SPIN

PEC chce obniżyć ceny i zanieczyszczenia

Aneta Borkowska wtorek, 3 stycznia 2017, 21:34 Siedlce

Będziemy płacić mniej za ciepło, bo PEC planuje obniżkę taryfy. Na razie nie wiadomo ile dokładnie zostanie nam w portfelach, ale rachunki powinny zmniejszyć się od maja.

– Taryfy stworzone były na koniec roku i teraz muszą zostać zaakceptowane przez Urząd Regulacji Energetyki – mówi Karol Tchórzewski, prezes PEC. – Nie znam jeszcze skali obniżki, ale będziemy się starali o jakiś procent – dodaje.

PEC chce też bardziej zadbać o powietrze. Na ten rok spółka planuje remont dwóch kotłów, dzięki którym obniży się emisja szkodliwych zanieczyszczeń.

– To krok ku ekologi, chociaż muszę przyznać, że u nas emisja i tak jest niska – tłumaczy Tchórzewski. – Emitujemy mniej zanieczyszczeń niż 3-4 domy rodzinne, w których opala się na przykład meblami. Przez jeden dzień z takiego domu jest więcej zanieczyszczeń niż z wielkiego naszego komina przez rok – dodaje.

Koszt inwestycji to około 8 mln netto. PEC dostał na nią pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie 5 milionów.

10 komentarzy

 1. opala się meblami dodano 5 lat temu

  Takich gadek się nasłuchał i powtarza.
  Czy w siedleckich domach jednorodzinnych są jeszcze jakieś meble?

  • Xaveri dodano 5 lat temu

   U mnie jest nadmiar, trzymam w garażu bo nie mam co z nimi zrobić – solidna PRLowska meblościanka. Kupić nikt tego nie chce nawet po segmencie (np. dla studenta), a za darmo nie oddam bo #cebulamotzno Prędzej potnę na formatki i sprzedam hobbystom na kolumny głośnikowe… ale palić tym nie będę. Jeszcze nie zgłupiałem.

   • Anonim dodano 5 lat temu

    Możesz nawet zbudować sobie samochód z tego/

 2. Obiektywny . dodano 5 lat temu

  ŚMIESZNY NASTĘPCA TRONU NIECH SIĘ ZAPYTA TATY ILE I JAKIE POWIETRZE MAMY OPALAJĄC WĘGLEM A TAKICH KOMINÓW W SIEDLCACH I POLSCE MNOGO .

 3. przyjemniaczek dodano 5 lat temu

  A czy Pan Karol Tchórzewski nie jest przypadkiem synem Krzysztofa Tchórzewskiego – ministra energii?

 4. nie dziwcie się... dodano 5 lat temu

  Przecież zbliżają się wybory samorządowe. Zapowiedź kiełbasy dla gawiedzi. A mówią na mieście że synek tatusia ma kandydować na Prezydenta Miasta.

 5. Można dodano 5 lat temu

  Szef siedleckiego okręgu PIS ma wystawić syna na Prezydenta miasta.
  Przecież to nikomu nie szkodzi.
  Prawnicy stwierdzą, że można.

 6. Byłem na jednym ze spotkań dodano 5 lat temu

  Na jednej z konferencji prasowych w Urzędzie Miasta Prezydent na pytanie: Czy miasto nie ma zamiaru sprzedać spółek miejskich PEC i PWiK?
  Odpowiedział mniej więcej w ten sposób: A czy ja, czy skarbnik powiedzieliśmy, że nie sprzedamy? A kto nam zabroni?
  W odpowiedzi na to radny Sitnik zorganizował cykl spotkań z mieszkańcami. Jednym z poruszanych na spotkaniach tematów był właśnie ten dotyczący spółek miasta i ich przyszłości. Czy nie dzięki tym spotkaniom spółki są nadal własnością mieszkańców? Czy gdyby zostały sprzedane moglibyśmy liczyć na obniżkę cen? Jak czytam w tygodniku, rosną ceny prądu, paliwa, wzrasta inflacja. Dobra zmiana tylko dla kogo? Ja zapłacę za wiele rzeczy więcej więc na pewno nie dla mnie.

 7. PO dodano 5 lat temu

  to zwykła podpucha dla ciemnego ludu. Ciekawe kto sie na to nabrał. Zbliżają się wybory samorządowe i to zwykłą kiełbasa.

 8. Przyjaciel . dodano 5 lat temu

  PEC TO SPÓŁKA MIASTA W KTÓREJ misiewiczów i misiaczek jest mnogo, przyjdzie czas na nich ta spółka będzie oczyszczona i rozliczona .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?