SPIN

Święta minęły w miarę spokojnie

Aneta Borkowska wtorek, 27 grudnia 2016, 11:14 Siedlce

Ponad 250 interwencji, jeden śmiertelny wypadek i kilku pijanych kierowców. Siedlecka policja podsumowała świąteczny okres na naszych drogach.

Funkcjonariusze pilnowali bezpieczeństwa w ramach świątecznej akcji od 23 do 26 grudnia. W tym czasie podjęli 258 różnego rodzaju interwencji, na drogach doszło do 21 kolizji oraz zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców.

Do wypadku doszło około godz. 21. na ul. Lipowej w Nowym Opolu. 29-letni kierowca jadąc w kierunku Niwisk z nieustalonych na razie przyczyn utracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Auto z ogromną siłą wyrzuciło na przeciwległy pas ruchu gdzie dachowało. Kierowca samochodu, który podróżował sam, w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Wśród nietrzeźwych kierujących rekordzistą był 50 – letni mieszkaniec gm. Kotuń, który utracił panowanie nad samochodem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,6 promila alkoholu. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

autor: podisnp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?