SPIN

Rower miejski: sprawdził się więc wróci

Aneta Borkowska poniedziałek, 31 października 2016, 11:35 Siedlce

3 miesiące, 5 stacji, 513 użytkowników i 1432 wypożyczenia. Tak prezentują się statystyki programu Siedlecki Rower Miejski.

– Minął okres testowy, ale sama idea nie umarła – mówi Karol Stefaniuk.  – Pracujemy nad tym, aby rowery wróciły do nas w przyszłym roku w ulepszonej formie – dodaje.

Dzisiaj wiadomo, że rower miejski przyjął się, ale nie brakowało też uwag krytycznych.

– Mieszkańcy skarżyli się przede wszystkim na obowiązek rejestracji, która jednak w jakiś sposób zapewnia bezpieczeństwo – tłumaczy Stefaniuk. – Sam system też miał luki, bo docierały do nas sygnały, że komuś nie pobrało opłaty za wypożyczenie lub system w ogóle nie zarejestrował wypożyczenia. Były też skargi na słabą jakość bolców mocujących rowery – dodaje Grzegorz Orzełowski, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce.

Z miejskich rowerów najczęściej korzystali młodzi mężczyźni. Najpopularniejszą stacją była ta przy Armii Krajowej. Najrzadziej wypożyczano rowery z Unitów Podlaskich, ale jednocześnie to tam najczęściej dochodziło do wandalizmu.

– To mogło być spowodowane bliskością osiedla mieszkaniowego, bo w miejscach publicznych nie dochodziło do uszkodzeń – tłumaczy Stefaniuk.  – Najczęściej dzieci po prostu kopały w rowery, często w obecności rodziców – dodaje.

Rowery do Siedlec wrócą najprawdopodobniej wraz z majówką. A wszyscy mieszkańcy, którzy mają uwagi dotyczące programu mogą swoje opinie wysyłać do Agencji.

5 komentarzy

 1. Leszek Myśliński dodano 6 lat temu

  Proponuję zlikwidować stację z Unitów i przenieść w inne miejsce, gdzie będą rowery lepiej wykorzystane i niedewastowane.

 2. .....z dodano 6 lat temu

  50% to pomysłodawcy , rower i pedałowanie tak tylko nie przez tych wynalazców bo zaszkodzi . pozdrawiam Jana.

 3. Andrzej dodano 6 lat temu

  Poprosimy o liczby……cyfry…..
  O jakich pieniądzach mówimy.
  Ile kosztowały reklamy na rowerach ?
  Kto za to wziął pieniądze….
  Ile kosztował serwis i obsługa?

 4. y. dodano 6 lat temu

  Wszystko spoko. Będę korzystał, ale pod warunkiem, że dostawca usług będzie inny, bo Romet to porażka na całej linii.

 5. y. dodano 6 lat temu

  A w tytule brakuje przecinka 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?