SPIN

Siedlecka Caritas zaprasza na Wigilię

Aneta Borkowska środa, 14 grudnia 2016, 10:21 Społeczeństwo

Caritas Diecezji Siedleckiej organizuje w Siedlcach i Białej Podlaskiej wigilijne spotkanie dla osób samotnych, ubogich, bezdomnych i w trudnej sytuacji życiowej, którzy w atmosferze modlitwy, wsłuchiwania się w słowa Ewangelii i kolędowania, przy wspólnym stole pełnym świątecznych potraw, podzielą się opłatkiem i wysłuchają życzeń.

W Siedlcach Wigilia odbędzie się 23 grudnia o godz. 16. w sali wielofunkcyjnej Centrum Charytatywno-Duszpasterskiego przy ul. Świrskiego 57. Na spotkaniu w gościć będą ks. biskup Kazimierz Gurda, ks. biskup Piotr Sawczuk oraz ks. Marek Bieńkowski, dyrektor CDS.

– Na Wigilię może przyjść każdy, nikt nie zostanie pominięty. Przygotowujemy wieczerzę dla ok. 200 osób. Na stole pojawią się potrawy przyrządzone przez sekcję gastronomiczną Centrum Integracji Społecznej CDS. Będzie barszcz z uszkami, kapusta  grzybami, pierogi z kapustą i grzybami, ryba smażona, śledzie pod różną postacią, sałatka jarzynowa, pieczywo, ciasta jak sernik i makowiec, kompot z suszu i owoce – mówi Alicja Zarzycka instruktor sekcji gastronomicznej CIS w Siedlcach. Warto zaznaczyć, że w organizację spotkania w Siedlcach oprócz 9 pracowników CIS CDS, włączają się wolontariusze, którzy na co dzień korzystają z jadłodajni.

źródło: Caritas Siedlce

2 komentarze

  1. Jan dodano 5 lat temu

    Niech sami się goszczą ,bieda ciemnota wojny to ich zasługa i to wielka niech nie udają dobrych i świętych . amen

  2. Emil dodano 5 lat temu

    Panie Janie, zastanów się Pan co piszesz. Czy miałbyś Pan odwagę przyjść na wigilie i powiedzieć to chorym, samotnym, odrzuconym, skrzywdzonym przez los ludziom?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?