SPIN

Koncert zespołu Cała Góra Barwinków

Aneta Borkowska poniedziałek, 10 października 2016, 08:11 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

cala-gora-barwinkow-cale

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 18 października o godz. 20. na koncert zespołu Cała Góra Barwinków. Sala widowiskowa „Podlasie”.

Cała Góra Barwinków działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć́ korzenie grupy sięgają roku 1997. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie.

Debiutancka płyta CGB zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. Zebrała dobre recenzje w prasie ‐ muzycznej (Teraz Rock, FreeColours, Reggaebeat) i pozamuzycznej (Gazeta Wyborcza), a także w portalach internetowych. Jeszcze lepiej wiodło się kolejnej produkcji zespołu pt. 24 godziny. Spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, czego wyrazem czwarte miejscu w plebiscycie pisma Free Colours na najlepszą płytę roku. Tytułowa piosenka wylądowała na trzecim miejscu tego zestawienia w kategorii Piosenka roku. Dotarła też do pierwszego miejsca listy przebojów Radia Bis.

Kolejne płyty – Kocham kłopoty i Beat 2 Meet U – ugruntowały pozycję grupy na krajowym rynku muzycznym. W 2014 roku Cała Góra Barwinków wzięła udział w 4. edycji programu X Factor w TVN, odpadając na zaledwie dwa odcinki przed finałem.

CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na niemal wszystkich najważniejszych festiwalach, a także dwukrotnie na Przystanku Woodstock – w 2003 i 2013 roku oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. Obecnie ma na koncie około 600 występów w kraju i za granicą.

Skład:
Kuba Kaczmarek – bas/śpiew
Tomek Kaczmarek – gitara/chórki
Maciek Kulej – klawisze
Jakub Syguda – perkusja
Artur Wilk – gitara
Karol Ryś – puzon
Paweł Tyrała – saksofon
Daniel Michoń – trąbka
Bartosz Klich – realizator zespołu

Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży oraz 30 zł w dniu koncertu do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63. Rezerwacje tel. – 25 794 31 03.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.