SPIN

Przeczytali „Ogniem i mieczem”

Aneta Borkowska wtorek, 13 grudnia 2016, 19:44 Społeczeństwo

czytanie03

„Książki są jak towarzystwo, które człowiek sobie dobiera” – słowami Monteskiusza kolejną „Noc czytania w Dwójce” rozpoczęła Jadwiga Zgorzałek – dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 w Siedlcach.

czytanie05

Noc z 9 na 10 grudnia społeczność Dwójki spędziła w towarzystwie Henryka Sienkiewicza. „Nocne Czytanie Trylogii” to już druga edycja projektu promującego czytelnictwo realizowanego przez siedleckie gimnazjum. Dlaczego Sienkiewicz? Rok 2016 to rok Sienkiewiczowski. W bieżącym roku mija 100 rocznica śmierci polskiego noblisty i  170 rocznica jego urodzin, a także 50 rocznica powstania Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

czytanie06

Gościem specjalnym „Dwójki” był dyrektor wspomnianego muzeum Maciej Cybulski, który w ciekawym wystąpieniu przybliżył postać pisarza. Podczas niezapomnianej nocy dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i goście czytali fragmenty „Ogniem i mieczem”, odbył się konkurs wiedzy o pisarzu, chętni malowali przygotowane kolorowanki związane z Trylogią. Dla wszystkich, którzy przynieśli swoje egzemplarze Trylogii przygotowano niespodziankę. Była  to pieczęć upamiętniająca wyjątkowe wydarzenie szkolne.

czytanie07

W realizację przedsięwzięcia zaangażowali się nauczyciele oraz Samorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum nr 2 w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?