SKK wygrywa z Lesznem

Aneta Borkowska sobota, 29 października 2016, 23:13 Sport

Pełen emocji był dzisiejszy mecz naszych koszykarzy. Na własnym parkiecie pokonali Jamalex Polonia 1912 Leszno 80:65 (26:19, 18:19, 7:12, 29:15).

I choć wynik mógłby wskazywać na to, że siedlecki zespół gładko odniósł zwycięstwo, to jeszcze przed czwartą kwartą drużyny dzielił tylko jeden punkt. Tak więc ostatnie 10 minut zarówno dla zespołu jak i dla kibiców było nerwowe i pełne emocji.

Rzuty za dwa punkty, asysty oraz mądre dzielenie piłki. To w tych elementach SKK był lepszy od swoich rywali i dzięki temu dwa punkty zostały w Siedlcach.

skk-leszno01

Rafał Sobiło, kapitan SKK

Bardzo ciężki przeciwnik, który początek sezonu zaczął od pięciu wygranych i jednej porażki, zespół poukładany, ambitny. Czwarta kwarta co było widać bardzo ciężka, na szczęście te ostatni minuty pokazały, że stać nas na dobrą koszykówkę, dobrą obron i, skuteczny atak. Bardzo pozytywnie określił bym tez naszą grę na desce w ostatnich akcjach. I to wszystko pozwoliło wygrać nam mecz i tylko się cieszyć

Punkty: Marcin Pławucki 18, Rafał Król 13, Damian Szymczak 12, Rafał Sobiło 11, Rafał Rajewicz 10, Damian Zapert 9, Łukasz Paul 4, Kamil Czosnowski 3.