demokracja i w Siedlcach. Rozliczymy grubych MISIAKÓW i pokażemy siedlczanom układy rodzinne i nie tylko jakie panują w Siedlcach .Pokażemy prezesów spółek rady nadzorcze ,rodziny w urzędzie miasta kolesiostwo ,absurdy które doprowadziło do gigantycznego zadłużenia gdy miastem rządzi pan Kudelski z PiS i od wielu lat Symanowicz z STS . amen alleluja .

 2. Anonim dodano 5 lat temu

  Pan Sitnik nie moze pogodzic sie z przegrana w wyborach prezydenkich. Niech wezmie sie do roboty i zacznie cos robic dla miast jest tak duzo nie dokonczonych inwestycji nie mowiac o dziurawych drogach.

  • Do Anonim dodano 5 lat temu

   Dlaczego Sitnik ma "robić dla miast", dlaczego ma zasypywać dziury i kończyć inwestycje. Gdy został Radnym miasto było już uratowane przed komisarzem.

  • swp dodano 5 lat temu

   Inwestycjami i dziurawymi drogami zajmuje się obecny prezydent Kudelski już drugą kadencję panie Anonim. Nie wiecie tego w Urzędzie Miasta?

   • trzecią. dodano 5 lat temu

    Trzecią kadencję, trzecią.

  • WDR dodano 5 lat temu

   Tak! Najlepiej, żeby sitwa czuła się bezkarna. A co by Sitnik nie chciał zrobić, to i tak koalicja rządzących to wszystko wetuje, więc siedź na tej swojej posadce i liż buty prezydenta!!!

 3. z szacunkiem dodano 5 lat temu

  MA PAN PLUS ODE MNIE

 4. marta dodano 5 lat temu

  Pan Andrzej wlasnie robi to co powinien

  • Beatka dodano 5 lat temu

   Też tak uważam.

 5. siedlczanka dodano 5 lat temu

  Prezydent, który sprawę NASZYCH pieniądzy traktuje jako sprawę własnego honoru? Czytałam ten dokument CBA. Włso się jeży na głowie. napisano wprost obejście prawa.
  Prezydent, akoro jest człowiekiem honoru powinien teraz zrezygnowac z funkcji

 6. niesmak dodano 5 lat temu

  Sitnik narobil Kudelskiemu smrodu tym CBA troche jak Nowoczesna PiSowcom misiewiczami.

 7. Marcel dodano 5 lat temu

  To tylko sitnikowy PR. Przecież to nie on złożył zawiadomienie. Podpiął się tylko pod to już zrobił kto inny.

  • Czy w całej sprawie dodano 5 lat temu

   To właśnie jest dla ciebie najważniejsze?

 8. Roman dodano 5 lat temu

  Miasto aby żyć, utrzymywać szkoły i uniwersytety musi mieć pewne źródło utrzymania. Tego nigdy nie gwarantowało chore Państwo traktując samorządy jako wykonawcę własnych zadań. PAN SITNIK NIECH NIE RZUCA KAMIENI BO WŁASNE GŁAZY MOGĄ GO PRZYGNIEŚĆ…Tu trzeba prezydentowi Kudelskiemu zadać pytanie czy biorąc kasę od mafii kierował się DOBREM PUBLICZNYM czy może także utrzymaniem PAŃSTWA KOLESI czyli układów i stanowisk siedleckiego towarzystwa wzajemnej adoracji… Obawiam się, że służył tu i Bogu i Mamonie… Nie do akceptacji są fakty: rozdawnictwo posad vide syn Tchórzewskiego, syn skarbnika w ZUO itp… Nepotyzmem także jest fakt obsługi notarialnej na wyłączność spółek miejskich przez żonę pana prezydenta Prezydenta… To jest patologia i to blokuje rozwój MŁODYCH SIEDLEC!

 9. PO dodano 5 lat temu

  brawo P. Sitnik. Gdzie siedleccy radni z PO. Wstyd, nie dorastacie Sitnikowi do pięt

  • prawda dodano 5 lat temu

   Siedlecka Platforma była jest i będzie byle jaka. Brakuje ludzi młodych z wizją, którzy chcą coś zmienić. Bali się i nadal boją wszystkiego, siedzą cichą, jąkają się, czerwienią i nawet samodzielne złożenie trzech zdań jest dla nich problemem. To ludzie nieistotni. Dla tego miasta i mieszkańców.

 10. .... dodano 5 lat temu

  oby Pan Sitnik zrobił porządek z postkomunistycznym betonem

  • Sztos dodano 5 lat temu

   Weź koło i walnij się w czoło! Gdzie widzisz postkomunistyczny beton?

   • WDR dodano 5 lat temu

    Samo zachowanie PiSu wskazuje na postkomunistyczny beton 🙂

 11. dziadek dodano 5 lat temu

  Ja też mam coś do dodania jak to pan prezydent handlował miastem i nie dotzymywał obietnic wyborczych.

  • prawda dodano 5 lat temu

   to prawda. Prezydent Kudelski nie dotrzymał obietnic wyborczych i wiele z tego co mówił w zasadzie większość zapewnień można o kant d****y potłuc bo nic się do tego czasu nie wydarzyło. Wstyd.

 12. Zorro dodano 5 lat temu

  Roman to co wymieniłeś to jedna setna absurdu , nepotyzmu i chamstwa w naszym mieście ,czekam jeszcze ale niedługo siedlczanie dowiedzą się o wszystkim ale wszystkiego nikt nie wie, proszę piszcie na spinie o tłustych misiach.amen alleluja.

 13. Zbigniew dodano 5 lat temu

  ja rowniez padlem ofiara "pracy" prezydenta Kudelskiego poniewaz zostalem wydziedziczony przez podlegle mu biuro geodezji z majatku mojej matki. prokuratura w siedlcach uzn ala to za pomylke, ale do naprawienia szkody nie doszlo.

 14. aa dodano 5 lat temu

  TO MOŻE DLATEGO TAK MOCNO PAN W.K
  TKWI PRZY PLANIE ZAGOSPODAROWANIA ŻYTNIA I PRZY PRZEZNACZENIU PRYWATNYCH GRUNTÓW POD NASTĘPNĄ PARAFIE TŁUMACZĄC ODWOŁUJĄCYM SIĘ WŁAŚCICIELOM ŻE CHCIAŁ BISKUP, A RADNYM ŻE CHCIELI WŁAŚCICIELE (CI SAMI CO SIĘ ODWOŁYWALI )
  TRZEBA ODKUPIĆ GRZESZKI??????

 15. mieszkanka dodano 5 lat temu

  Brawo.Tylko wydaje mi sie ,że trzeba sprawę zarządzania naszym miastem nagłośnić w ogólnopolskich mediach bo może być tak ,że prokuratura pod rządami PIS nie dopatrzy się niczego złego ,mając nadzieje ,że sprawa przycichnie i wizerunek partii nie ucierpi.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?