SPIN

13-latek w szpitalu po dopalaczach

Aneta Borkowska niedziela, 2 października 2016, 20:17 Aktualnie, Siedlce

13-latek trafił do szpitala wojewódzkiego  po zażyciu dopalaczy. Do zdarzenia doszło 27 września w Siedlcach. Lekarze ocenili jego stan jako zagrażający życiu i zdrowiu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Skórcu wspierani przez siedleckich kryminalnych zatrzymali 30 letniego mężczyznę u którego znaleziono różnego rodzaju substancje chemiczne, półprodukty i wagę elektroniczną służące do produkcji tzw. „dopalaczy”. W wyniku badań przeprowadzonych w Laboratorium Kryminalistycznym KWP zs. w Radomiu ustalono, że do produkcji dopalaczy mężczyzna używał haszyszu i marihuany.

29 września mężczyzna usłyszał zarzuty wytwarzania, udzielania innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz posiadania narkotyków.  30 września Sąd Rejonowy w Siedlcach przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował niebezpiecznego producenta na okres 3 miesięcy. Mężczyzna będzie oczekiwał na sprawę sądową w Areszcie Śledczym. Grozi mu kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż 3 lata.

autor: nadkom. Dariusz Król, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?